‘Miljoenendeal Oranjes met fiscus na overlijden Juliana’
De koninklijke familie heeft na het overlijden van prinses Juliana, in 2004, een deal met de fiscus gesloten over haar nalatenschap. Gebruikmakend van een speciale regeling van de Successiewet heeft de familie een groot deel van de erfbelasting met kunstobjecten betaald. Dat meldt het programma ZEMBLA.
Volgens ambtenaren die betrokken waren bij de afhandeling van de nalatenschap heeft het Rijk in strijd met deze regeling gehandeld. De regeling schrijft voor dat als het Rijk waardevolle kunstvoorwerpen uit nalatenschappen verwerft, die een museale toepassing krijgen. Maar uit onderzoek van ZEMBLA blijkt dat topstukken, waarmee de Oranjes hun erfbelasting hebben betaald, niet in een museum terecht zijn gekomen. Ze zijn achtergebleven in de koninklijke paleizen.
,,Het is niet de bedoeling geweest, dat er meubels ergens verborgen in het paleis kwamen te staan," zegt kunsthistoricus Rudi Ekkart in ZEMBLA. Hij was betrokken bij de afhandeling van de nalatenschap van prinses Juliana.
Prinsessen
ZEMBLA heeft de taxatierapporten van de nalatenschap van prinses Juliana in handen gekregen. Daaruit blijkt dat de prinsessen Irene, Margriet en Christina destijds in totaal ruim 8,8 miljoen euro van de erfbelasting hebben mogen aftrekken. De successieregeling geldt niet voor toenmalig koningin Beatrix, omdat bij wet is bepaald dat de vorst is vrijgesteld van het betalen van erfbelasting.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Ierse hotelier vereeuwigt Hans en Annette uit Boer zoekt Vrouw met schilderij: ‘Een eer dat ze hier waren’
In het Ierse Clifden gebeurt zelden iets groots, dus toen een Nederlandse cameraploeg met boer Hans en zijn date Annette naar het kleine dorpje afreisde voor opnames van Boer zoekt Vrouw, was hoteleigenaar Brian Hughes zo trots dat hij besloot een schilderij van zijn gasten te maken. ,,Hans en Annette hebben ons mooie landschap in the spotlight gezet in Nederland.’’ -
Jason Momoa biedt excuses aan na foto's in Sixtijnse Kapel
Jason Momoa heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van foto’s in de Sixtijnse Kapel in Vaticaanstad. Eerder deze week plaatste de Aquaman-acteur foto’s waarop hij de kapel bewondert. Momoa kreeg een hoop kritiek van fans, omdat het officieel verboden is foto’s te maken in de kapel omdat dat de kunstwerken kan beschadigen. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
PREMIUMmet video
Scheidingsdrama Depp en Heard vandaag verder in rechtbank: dit is de stand van zaken
Na een week pauze staan steracteurs Johnny Depp en Amber Heard vandaag weer tegenover elkaar in de rechtbank, waar ze de vuile was van hun tumultueuze relatie uitgebreid tentoonspreiden. Waar gaat het ook alweer over en wat kunnen we verwachten?
-
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Vandaag Inside gaat twee weken langer door
Vandaag Inside keert niet alleen vanavond terug, de meningenshow van Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen gaat ook langer door. Waar de reeks normaal gesproken op 3 juni gestopt zou zijn, is nu besloten minimaal twee weken langer uit te zenden. -
PREMIUM
Presentatoren Songfestival balen van kritiek: ‘Wij Italianen zijn wél verantwoordelijk’
Afgelopen week kregen de presentatoren van het Eurovisie Songfestival veel kritiek. De repetities verliepen slordig, ze waren niet altijd scherp en te vaak leek het een rommeltje achter de schermen. In aanloop naar de finale reageren de drie presentatoren: ,,Het was moeilijk, maar we redden het”.