‘Beyoncé succesvol omdat ze minder donker is’
Mathew Knowles, de vader van Beyoncé, heeft in een interview met het Amerikaanse radiostation SiriusXM gezegd dat de carrière van zijn dochter positief beïnvloed is door haar huidskleur. Voor Destiny's Child-collega Kelly Rowland zou juist het tegenovergestelde gelden, aldus Knowles.
Vader Knowles vertelde een college te hebben gegeven over een studie van vijftien jaar naar kleur in de muziekindustrie. Volgens hem waren de licht gekleurde zwarte vrouwen veel beter vertegenwoordigd in de hitlijsten dan donkerdere dames. Als voorbeeld noemde hij onder andere Beyoncé, Alicia Keys, Mariah Carey, Rihanna en Nicki Minaj.
,,In de muziekindustrie wordt er nog steeds onderscheid gemaakt. De mensen die bepalend zijn voor wat er op de radio komt, hebben een bepaald idee over schoonheid. Als je terugkijkt naar oude foto's van Whitney Houston, dan zie je hoe ze haar huid lichter hebben gemaakt. Want hoe lichter je van kleur bent, hoe beter dat is voor je loopbaan. Er is wereldwijd een opvatting over kleur, zelfs onder zwarte mensen”, aldus Mathew.
Voordeel
Op de vraag of Beyoncé voordeel heeft gehad van haar uiterlijk, antwoordde hij: ,,Dat denk ik wel ja. En Kelly niet. Maar wat dan wel weer opvallend is, is dat Kelly het supergoed heeft gedaan buiten Amerika, met name in Australië lopen ze weg met haar. Ze heeft vier miljoen albums verkocht.”
Mathew Knowles was de manager van Destiny’s Child en was achter de schermen erg belangrijk voor Beyoncé bij de start van haar solocarrière, maar vader en dochter raakten in onmin met elkaar. Beyoncé sneed in 2011 de professionele banden met haar vader door.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beyoncé onderging spoedkeizersnede bij geboorte tweeling
Beyoncé's tweeling Rumi en Sir kwamen in 2017 met een spoedkeizersnede op de wereld. ,,In de baarmoeder stopte de hartslag van een van de baby's een paar keer dus moest ik een spoedkeizersnede ondergaan”, vertelt de zangeres in de Netflix-documentaire Homecoming, die vandaag uitkwam. -
met video
Ruim 2,8 miljoen mensen zien AS Roma winnen van Feyenoord
De finale van de Conference League is woensdagavond door ruim 2,8 miljoen mensen gezien. Uit de kijkcijfers van Stichting Kijkonderzoek (SKO) blijkt dat de met 1-0 door de Italianen gewonnen wedstrijd in de Albanese hoofdstad Tirana het best bekeken programma van de dag is geweest. -
PREMIUM
Zwanger of pas bevallen? Beyoncé laat zien dat je niet gek bent, alleen moe
Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Nynke raadt elke zwangere of bevallen vrouw aan de documentaire over zangeres Beyoncé op Netflix te kijken. -
Met video
Na 3200 shows valt het doek voor Ellen DeGeneres: ‘Ik mocht geen ‘gay’, ‘wij’ en ‘echtgenote’ zeggen’
Presentatrice Ellen DeGeneres (64) heeft vandaag met een beladen en emotionele monoloog afscheid genomen van haar Amerikaanse talkshow, die na ruim 3200 afleveringen stopt. Ze vierde hoe ze negentien jaar na de start wél helemaal zichzelf kan zijn. ,,Ik mocht het woord ‘gay’ niet zeggen.’’ -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.
-
video
Nieuwe beelden The Lion King met stem Beyoncé
Beyoncé heeft voor de eerste keer laten horen hoe zij klinkt als leeuwin Nala in de aanstaande remake van The Lion King. De ster primeurde haar ‘roofdierstem vanavond op haar YouTube-kanaal. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
1
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.