Razzie trekt Bruce Willis-award in na nieuws over ziekte acteur
De organisatie van de Razzie Awards, dat als tegenhanger van de Oscars prijzen uitreikt voor de slechtste filmprestaties van het jaar, heeft besloten een speciale prijs die Bruce Willis onlangs kreeg in te trekken. Het ging om de Bruce Willis-award voor de acht slechtste films die de acteur het afgelopen jaar maakte.
Willis maakte woensdag bekend dat hij stopt met acteren omdat hij lijdt aan afasie. Dit is een hersenaandoening waardoor het moeilijk is woorden te onthouden en uit te spreken. “Na overleg heeft de jury van de Razzies besloten de prijs in te trekken”, melden de oprichters van de anti-award in een verklaring. “Het is niet gepast om een prijs uit te reiken voor een slechte prestatie als een medische aandoening hiervan mede de oorzaak is.”
De Razzies worden traditioneel uitgereikt op de avond voor de Oscars. De Nederlandse regisseur Paul Verhoeven schreef in 1995 geschiedenis toen hij alle beeldjes voor zijn film Showgirls ophaalde. Doorgaans weigeren regisseurs en acteurs de uitreiking bij te wonen.
Willis is een van de grootste filmsterren van de laatste decennia. Hij speelde in filmklassiekers als Die Hard, Die Hard with a Vengeance, Pulp Fiction en The Sixth Sense.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Nikkie de Jager over Songfestival in Turijn: 'Ik vond het tenenkrommend’
Eerst het Eurovisie Songfestival, nu het filmfestival van Cannes. Volgende halte? Als het kan iets met de Oscar-uitreiking, zegt Nikkie de Jager nuchter. De 28-jarige visagiste, vlogger en mediapersoonlijkheid komt van ver, maar inmiddels ligt de wereld aan haar voeten. ,,Het is eindelijk iets rustiger in mijn hoofd.’’ -
PREMIUMAngela Kijkt TV1
Dat Guus en Frank hier geen nee tegen zeiden snap ik, maar ik vrees dat de kijker wél bedankt
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Moloch is een psychologische horror uit de polder: ‘Dit script is zo mysterieus en weird’
Witte wieven, hunebedden, veenlijken: hoezo is de Hollandse geschiedenis geen geschikte voedingsbodem voor het horrorgenre? Toch is Moloch, nu in de bioscopen, een van de weinige griezelfilms die diep in onze polderfolklore duikt. Regisseur Nico van den Brink en actrice Sallie Harmsen over de kunst van het bang maken.
-
Met video3
OM dagvaardt Glennis Grace voor geweldpleging en mishandeling
Zangeres Glennis Grace staat op 26 oktober voor de rechtbank in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie dagvaardt de 43-jarige zangeres op verdenking van openlijke geweldpleging en mishandeling met voorbedachten rade in een supermarkt in Amsterdam. De officier van justitie heeft besloten in totaal zeven personen te dagvaarden voor het geweld in de Jumbo aan de Westerstraat op 12 februari. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
recensie
Verfilming van boekenweekgeschenk deelt geen emotionele dreun uit
Soms proef je dat een film is gebaseerd op een boek, ook al ben je niet bekend met het bronmateriaal of weet je überhaupt niet dat er een roman aan ten grondslag lag. Er is bijvoorbeeld sprake van veel symboliek. Of sfeer is duidelijk ondergeschikt aan de dialogen. Het medium film is natuurlijk in de kern een visueel medium.