Paul de Munnik: ‘Je kan nooit op succes vertrouwen, dat moet je voeden’
livestreamMet een livesessie via deze site presenteerde zanger Paul de Munnik vandaag zijn nieuwe album III. Kijkers met brandende vragen kregen de mogelijkheid om die te stellen en dat werd massaal gedaan. ,,Wanneer heb je voor het laatst iets voor het eerst gedaan?”
In Studio 2 lanceerde Paul de Munnik vandaag zijn gloednieuwe album. Een gekke tijd om nieuwe muziek uit te brengen, maar De Munnik was verheugd dat het moment eindelijk daar was. Of de coronacrisis invloed heeft gehad op het uitbrengen van III? Nee, stelt de zanger. ,,Dit album is vlak voor Covid opgenomen. We zouden ‘m uit gaan brengen en toen kwam de hele pandemie.” Omdat toeren met III dus niet mogelijk was, besloot De Munnik de nummers te finetunen. ,,Maar qua opnames en schrijven heeft Covid verder geen invloed gehad.”
Wat wél een inspiratiebron voor De Munnik is geweest, is het nummer Case of You van Joni Mitchell. ,,Wat ik vaak doe met mijn albums de laatste jaren, is dat ik een nummer pak en ga vertalen. En bij dit album ben ik begonnen met het nummer van Joni Mitchell, Case of You. Ik heb bedacht dat ik een album wilde maken met alleen maar liefdesliedjes. Normaal ben je er na twee nummers wel klaar mee, maar lovesongs doen is het leukste wat er is. Het is niet helemaal gelukt, maar ik ben een eind gekomen.”
Ondertussen zong De Munnik meerdere nummers van zijn nieuwe album. Kijk niet achterom, Vat van jou en Slaap zacht mijn hart passeerden onder meer de revue. Fans genoten niet alleen van zijn muziek; er werden ook massaal vragen gesteld. Welk internationaal nummer zou De Munnik bijvoorbeeld nog eens willen vertalen? ,,Uh… ja. I Am... I Said van Neil Diamond. Die gaat van New York naar Los Angeles en hij zingt over de afstand die hij voelt tussen de twee plekken. Om daar een goede vertaling voor te vinden... dat zou ik nog wel eens willen doen.”
Bucketlist
Ook het persoonlijke leven van De Munnik wekte veel nieuwsgierigheid op bij kijkers en fans. Wanneer deed hij voor het laatst iets voor het eerst, luidde een van de vragen. De Munnik: ,,Pfoe, ingewikkelde vraag. Maar dan ga ik weer een mooi bruggetje maken: ik ben een album gaan schrijven met een vriend, een rapper. En hij heeft ook op dit album meegedaan. Dat is uit m’n comfortzone, met hem maak ik andere dingen dan ik zelf gewend ben.”
En wát moet De Munnik nog van zijn bucketlist afvinken? In ieder geval Lee Towers opvolgen in De Kuip, maar dat was het enige concrete wat hij kon bedenken. Meedoen aan programma’s als Beste Zangers ziet hij absoluut niet zitten. ,,Ik hoef geen entertainmentwedstrijdje met andere zangers te doen”, stelde hij. Even later: ,,Naja kijk, ik mag mijn muziek maken en ik mag dit ook nog eens bij het AD doen. Wat heb ik nog te bucketlisten? Weet je wat ik op m’n bucketlist heb staan? Dat ik tevreden ben met wat ik doe.”
Voor jonge artiesten die nog hard aan de weg timmeren, had De Munnik een duidelijk advies. ,,Ik zou willen zeggen: niet te hard roepen dat je de beste bent. Maar eigenlijk moet je dat wel doen, je moet erin geloven. Wij (Acda en De Munnik, red) hebben de fout gemaakt om dat te doen. We waren arrogant. Op een gegeven moment leer je ook dat je er hard voor moet werken. Je kan er nooit op vertrouwen dat het blijft gebeuren, je moet het altijd blijven voeden.”
Bekijk alle nummers die Paul de Munnik tijdens de livesessie speelde:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Deze informatie kun je allemaal halen uit een kenteken
Een nummerbord is als een ijsberg: er is weinig te zien aan het oppervlak, maar wanneer je een duik neemt in de materie, kun je er veel informatie uit halen. Welke soorten nummerborden zijn er en hoe gebruik je de kentekencheck? -
PREMIUMEnergierekening
Rian betaalt 25 euro per maand: ‘Stekker van cv-ketel doe ik er alleen in als ik warm wil douchen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Rian den Haan (62) uit Spijkenisse. -
PREMIUM
Wil je in de zomer een perfecte grasmat? Dan is het nu tijd om daar mee aan de slag te gaan
Een gazon in topconditie lijdt veel minder onder hitte dan een gazon dat geplaagd wordt door mos of afgestorven gazonmaaisel. Ook te weinig kalk of voedingsstoffen hebben invloed. Wil je een grasmat die de droogte kan trotseren? Begin dan nu met verticuteren en behandel je gazon met de volgende stappen. -
Roger Waters schakelt advocatenkantoor in wegens afgelaste concerten in Duitsland
Pink Floyd-legende Roger Waters heeft een advocatenkantoor in de arm genomen om te voorkomen dat nog meer concerten van hem geannuleerd worden. Eerder cancelde het stadsbestuur van Frankfurt zijn optreden, nu is ook de Duitse stad München van plan om zijn show af te gelasten. -
met foto's
Model in nieuwe campagne Marc Jacobs bestaat niet echt, alleen in nachtmerries
Gevestigde topmodellen als Bella Hadid krijgen letterlijk moordende concurrentie. In de nieuwe campagne van modehuis Marc Jacobs straalt een model dat niet echt bestaat, hooguit in nachtmerries.
-
Jack van Gelder gewoon te horen in Marble Mania
Presentator Jack van Gelder is zaterdag gewoon te horen als commentator bij de start van een nieuw seizoen van het SBS6-programma Marble Mania, bevestigt een woordvoerder van Talpa. In dit programma nemen bekende Nederlanders het tegen elkaar op op verschillende knikkerbanen. Net als in eerdere seizoenen geeft Van Gelder commentaar bij de beelden van de knikkers. De aflevering wordt niet live uitgezonden en is al eerder opgenomen. -
-
-
Met video
Bono en The Edge geven miniconcert voor Amerikaans radiostation
The Edge en Bono hebben namens hun band U2 een zogenoemd Tiny Desk-optreden gedaan voor het Amerikaanse publieke en onafhankelijke radiostation NPR. Het duo speelde vier nummers. Het optreden is op YouTube te zien. -
The Cure furieus om hoge servicekosten Ticketmaster: ‘Ik ben hier ziek van’
De Britse muzikant Robert Smith (63) is helemaal klaar met de onverklaarbaar hoge servicekosten die Ticketmaster vraagt voor concertkaarten. De frontman van rockband The Cure beloofde de prijzen voor zijn concerten in de Verenigde Staten laag te houden, maar werd overvallen door reacties van teleurgestelde fans. ,,Ik ben hier ziek van.”
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMarielle Berge
Henk van der Meij