Slachtoffers Weinstein krijgen 17 miljoen dollar toegewezen van faillissementsrechter
Een Amerikaanse faillissementsrechter is maandag akkoord gegaan met het liquidatieplan voor The Weinstein Company, het bedrijf van de veroordeelde zedendelinquent en filmproducent Harvey Weinstein en zijn broer Bob. Dat plan houdt in dat 17 miljoen dollar (14 miljoen euro) uit het bedrijf opzij wordt gezet voor slachtoffers van Harvey Weinstein.
Delen per e-mail
De rechter deed de uitspraak in een digitale zitting. Daarbij werd het bezwaar van een handvol vrouwen terzijde geschoven. Zij beraden zich nu op juridische stappen bij een andere instantie dan de faillissementsrechter.
Verzekeraars hebben 35 miljoen dollar (ongeveer 29 miljoen euro) uitbetaald als onderdeel van het faillissementsplan, waarvan de slachtoffers van Weinstein ongeveer de helft krijgen. Zij hebben de optie om van hun deel af te zien als zij verdere gerechtelijke stappen tegen Weinstein of medewerkers van diens voormalige bedrijf willen zetten. Een groep vrouwen die beweert slachtoffer van Weinstein te zijn, heeft gesteld dat de keuze tussen het aanvaarden van een deel van het geld of het nemen van verdere stappen oneerlijk is.
Rechter Mary Walrath zei dat 83 procent van de eisers in het faillissementsdossier ‘zeer duidelijk heeft uitgedrukt dat zij alles willen afsluiten met de acceptatie van dit plan, dat zij niet nog meer juridische procedures willen doormaken om wat herstel te krijgen, hoewel het duidelijk is dat ze dat nooit van geld zullen krijgen’.
Nadat The Weinstein Company in 2018 faillissement had aangevraagd, verkocht het bedrijf zijn aandelen in Lantern Entertainment, de latere Spyglass Media Group. Die verkoop leverde 289 miljoen dollar (ongeveer 238 miljoen euro) op. Aan de faillissementsaanvraag gingen tal van aanklachten voor zedenmisdrijven tegen oprichter Harvey Weinstein vooraf, die nu een gevangenisstraf van 23 jaar uitzit voor aanranding en verkrachting.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Guido Weijers doet mee aan terrasactie in Breda: ‘Hoog tijd voor eerste drankje’
Guido Weijers heeft vanmiddag meegedaan aan de actie van een Bredase kroeg die kortstondig zijn terras had geopend. De cabaretier, die zich al maanden hard maakt voor een versoepeling van de coronamaatregelen, zegt op Instagram dat hij ‘toevallig’ voorbij kwam lopen. -
Najib Amhali: Het scheelt dat ik die coke niet meer hoef te betalen
Najib Amhali (49) krijgt flink minder geld binnen sinds het begin van de coronacrisis, maar hij bespaart ook wat. Sinds hij gestopt is met het gebruiken van cocaïne houdt hij best wat centjes over. Dat vertelt de cabaretier gekscherend in Veronica Magazine. -
Organisatie songfestival laat niets aan het toeval over: speciale teststraat bij Rotterdam Ahoy
De organisatie van het Eurovisie Songfestival trekt alles uit de kast om het liedjesspektakel in Rotterdam Ahoy veilig voor artiesten, pers en personeel te laten verlopen. In een vandaag openbaar gemaakt protocol wordt melding gemaakt van een speciale teststraat, waar alle betrokkenen regelmatig worden gecontroleerd. Of er publiek bij de shows aanwezig kan zijn, wordt later besloten. -
Britt Dekker tekent nieuw driejarig contract bij Talpa
Britt Dekker blijft in dienst bij Talpa. De presentatrice heeft een nieuw driejarig contract getekend, zo heeft de zendergroep vandaag bekendgemaakt. -
Will Smith sluit politieke carrière niet uit
Waar hij daar in het verleden vaker over grapte, lijkt Will Smith er tegenwoordig serieus over na te denken om de politiek in te gaan. In de podcast Pod Save America gaf de acteur aan dat op een bepaald moment wel te overwegen.
-
Nederlandse songfestivalacts organiseren livestreamconcert
Oude songfestivalinzendingen als Franklin Brown, Marlayne Sahupala en Esther Hart geven op vrijdag 21 mei samen met songfestivalkenner Koos van Plateringen en Junior Songfestival-presentator Buddy Vedder een concert waarin ze de grootste hits uit de 64-jarige geschiedenis van het liedjesfestijn gaan zingen. -
Pierre Bokma, Theo Maassen en Huub van der Lubbe ‘herdenken’ sluiting theaters met voorstelling
Pierre Bokma, Theo Maassen en Huub van der Lubbe gaan het podium op voor alle theaters die een jaar geleden hun deuren moesten sluiten. De voorstelling ‘Wit Konijn Rood Konijn’ wordt in 30 landen vertoond, om zo de sluiting van de theaters te ‘herdenken’. -
Kim-Lian van der Meij ontslagen uit ziekenhuis
Kim-Lian van der Meij mag weer naar huis na een opname in het ziekenhuis. Op Instagram deelt de zangeres het goede nieuws. ,,Ik ben na vijf dagen ontslagen uit het ziekenhuis en voel me gelukkig weer een beetje de oude”, schrijft ze.