The Masked Singer breekt opnieuw record met 2,6 miljoen kijkers
Bij zender RTL 4 is het al weken heerlijk wakker worden op zaterdagochtend. Gisteravond wist paradepaardje The Masked Singer maar liefst 2,6 miljoen kijkers aan de buis te kluisteren, een nieuw record. Daarmee was de show ook het best bekeken programma van de dag, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek.
Delen per e-mail
Met The Masked Singer heeft RTL een stevige hit in handen. De zangshow is bezig aan een sterk tweede seizoen en weet iedere week meer kijkers te trekken. Naar de eerste aflevering keken ruim 1,9 miljoen mensen, de weken daarna wist het programma 2,2 miljoen en 2,3 miljoen mensen te boeien.
In de aflevering van gisteravond moesten twee kandidaten hun masker afzetten. Diederik Jekel bleek in het pak van schaakstuk de Koning schuil te gaan, maar de grootste verrassing was toch wel de ontmaskering van Kim Feenstra als het Skelet. Het model, in verwachting van haar eerste kindje, zei nog nooit ook maar een noot te hebben gezongen. ,,Ik vond het super tof om te doen. En ik sta natuurlijk niet alleen op dit podium, want ik heb een wonder in mijn buik”, aldus Kim.
Alleen Gerard Joling had het goed geraden. Dat leverde hem en Buddy Vedder een punt op, tegen nul voor hun collegajuryleden Carlo Boszhard en Loretta Schrijver. Carlo kon zichzelf wel voor zijn hoofd slaan na de onthulling. ,,Ik heb met jou een programma gedaan, ik heb je nágedaan..!”
Diederik Jekel koestert warme herinneringen aan zijn deelname, letterlijk ook. ,,Dat pak is erg warm, dat is het enige nadeel”, zei hij aan tafel bij Jinek, waar hij en Buddy Vedder gisteravond te gast waren. ,,Zeker als je dan ook nog zo’n harige winterjas aanhebt zoals sommigen. Dat viel bij dit koningspak mee, maar het was wel een vrij statisch pak.”
De wetenschapsjournalist en presentator kreeg complimenten van jurylid Buddy, die versteld stond van Diederiks zangkunsten. ,,Een nieuwe carrière is geboren. Je haalde alle hoge noten, die zijn lastig om te raken. Dat bracht ons op een heel ander spoor. Ondanks alle hints, ik zou er nooit op gekomen zijn.”
Diederik bleef bescheiden. ,,Ik stond in de eerste afvalronde naast Willeke ‘freakin’ Alberti, de grande dame van de Nederlandse muziek. Als het publiek dat had geweten, zouden ze mij hebben weggestemd.”
Behalve Willeke, vielen ook topatleet Churandy Martina en Mariska Bauer, vrouw van zanger Frans Bauer al af. Mariska’s deelname als de Muis was niet alleen voor de kijker een grote verrassing, ook in huize Bauer zat iedereen verbouwereerd voor de buis toen haar masker afging. Het filmpje dat Mariska van dat moment deelde werd een regelrechte internethit.
Andere programma’s die het goed deden vrijdagavond waren Het NOS journaal van 20.00 uur, met 1,9 miljoen kijkers, en Jinek, met 1,5 miljoen kijkers.
De top 10
1 The Masked Singer, RTL 4 – 2.561.000
2 Journaal 20 uur, NPO 1 – 1.925.000
3 Jinek, RTL 4 – 1.508.000
4 Journaal 18 uur, NPO 1 – 1.381.000
5 Half Acht Nieuws, RTL 4 – 1.379.000
6 Eenvandaag, NPO 1 – 1.308.000
7 Gesprek met de minister president, NPO 1 – 1.154.000
8 2 Voor 12, NPO 2 – 1.121.000
9 Op1, NPO 1 – 1.016.000
10 Vooravond, NPO 1 – 999.000
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van show & entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbytes
Bridget doet wild en Humberto wordt de mond gesnoerd
Korte updates van de sterren op sociale media - wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekend Nederland. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
PREMIUM
Léanne maakt kostuums The Masked Singer: ‘Wij weten alleen de maten’
Wie is Neptunes? En wie draagt het kostuum van Zebra? Kijkers van het populaire RTL-programma The Masked Singer speculeren erop los. Ook kostuumontwerpster Léanne van Deurzen, van atelier Coup(e) de Theatre in Breda, heeft geen idee. ,,De namen zijn geheim, wij weten alleen wat maten.” -
PREMIUMAngela kijkt tv
Ben je net bekomen van de rellen, krijg je als burgemeester de alwetende Peter R. de Vries over je heen
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Ontroerde André van Duin bedankt voor massale steun na darmkanker
André van Duin verscheen vanavond bij Matthijs van Nieuwkerk aan tafel om voor het eerst op televisie te vertellen over zijn darmkanker-diagnose en -operatie. De komiek en Heel Holland Bakt-presentator maakte van de mogelijkheid gebruik om in één keer alle kijkers hartelijk te bedanken. ‘Ik kreeg zoveel berichten, de post stapelde zich thuis op. Ik heb er heel, heel, heel veel steun aan gehad.’ -
Talkshowlegende Larry King (87) overleden
Larry King is zaterdag op 87-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. Dat meldt Ora Media, het bedrijf waarvan de Amerikaanse presentator mede-oprichter is, op Twitter.
-
Dennie Christian dankbaar voor steun na overlijden echtgenote: ‘Het beste ervan maken is niet eenvoudig’
Dennie Christian is enorm dankbaar voor al het medeleven dat hij kreeg na het overlijden van zijn vrouw Roswitha vorige maand. Op Instagram bedankt hij iedereen die de moeite nam om hem een berichtje te sturen. -
PREMIUMDe schoenen van Hugo
Westerveld (GroenLinks) krijgt vaak commentaar op haar uiterlijk: ‘Je leert het op de harde manier’
Van de tatoeage van Peter Kwint tot de schoenen van Hugo de Jonge: het uiterlijk van politici blijft niet (meer) onopgemerkt. Daarom neemt modejournaliste Josine Droogendijk in aanloop naar de verkiezingen de politieke looks onder de loep. Met vandaag aandacht voor GroenLinks. -
2,3 miljoen kijkers zien hoe Mariska in The Masked Singer Frans Bauer compleet verrast
Het was niet Patricia Paay, niet Marianne Vos en ook niet Natasja Froger. De BN’er die gisteravond hoge ogen gooide in het muizenpak in The Masked Singer was niemand minder dan Mariska Bauer. Niet alleen een verrassing voor de bijna 2,3 miljoen kijkers, maar ook voor haar mannen thuis. ‘Wanneer heb je dit gedaan? Wanneer?’, reageerde Frans verbouwereerd.