Goedemorgen Nederland-presentatrice Lisette Wellens over pestverleden: ‘Er is altijd nog een stemmetje’
Bij een complimentje over haar uiterlijk is Goedemorgen Nederland-presentatrice Lisette Wellens (35) nog altijd verbaasd. Dat vertelde ze vannacht in het NPO 1-radioprogramma Onze man in Deventer. Daarin sprak ze over haar basisschooltijd en de jaren dat ze gepest werd.
Wellens groeide als kind van een moeder uit Curaçao en een vader uit Brabant op in Almere. Een gezin met andere gewoontes dan de rest van de buurt. Het NRC viel daar op de mat en commerciële televisie werd niet gekeken. ,,Ze vonden me niet leuk”, vertelt ze aan Özcan Akyol over haar klasgenoten in het radioprogramma. ,,Vanaf groep zes werd ik gepest. Ik viel er buiten.”
Dat had ook met haar uiterlijk te maken, vertelt Wellens. ,,Ik was heel lang, had een bril en daar kwam later ook nog een beugel bij. Ik was natuurlijk gemixt, dus in de ogen van de kinderen had ik raar haar. Dat kon ik ook nooit los doen, dus ik liep altijd met van die vlechten. Ik was een soort van getinte Pipi Langkous, maar dan niet de stoere versie, maar de nerdy-versie.”
Hoewel de school uit een flink gemêleerd gezelschap bestond, viel Wellens er toch een beetje buiten. ,,Je had Hindoestaanse kinderen, Surinaamse kinderen en Antilliaanse kinderen. Maar ik zat er tussenin. Er waren wel half-Indonesische meisjes, maar er was niemand zoals ik.”
Goede Tijden, Slechte Tijden
Maar het was niet alleen haar uiterlijk. ,,Ik keek bijvoorbeeld ook geen Goede Tijden, Slechte Tijden. Al die kinderen zaten daar elke avond naar te kijken. Ik ging in de supermarkt dan die tijdschriften doorbladeren om het te snappen. Dan ging ik mezelf inlezen. Ik zag het niet, maar kende dan wel al die namen. Ik wist wie wie speelde.”
Het pesten duurde in totaal drie jaar, tot het einde van de basisschool. Het heeft haar zelfbeeld een knauw gegeven. ,,Tot de dag van vandaag als iemand mij een compliment geeft over mijn uiterlijk, dan beaam ik dat zelf niet. Maar dan denk ik: ‘Oh wat aardig!’ Een soort verbazing zit er nog in.” Wellens heeft inmiddels niet langer het beeld dat ze er niet mag zijn. ,,Maar er is nog wel altijd dat stemmetje.”
Ze kijkt overigens zonder veel wraakgevoelens terug op haar pesters. ,,Ik heb ze nooit meer gesproken, maar ik heb niet het idee dat zij weten dat wat zij toen deden tot de dag vandaag in mijn hoofd doet.”
Luister hier het hele gesprek met Lisette Wellens bij Onze Man in Deventer terug.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Qmusic organiseert volgend jaar juni weer Foute Party
De Foute Party van Qmusic keert volgend jaar terug. De radiozender maakte vandaag bekend dat de komende editie op 23 en 24 juni plaatsvindt in de Brabanthallen in Den Bosch. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUMInterview
Zangeres Tabitha schrijft trauma's van zich af: ‘Ik heb aardig wat messen in mijn rug gekregen’
Nu ze zelf moeder is, probeert zangeres Tabitha zich nog beter in te leven in haar eigen moeder, met wie ze een moeizame relatie onderhoudt. Op haar nieuwe album Wilde Rozen is moederschap een thema. ,,Er zit nog veel woede en onbegrip.’’ -
PREMIUMAngela Kijkt TV4
Matthijs van Nieuwkerk kon zaterdagavond een narrige toon niet helemaal onderdrukken
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.
-
Evi Hanssen in het huwelijksbootje gestapt met vriend
Evi Hanssen is zaterdag in het huwelijk getreden met haar vriend Kurt Loyens. De twee gaven elkaar het jawoord in Lier. -
Acteur gewond geraakt tijdens opnames My Big Fat Greek Wedding 3
Een acteur is gewond geraakt door een ongeluk tijdens opnames van de film My Big Fat Greek Wedding 3 in Griekenland. Volgens Griekse media botsten er vrijdag tijdens het filmen bij het eiland Attica twee speedboten tegen elkaar en liep een Griekse man daardoor lichte verwondingen op. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.