Dit zijn de nieuwe kandidaten van Wie is de Mol?
Na liefst 21 seizoenen gooit het populaire tv-spel Wie is de Mol? het over een andere boeg. De makers presenteerden vanavond de nieuwe kandidaten via een livestreamverbinding. Niet tien, maar elf bekende Nederlanders doen mee. Ook worden de spelregels voor het eerst aangepast.
De nieuwe kandidaten van het 22ste seizoen van Wie is de Mol? zijn Esquire-hoofdredacteur Arno Kantelberg, GTST-acteur Everon Jackson Hooi, sportpresentatrice Fresia Cousiño Arias, rapper Glen Faria, presentatrice Hila Noorzai, actrice Kim-Lian van der Meij, operazangeres Laetitia Gerards, acteur Sahil Amar Aïssa, Loïs Lane-zangeres Suzanne Klemann, cabaretier Thomas van Luyn en presentatrice Welmoed Sijtsma. In een livestream stelden zij zichzelf vanavond voor aan de kijkers. Dat deden zij op een geheime locatie, waar momenteel de opnames van Wie is de Mol? nog in volle gang zijn.
Nieuw seizoen Wie is de Mol? start op 1 januari 2022
De kandidaten kregen de opdracht om het Nederlandse publiek te overtuigen dat zij níet de Mol zijn. De deelnemer die volgens de kijkers het minst verdacht is, krijgt twee vrijstellingen voor de allereerste executie: één voor zichzelf en één voor een mede-kandidaat. Kijkers mochten een stem uitbrengen. Wie deze felbegeerde vrijstellingen heeft gewonnen, wordt in de eerste aflevering van het 22e seizoen bekendgemaakt. Dat is op 1 januari 2022.
Niet eerder - 21 seizoenen lang - had het publiek invloed op het spelverloop. Voorheen werden de kandidaten en de locatie zo lang mogelijk geheim gehouden. Waar de opnames momenteel plaatsvinden, is overigens nog steeds onduidelijk. Wel zagen de kijkers een fort of kasteel in beeld en hadden de kandidaten het erg warm, wat lijkt te duiden op een zuidelijk gelegen land.
De makers hadden deze nieuwe spelregel vooraf niet gedeeld met de kandidaten. De elf BN’ers hoorden pas een uurtje voor de livestreamverbinding dat zij een vurig pleidooi moesten voorbereiden waarom zij niet de Mol zijn. Ook wisten de BN’ers niet dat hun deelname aan het spel al zo vroeg bekend gemaakt zou worden, liefst vier maanden voor de eerste uitzending op tv is.
Everon Jackson Hooi, bekend van zijn rol als Bing in Goede Tijden Slechte Tijden, vertelde tijdens de livestream dat hij had gelogen tegen zijn vrienden en familie. Hij had hen verteld dat hij voor een film in het buitenland zat. In werkelijkheid doet hij dus mee aan Wie is de Mol?. Máár, bepleitte de acteur, hij was ab-so-luut niet de saboteur in dit spel. ,,Een acteur kan goed liegen, maar de rol van mijn leven is aan mij voorbijgegaan. Ik ga er alles aan doen om de Mol te ontmaskeren.”
Tentje op een berg
Presentatrice Hila Noorzai vertelde dat de groep haar al had gekozen als penningmeester. ,,Dus het vertrouwen in mij is hier al.” Ook Loïs Lane-zangeres Suzanne Klemann deed haar uiterste best om haar onschuld te bewijzen aan de kijkers thuis. Ze zou ‘veel te eerlijk’ zijn en geen geheimen kunnen bewaren.
Ook actrice en musicalster Kim-Lian van der Meij ontkende de Mol te zijn. Daarnaast vertelde zij nog een paar raadselachtige details over de eerste dagen op de geheime locatie. Ze had vannacht maar één uur geslapen, in haar uppie, in een tentje op een berg. ,,Ik had het heel koud, mijn fleecedekentje was klam.”
Na de stemronde bleken de kijkers journalist Arno Kantelberg het meest verdacht te vinden. Hij zit nu in de gevarenzone. Wanneer het laptopscherm van presentator Rik van de Westelaken op ‘rood’ springt, moet hij als eerste vertrekken. Maar ook die cliffhanger wordt de komende vier maanden niet prijsgegeven. Fans zullen moeten wachten tot de eerste uitzending in januari.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video/Update
Jack van Gelder: ‘Als hoofdredactie had ingegrepen, hadden we hier niet over hoeven spreken’
Jack van Gelder heeft een zware week achter de rug. Dat vertelde hij maandagavond in HLF8, waarin hij na een week afwezigheid terugkeerde als tafelgast. De voormalig NOS Sport-coryfee wilde niet op details ingaan, maar sloot het onderwerp af met een duidelijke boodschap: ,,Als de hoofdredactie ooit goed had ingegrepen en in die incidenten was gedoken en de klachten van de mensen serieus had genomen, hadden we hier helemaal niet over hoeven spreken.” -
The Lord of the Rings, maar dan in een giga live-uitvoering, recht voor je neus
Als je denkt dat Efteling in Concert met een 70-koppig orkest vorig jaar een hele happening was, zet je dan maar schrap voor het filmconcert The Fellowship of the Ring. In september zitten er meer dan 200 musici en koorleden op het podium.'s-Hertogenbosch -
PREMIUMAngela Kijkt TV
Wie mij had voorspeld dat ik zó zou opgaan in dit programma, had ik voor gek verklaard
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Renze Klamer gaat avonturenprogramma presenteren van makers De verraders
Renze Klamer (33) wordt het gezicht van een gloednieuw avonturenprogramma van RTL 4. Het onbekende is een nieuw realityprogramma van de makers van De verraders. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUMEnergie3
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
met video
Zwaktepunt van koning Willem-Alexander onderzocht: ‘Collectief falen van Rutte en adviseurs’
Experts kraken het gebrek aan weerwoord aan het koningspaar door hun adviseurs en premier Rutte. In het boek Achilleshiel, van politiek koningshuisverslaggever van deze site Jan Hoedeman, spreekt hoogleraar staatsrecht Paul Bovend’eert, van een ‘collectief falen’.