Omroep MAX haalt ruim 2 miljoen euro op voor Limburg
VIDEODe live-uitzendingen van Omroep MAX om geld op te halen voor gedupeerden van de overstromingen in Limburg hebben 2.034.553 euro opgebracht. Omroep MAX-directeur Jan Slagter maakte de voorlopige eindstand van de inzamelingsactie woensdagavond bekend in talkshow Op1, live vanaf het Theodoor Dorrenplein in Valkenburg.
Vanaf datzelfde plein werden er gedurende de dag drie live-uitzendingen gepresenteerd door Slagter en Dionne Stax. Na die uitzendingen stond de teller van ‘MAX voor Limburg’ op zo’n 1,4 miljoen euro. In Op1 was er ook uitgebreid aandacht voor de overstromingen en de benefietactie.
Tijdens de uitzendingen kwamen bekende en minder bekende Limburgers aan het woord. Zo waren André Rieu, Beppie Kraft en Rowwen Hèze er en zat Daan Prevoo, burgemeester van de gemeente Valkenburg aan de Geul, aan tafel. Onder anderen André van Duin en Huub Stapel deden in een videoboodschap een oproep om te doneren. In Op1 schoven onder meer demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Cora van Nieuwenhuizen en dijkgraaf van Waterschap Limburg Patrick van der Broeck aan.
Er is door het Nationaal Rampenfonds inmiddels ruim 11 miljoen euro opgehaald voor mensen die getroffen zijn door de wateroverlast. Zo’n 190.000 mensen hebben geld gedoneerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMVPRO-klassieker stopt
De magie van Taarten van Abel: 'Hij nam ieder kind serieus en liet het stralen’
Bakker Siemon de Jong stopt na 20 jaar met Taarten van Abel. In deze veelgeprezen VPRO-klassieker voerde hij de meest uiteenlopende, ontroerende gesprekken met kinderen. Wat wist je mogelijk nog niet over het programma en wat maakt het zo geliefd? -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Dan Karaty komt met boek over alcoholverslaving: echte verhaal
Dan Karaty komt met zijn eerste boek, dat gaat over de problemen die hij heeft gekend in relatie tot alcohol. Dat nieuws deelt de 46-jarige tv-persoonlijkheid, die vaak als jurylid te zien is in programma’s, via Instagram. Het boek draagt de titel If I’m Being Honest, met als ondertitel: Hoe ik van verborgen alcoholist een gelukkig man werd. -
Renze Klamer gaat avonturenprogramma presenteren van makers De verraders
Renze Klamer (33) wordt het gezicht van een gloednieuw avonturenprogramma van RTL 4. Het onbekende is een nieuw realityprogramma van de makers van De verraders.
-
Leonardo DiCaprio verschijnt aan lopende band met jonge vrouwen, maar acteur is alle aandacht beu
Sinds Leonardo DiCaprio (48) en Camila Morrone (25) niet meer bij elkaar zijn, verschijnt de acteur aan de lopende band met andere jonge modellen. Dat hij vooral valt op jonge vrouwen mag inmiddels wel duidelijk zijn, maar wie zijn al die vrouwen eigenlijk? En bovenal: waarom lukt het DiCaprio telkens niet om de ware te vinden? -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Power Rangers keren terug op Netflix met nieuwe reeks
De liveactiontelevisieserie Power Rangers wordt nieuw leven ingeblazen op Netflix. Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always gaat op 19 april in première, meldt de streamingdienst woensdag.