Koningin Máxima onaangekondigd op bezoek bij Nancy Pelosi
met videoKoningin Máxima heeft op de tweede dag van haar werkbezoek aan San Francisco een onaangekondigd bezoek gebracht aan Nancy Pelosi, de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Pelosi woont in San Francisco, als ze niet voor haar werk in de Amerikaanse hoofdstad Washington hoeft te zijn. Ze is al decennialang lid van het congres namens de staat Californië.
Stevig gearmd liepen de twee vrouwen een restaurant nabij de Golden Gate Bridge binnen, waar de koningin even daarvoor nog had geposeerd. Het gesprek tussen de koningin en de politica gaat voornamelijk over het economische werkbezoek dat Máxima momenteel aan de Verenigde Staten brengt. Of Pelosi’s recente bezoek aan Taiwan nog ter sprake is komt, is onduidelijk.
De reis van Pelosi leidde tot woede in China, het land dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt. Ook minister Liesje Schreinemacher schoof aan bij het gesprek tussen Máxima en Pelosi, die voor de aankomst van de koningin nog sprak met aanwezige Nederlandse journalisten, onder andere over haar kleinkinderen. Eén van Pelosi’s dochters is getrouwd met Amerika-duider Michiel Vos.
Pelosi (82) verwelkomde Máxima met de woorden: ,,Nice to see you again.” In 2015, toen het koningspaar een officieel bezoek aan de Verenigde Staten bracht, gingen ze ook langs bij Pelosi, die destijds fractievoorzitter van de Democraten in het Huis van Afgevaardigden was. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst kwam de uitnodiging van Pelosi.
,,Zoals gebruikelijk ga ik niet teveel over de inhoud van het gesprek zeggen", reageert minister Schreinemacher. ,Maar in het algemeen ging het over de uitdagingen waar we wereldwijd voor staan, zoals klimaatverandering en de oorlog in Oekraïne, en het belang van onze goede samenwerking. Verder was het vooral een onderhoudend en informeel gesprek, met een van de invloedrijkste politici van de Verenigde Staten. Met dit werkbezoek zijn we in haar thuisstaat Californië, en bovendien kent ze Nederland goed, dat schept natuurlijk een band.”
Bekijk hieronder hoe koningin Máxima haar werkbezoek in de Verenigde Staten begon tussen de kleurrijke bewoners van de bijzondere regenboogwijk The Castro in San Francisco.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
kijkers vol lof
Liedje uit 1970 krijgt tweede leven na ‘legendarische aflevering’ The Last of Us: ‘Mooiste uur aan tv ooit’
The last of us is zonder twijfel de populairste tv-reeks van dit moment en dat is te merken. Het nummer Long long time van Linda Ronstadt, dat in 1970 uitkwam, kent een plotselinge stijging van 4.900 procent op Spotify. En dat binnen een uur. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
werkbezoek
Máxima kreeg speciale opdracht van Beatrix mee naar VS
Prinses Beatrix gaf koningin Máxima een verzoek mee voor haar werkbezoek aan Amerika: of haar schoondochter een foto wilde maken van professor Jeroen DeWulf, die de Koningin Beatrix-leerstoel bekleedt aan de Universiteit van Californië in Berkeley. Aan de universiteit wordt al 50 jaar Nederlands gedoceerd, tegenwoordig onder meer door professor Dewulf. -
Nieuw onderzoek: 8,1 miljoen radioluisteraars per dag in januari
De 87 radiozenders die zijn meegenomen in het nieuwe NMO Luisteronderzoek hebben samen in de eerste drie weken van het jaar gemiddeld 8,1 miljoen luisteraars per dag bereikt. Dit blijkt uit resultaten die woensdag voor het eerst gepubliceerd zijn door de initiatiefnemers achter deze nieuwe meetmethode. -
PREMIUMmet video
Nu Willem-Alexander thuis uitziekt, mag Máxima vol gas en dat doet ze ook
Nu koning Willem-Alexander en de Californische gouverneur Gavin Newsom ontbreken, is het werkbezoek van koningin Máxima aan San Francisco een echte vrouwenaangelegenheid geworden. Een reportage over een stel powervrouwen dat vol gas gaat, met Máxima voorop.
-
PREMIUM4
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
-
-
update
Redactie RTL Nieuws staakt kort na afwijzen loonsverhoging
De redactie van RTL Nieuws legt woensdagochtend om 11.30 uur even het werk neer uit protest tegen de afwijzing van een voorgestelde loonsverhoging. Dat bevestigt de Nederlandse Vereniging van Journalisten na berichtgeving van Villamedia. Het zal vooral een symbolische actie zijn. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.