Directeur ID&T haalt uit naar 'liegende en bedriegende' overheid: ‘Nu is het klaar’
Directeur Ritty van Straalen van festivalorganisator ID&T heeft hard uitgehaald naar de overheid. In een bericht op LinkedIn schrijft hij dat het kabinet ‘een waardeloze partner’ is die ‘liegt en bedriegt’. Van Straalen zegt dit naar aanleiding van de laatste coronapersconferentie van vrijdagavond.
‘Boos, verdrietig, verbijsterd, teleurgesteld... zomaar wat woorden die we al inmiddels 18 maanden gebruiken om ons te uiten in persberichten, socials etc. Keer op keer worden we teleurgesteld en in de hoek gezet’, aldus de directeur. ‘Onze overheid is een waardeloze partner gebleken, een partner die liegt en bedriegt. En nu is het klaar.”
Demissionair premier Mark Rutte maakte vrijdagavond tijdens een persconferentie bekend dat grote festivals tot 20 september niet doorgaan; 750 bezoekers blijft tot dan het maximum.
Demonstratie
Van Straalen verwijst in zijn bericht naar de aangekondigde demonstratie van de evenementensector op 21 augustus. Daaraan doen ruim driehonderd organisatoren mee, in elk geval in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam. Mogelijk komen daar nog andere steden bij. Met het protest willen de festivalorganisatoren een signaal afgeven aan de overheid. Ze snappen niet dat bijvoorbeeld voetbalstadions wel de deuren mogen openen, maar de evenementensector niet.
Rosanne Janmaat, operationeel directeur van ID&T, liet vrijdag al namens het bedrijf weten dat er veel onbegrip is in de sector. Volgens haar had Nederland juist ‘een voortrekkersrol’ genomen door te testen tijdens de evenementen van Fieldlab. ,,Inmiddels is het op allerlei plekken weer mogelijk evenementen te bezoeken, denk aan Freedom Day in de UK, Lollapalooza in de US, Exit in Servië en de aangekondigde versoepelingen voor evenementen tot 75.000 bezoekers in België en blijven wij met lege handen achter. Nederland is altijd toonaangevend geweest in de wereld als het gaat om professioneel organiseren van festivals en staat nu achteraan in de rij en wordt door het beleid van de overheid 10 tot 15 jaar terug de tijd in geslingerd.”
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUMEvenementenbranche
Evenementenbranche is moedeloos: ‘Als versoepeling nu niet kan, wanneer dan wél?’
Reikhalzend keek de evenementenbranche uit naar 1 september, in de hoop dat er dan eindelijk meer zou kunnen. Tevergeefs, blijkt nu: de bestaande coronamaatregelen worden verlengd tot en met 19 september, alleen voor scholen komt er versoepeling. De frustratie binnen de branche is groot. -
Kanye West zegt geen antisemiet meer te zijn dankzij acteur Jonah Hill
Kanye West is geen antisemiet meer. Dat beweert althans de Amerikaanse rapper zaterdag in een Instagrampost. Naar eigen zeggen heeft acteur Jonah Hill in de film 21 Jump Street hem "opnieuw van Joden doen houden". -
Omroep Max bekijkt voorwaarden van contracten na klachten schilders in De nieuwe Vermeer
Omroep Max gaat de voorwaarden in het contract voor kandidaten in talentenshows ‘tegen het licht houden’. Dat laat de omroep vrijdag weten nadat kunstenaars uit het programma De nieuwe Vermeer hun onvrede hadden geuit over hun deelname aan het programma. -
Bezoek van koning Charles aan Frankrijk uitgesteld vanwege grote protesten tegen pensioenwet
Het driedaagse staatsbezoek van de Britse koning Charles aan Frankrijk is uitgesteld vanwege de aanhoudende stakingen en protesten in het land in tegen pensioenhervormingen.
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
-
-
ID&T: wel volle voetbalstadions en F1, maar geen festivals?
Festivalorganisator ID&T snapt niet dat voetbalwedstrijden wel in volle stadions worden gespeeld en dat ook de Formule 1 in Zandvoort met publiek doorgaat, maar dat festivals met meer dan 750 bezoekers zijn verboden. Dat het kabinet vrijdagavond naar verwachting bekend maakt dat die maatregel voorlopig niet wordt versoepeld, vindt de organisatie onbegrijpelijk. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.