Boer uit Wesepe sluit wandelroute af na tweet PvdD: ‘Ik zit niet op activisten te wachten’
VideoBoer Gerjan Roetert uit Wesepe gaat zijn landerijen aan de Boxbergerweg afsluiten voor wandelaars. Tot dit weekeinde maakte zijn weilanden nog onderdeel uit van een mooie wandelroute door het gebied, maar na een bericht van fractievoorzitter Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren is hij er klaar mee. ,,Ik zit niet op dierenactivisten te wachten.”
Tweede Kamerlid Ouwehand maakte eind vorige week een wandeling langs klooster Nieuw Sion bij Diepenveen en maakte gebruik van de mogelijkheid om ook het terrein van Roetert in Wesepe te doorkruisen. Daar zag ze hoe de melkveehouder zijn land besproeide vanuit een sloot en ze zag ook twee plastic containers drijven waarin volgens het etiket een reinigingsmiddel had gezeten.
Ouwehand zette er foto's van op twitter en schreef erbij dat de betreffende boer zich weinig aantrekt van de gedachte dat schaars water eerlijk verdeeld moet worden en dat hij zich nog minder van de milieuregels aantrekt.
Drijver
Dat leverde Ouwehand niet alleen een storm van kritiek op sociale media op, maar ook een filmpje van een collega-boer van Roetert die uitlegde dat deze melkveehouder niks verkeerds deed. De lege containers doen dienst als drijver en het oppervlaktewater mag gewoon gebruikt worden, zo stelt Geertjan Kloosterboer uit Oxe.
Geschrokken
Gerjan Roetert (36) is best even flink geschrokken van alle commotie, maar is ook klaar met de criticasters die ongefundeerd hun mening spuwen, zegt hij. Hij is daarom niet langer van plan om wandelaars op zijn terrein toe te laten. ,,Jammer, want het is echt een hele mooie route, waar heel veel mensen gebruik van maken.”
Hij was zelfs van plan het de wandelaars nog makkelijk te maken door poortjes neer te zetten. ,,Ze moesten echt onder het prikkeldraad door. Ik vond dat prima, het is ook in het belang van de sector om begrip voor ons werk te kweken door mensen toe te laten. Maar als ik op deze manier onder een vergrootglas gelegd word en aan de schandpaal word genageld, ben ik er wel klaar mee.”
Treurig einde
Omdat het geen officiële wandelroute betreft, kan Roetert zijn land afsluiten voor bezoekers en gaat dat ook doen. In plaats van poortjes, komt er nu een bordje met: verboden toegang, privé-terrein. ,,Ik hoef maar een klein foutje te maken en ze pakken me! Als een koe ziek is, is het het beste om die in de wei te zetten. Beweging is goed. Maar als er dan iemand zo'n ziek dier op de foto zet, heb ik meteen dierenactivisten op mijn nek. Daar heb ik geen zin in. Er loopt hier maar één pad en dat komt bij de boerderij uit. En zo eindigt een mooi verhaal over boeren en burgers die samen van de natuur genieten. Best treurig eigenlijk.”
Roetert zegt contact gehad te hebben met de voedsel- en warenautoriteit (NVWA), die volgens hem niks verkeerds zagen in zijn handelen. De NVWA zelf was vandaag niet voor een reactie beschikbaar, net als de Partij voor de Dieren en Esther Ouwehand zelf.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
59
Politie schiet gericht op tractorbestuurder die ‘op agenten wilde inrijden’
De politie heeft in Friesland gericht geschoten op een trekkerbestuurder die probeerde in te rijden op agenten. Dat meldt de politie. -
Tip of vraag? Zo kan je de Stentor bereiken
-
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
Amper bezwaar tegen kindcentrum Olst, waar kinderen via omstreden fietstunnel naartoe moeten
Het nieuwe kindcentrum in Olst aan de Averbergen is weer een stap dichterbij nu er nauwelijks bezwaren zijn ingediend tegen de plannen. In het nog te bouwen centrum krijgen (gefuseerde) basisscholen uit Olst, Boskamp en Den Nul onderdak. Maar wanneer de leerlingen via de omstreden fietstunnel naar hun school kunnen fietsen is nog niet bekend. -
PREMIUM
Kunstenares Marina Nijdeken betrekt jong en oud bij kunstzinnige invulling van fietstunnel in Olst
,,Ik heb er donders veel zin in!” Stralend staat kunstenares Marina Nijdeken op het bouwterrein van de fiets-voetgangerstunnel in aanbouw aan de Ter Stegestraat in Olst. Voor de kunstzinnige invulling ervan schuift ze komende tijd al haar andere opdrachten door. ,,Het wordt kleurrijk, liefdevol en vrolijk.”
-
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUMmet video25
Nacht doorhalen is taai zegt de potige boer met kleine oogjes: ‘Maar we blijven tot de wet van tafel gaat’
Begon de nacht onstuimig met een ontruiming van demonstrerende boeren bij het distributiecentrum van de Albert Heijn in Zwolle. Bij de opslaglocaties in Raalte, Deventer en Nijkerk verliepen de protesten in de donkere uurtjes rustig.