Moeder Jeroen van Merwijk (90) debuteert met boek met illustraties van overleden zoon
Riet van Merwijk, de moeder van overleden cabaretier Jeroen van Merwijk, debuteert op haar negentigste met haar eerste boek. In Vakantiekado vertelt een oma haar kleinzoon over een onvergetelijke vakantie in Frankrijk die zij lang geleden met haar man heeft gemaakt. Het boek, dat vanaf morgen te bestellen is, is geïllustreerd door Jeroen.
Dat heeft uitgeverij Tam Tam bekendgemaakt. De meer dan twintig illustraties die Jeroen van Merwijk maakte voor het boek werden nog nooit eerder gepubliceerd. Ook cabaretier Diederik van Vleuten heeft een bijdrage aan het boek geleverd.
Jeroen overleed in maart 2021 op 65-jarige leeftijd aan de gevolgen van darmkanker. De cabaretier maakte meer dan dertig jaar theaterprogramma’s, liedjes en conferences. Hij schreef teksten voor artiesten als Hans Dorrestijn, Adèle Bloemendaal, Karin Bloemen en Erik van Muiswinkel. Voor zijn lied Dat vinden jongens leuk ontving hij in 2006 de Annie M.G. Schmidtprijs.
Naast zijn theaterwerk was Van Merwijk bovenal beeldend kunstenaar. Onder zijn eigen naam en onder het pseudoniem Malfet exposeerde hij in binnen- en buitenland.
Luister ook naar de AD Media Podcast. Deze week over Khalid & Sophie en Hlf8, goede tijden voor Goede Tijden, Slechte Tijden en Maarten van Rossem en Philip Freriks.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Showbytes
Klaasje heeft een biersnor en shoppende Heleen is niet vies van wat luxe
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Paris Hilton en partner bezoeken fotogeniek museum in Amsterdam
Paris Hilton viert haar zomer niet alleen in Brussel, waar ze optrad op festival Tomorrowland, maar ook in Amsterdam. De mediapersoonlijkheid bracht gisteren samen met haar echtgenoot Carter Reum een bezoekje aan de Wondr Experience in Amsterdam-Noord. Het museum deelt daar vandaag foto’s van op Instagram. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.
-
Tom Holland neemt pauze van social media voor mentale gezondheid
Tom Holland zal de komende tijd niet te vinden zijn op social media. De 26-jarige Spider-Man-acteur heeft een pauze ingelast om op zijn ‘mentale gezondheid’ te letten, legt hij uit in een video op Instagram. -
PREMIUM
Het is weer hommeles bij Hazes-familie: dit is wat er speelt
De uitspraken van Roxeanne Hazes in Beste Zangers over haar jeugdtrauma zorgen dat de vete binnen de familie Hazes weer in alle hevigheid oplaait. Wat speelt er? -
Showbytes
Waylon deelt eindelijk weer gezinskiekje, Stefania danst door Griekse straten
Korte updates van de sterren op sociale media: wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web voor je af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekende Nederlanders en celebrity’s. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd.