Ruim 1,1 miljoen kijkers zien makelaar Alex bijna zoektocht naar huis staken
Kopen zonder kijkenMet een budget van 375.000 euro een ruime woning vinden in het centrum van Leiden. Dat was de opdracht voor het team van Martijn Krabbé in de eerste aflevering van een nieuw seizoen Kopen zonder kijken vanavond. Ruim 1,1 miljoen kijkers stemden af op de uitzending, die zagen dat deelnemers Casper en Vera al snel werden teruggefloten: er moest radicaal iets veranderen, anders konden ze het vinden van hun droomhuis wel vergeten.
Vera en Casper huurden een huis in het centrum van Leiden. Een perfecte locatie, vooral omdat de woning aan het water grensde. Maar het stel liep tegen een probleem op: hoe fijn hun stulpje ook was, het werd te klein en dus zagen ze geen andere uitweg dan te verhuizen. Een nogal moeilijke stap voor Vera, die haar hart had verloren aan Leiden, maar ook nog moest wennen aan het idee van een burgerlijk huis.
Het team van Kopen zonder kijken werd ingeschakeld, maar makelaar Alex van Keulen en bouwkundige Bob Sikkes ontdekten al snel dat de wensen van Vera en Casper niet bepaald realistisch waren. Om nog maar te zwijgen over het dilemma waar ze voor stonden, de twee hadden namelijk geen flauw idee naar wat voor woning ze precies op zoek waren. Toch werd Alex aan het werk gezet.
Kansloos
Hij moest een huis in de omgeving van Leiden zien te vinden van minimaal 80 vierkante meter, met minimaal drie slaapkamers, een schuurtje of berging, een tuin aan het water of een dakterras. En dat met een budget van 375.000 euro, inclusief verbouwen. ,,Het beeld dat ze hebben van het type huis, de grootte, en de combinatie van het budget in het centrum van Leiden, gaat gewoon niet lukken”, voorspelde Alex al.
De zoektocht ging van start, maar het vinden van een potentiële woning bleef uit. Na 69 dagen hadden Vera en Casper nog steeds niets vernomen van de makelaar, tot hij bij ze voor de deur stond om ze wakker te schudden: er moesten keuzes worden gemaakt, want met hun huidige eisen was het vinden van een huis kansloos. Het budget werd opgeschroefd naar vier ton en ook de omgeving werd uitgebreid, maar na acht maanden zat er nog steeds geen schot in de zaak. Alex besloot weer in gesprek te gaan met de twee. Deze keer met een heftige boodschap: was het niet verstandiger om te blijven waar ze nu zaten? Dat was schrikken, stelde Vera. ,,Ik kon het niet zo goed bevatten. Een soort teleurstelling. Ik dacht: gaat het ooit nog lukken? Moeten we dit nog wel willen?”
Tegenslag
Na maanden vol onzekerheid vond Alex toch een huis voor het stel. Niet in Leiden of in de buurt daarvan, maar in Hillegom. Het stel werd op speurtocht gestuurd en reed langs allerlei huizen, waarvan er een wellicht wel van hen was. Toen het stel uiteindelijk geblinddoekt voor hun nieuwe stulpje stond, gingen ze op van de zenuwen. Maar eenmaal binnen was vooral Casper razend enthousiast. ,,Cool”, riep hij uit. Vera hield zich wat meer op de vlakte. ,,Spannend”, kon ze in eerste instantie nog net uitbrengen.
Presentator Martijn Krabbé zat met een brandende vraag: zagen Vera en Casper zichzelf wel in dit huis wonen? ,,Nog niet. Maar dat is niet negatief”, antwoordde Vera. ,,Het voelt nog niet als thuis.” Zij had haar hoop gevestigd op budget om te verbouwen, zodat het allemaal net wat meer naar haar smaak omgetoverd zou worden. En budget was er zeker: Alex had het huis voor 345.000 euro gekocht, waardoor er maar liefst 55.000 euro overbleef om de woning aan te pakken. Bob besloot de keuken te verbouwen en voor een groot kookeiland te gaan. Ondertussen was styliste Roos op zoek naar de perfecte meubels voor Vera en Casper.
Hoe voorspoedig het aanvankelijk ook leek te gaan, een verbouwing zou niet compleet zijn zonder tegenslag. En die kwam er: er bleek een lek in de riolering te zitten. Kosten om het te repareren? 2000 euro. Een flink prijskaartje, maar Vera en Casper toverden nog wat geld uit hun spaarpot tevoorschijn om het probleem op te lossen. Zo konden de klusjesmannen hun werk weer voortzetten.
Na weken zwoegen mochten Vera en Casper eindelijk hun nieuwe stulpje betreden. Vera barstte direct in tranen uit bij het zien van hun woning en ook Casper was door het dolle heen. ,,Dit is gewoon ons huis”, jubelde het stel. Of ze spijt hadden van hun avontuur? ,,Er komt hier zeker geen tekoopbord op het raam. We gaan hier niet meer weg”, besloot Casper.
Luister ook naar de AD Media Podcast:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nu Ghislaine Maxwell is veroordeeld richten advocaten hun pijlen op prins Andrew
Advocaten die slachtoffers van Jeffrey Epstein en Ghislaine Maxwell bijstaan, richten hun pijlen na de veroordeling van Maxwell nu op andere betrokkenen. Zij vinden dat bijvoorbeeld de rol van de Britse prins Andrew moet worden onderzocht. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
Ye West aangeklaagd om onrechtmatige housesamples in rapnummer
Ye West, beter bekend als Kanye West, is door houseartiest Marshall Jefferson aangeklaagd omdat de rapper voor de track Flowers onrechtmatig gebruik heeft gemaakt van Jeffersons nummer Move Your Body uit 1986. Met name de manier waarop West delen van het nummer heeft gebruikt, staat Jefferson niet aan.
-
Red Hot Chili Peppers annuleren optreden Glasgow wegens ziekte
De Red Hot Chili Peppers laten op Twitter weten dat het optreden van de band in Glasgow vandaag niet door kan gaan wegens ziekte. Wie er ziek is, laat de Amerikaanse groep in het midden. -
Biografie over Rolling Stones-drummer Charlie Watts op komst
Er komt een officiële biografie over de vorig jaar overleden Rolling Stones-drummer Charlie Watts. Het boek heet Charlie’s Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts en verschijnt volgens muziekblad Rolling Stone op 11 oktober. -
Omroep MAX stopt met NPO Radio 5-programma De MAX!
Het NPO Radio 5-programma De MAX! met Henkjan Smits en Manuëla Kemp verdwijnt van de radio. Omroep MAX stopt aan het einde van het jaar met de show, heeft de omroep vandaag bekendgemaakt.