Ad van den Berg: Herman Brood vond me altijd maar een saai baasje
Met een verse bezetting en een nieuw album maakt rockband Vandenberg na 33 jaar zijn comeback. Constante factor is de 66-jarige naamgever Ad op gitaar.
Delen per e-mail
Zeker, hij heeft er even aan gedacht de comeback uit te stellen. De vraag: moesten de sinds 1987 zwijgende gitaren van rockband Vandenberg uitgerekend opnieuw worden aangeslagen tijdens een pandemie waarin livepodia droogstaan? ,,Onze eerste reflex was: uitstellen die hap,’’ bast Ad van den Berg door de telefoonlijn vanuit woonplaats Enschede.
Maar uiteindelijk is een oerkracht als die van het ronkende gitaargeweld van Vandenberg natuurlijk niet te kooien. ,,We dachten: ‘Laten we vooral nou niet doen wat alle anderen ook doen.’ Straks in het najaar komt iedereen met z’n opgeschoven albums. Wij hebben onze plaat klaar, zijn er trots op en gooien hem gewoon de wereld in.”
Van den Berg is er het type niet naar lijdzaam te wachten op wat komt. ,,Misschien is het voor ons een geluk bij een ongeluk. Nu niemand naar buiten durft met zijn nieuwe muziek, willen bijna alle rockbladen verhalen met ons. Ik zit vrijwel dagelijks aan de telefoon voor interviews met Hongarije, Duitsland of Engeland.’’
Het is in de wereld van de splijtende gitaarsolo dan ook geen geringe gebeurtenis: de heroprichting van Vandenberg met de naamgever als vanouds in positie voor de ene gierende solo na de andere. Naast hem een geheel nieuwe bezetting. Op zang geen Bert Heerink, maar de Chileen Ronnie Romero, die eerder de stem was van rockmastodont Ritchie Blackmore’s Rainbow.
Wel terug op het repertoire én op het vrijdag te verschijnen album 2020: de klassieker Burning Heart, in een knisperverse versie. Op die hit sloeg Vandenberg in 1982 de pijlers van zijn kortstondige internationale succes. Het waren de dagen waarin je zonder haar tot net boven de broekriem geen vermelding ‘gitarist’ in je paspoort kreeg. De hairmetal kwam op, stadionrock werd de internationale voertaal in de muziek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMsbs6
Negen zaterdagen lang topcabaret op tv in de avond: een lach en een traan
De Vara had vroeger het alleenrecht op de betere cabaretvoorstellingen, maar dat is nu wel anders. SBS brengt negen zaterdagen lang topcabaret, dat de kijkers ook nog eens weten te vinden. Brigitte Kaandorp trok vorig weekeinde ruim een miljoen kijkers. ,,Eindelijk weer eens lachen, al het gezeik over corona hebben de mensen nu wel gehoord en gezien”, zegt Lenette van Dongen. -
Ontroerde André van Duin bedankt voor massale steun na darmkanker
André van Duin verscheen vanavond bij Matthijs van Nieuwkerk aan tafel om voor het eerst op televisie te vertellen over zijn darmkanker-diagnose en -operatie. De komiek en Heel Holland Bakt-presentator maakte van de mogelijkheid gebruik om in één keer alle kijkers hartelijk te bedanken. ‘Ik kreeg zoveel berichten, de post stapelde zich thuis op. Ik heb er heel, heel, heel veel steun aan gehad.’ -
Marco Borsato mist vader meer dan ooit en Claudia geeft OnlyFans een kans
Korte updates van de sterren op sociale media - wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekend Nederland. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
‘Harry Potter-serie in de maak voor HBO Max’
Een live-actionserie over de wereld van Harry Potter zou volgens bronnen van The Hollywood Reporter in de maak zijn. Op dit moment wordt er volgens THR gezocht naar schrijvers die aan de serie willen meewerken. De serie is bedoeld voor streamingdienst HBO Max. -
Asia Argento beschuldigt regisseur ‘The Fast and the Furious’ van seksueel misbruik
De Italiaanse actrice Asia Argento, boegbeeld van de #metoo-beweging, heeft de Amerikaanse regisseur Rob Cohen, onder meer bekend van de eerste "The Fast and the Furious"-film, ervan beschuldigd haar seksueel misbruikt te hebben. Dat zegt de actrice in een interview met de Italiaanse krant Corriere della Sera.
-
Video
BN'ers op jacht naar drie verraders in hun midden
Achttien bekende Nederlanders zullen vanaf maart meedoen aan een nieuw psychologisch avontuur op RTL 4. Tijl Beckand presenteert De Verraders, waarin de BN’ers op jacht gaan naar een schat van vijftig kilo zilver, terwijl ze worden tegengewerkt door de drie verraders die in hun midden zitten. -
Talkshowlegende Larry King (87) overleden
Larry King is zaterdag op 87-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. Dat meldt Ora Media, het bedrijf waarvan de Amerikaanse presentator mede-oprichter is, op Twitter. -
Justin Bieber blikt terug op arrestatie: ‘Ik was boos op God’
Justin Bieber heeft op zijn Instagram teruggeblikt op een donkere periode uit zijn leven. Zeven jaar geleden werd de zanger gearresteerd omdat hij onder invloed te hard zou hebben gereden.