Zero points voor ‘vernederd’ Groot-Brittannië: ‘Zelfs het coronavirus had meer punten gekregen’
Groot-Brittannië beleefde gisteravond, om het met Brits understatement te zeggen, een teleurstellend songfestival. Zanger James Newman eindigde als allerlaatste, met nul punten. Zowel de 39 vakjury’s als het publiek lieten zijn liedje Embers links liggen. ,,We zijn vernederd.”
De Britten waren de enige inzending die helemaal geen punten kreeg. Het land eindigde daarmee nog achter de merkwaardige inzending van Duitsland, die in ieder geval nog drie punten kreeg. Zanger Newman (35) zelf nam zijn verlies goed op: hij stond op en hield lachend een klein nep-feestje waarbij hij bier de zaal ingooide.
Thuis in het Verenigd Koninkrijk werd er minder gelachen. ‘Het is weer een teleurstellend resultaat in een lange reeks die terug gaat tot 1997. Toen won Groot-Brittannië voor het laatst, met Katrina and the waves’, schrijft The Guardian. Het is de vijfde keer dat de Britten als laatste eindigen en de tweede keer dat dat met nul punten gebeurd, de laatste keer was in 2003. In 2019, het jaar dat Nederland won en tot gisteren de laatste keer dat het festival werd gehouden, eindigden de Britten ook al als laatste.
Zure druiven van de Brexit
The Sun gaat er harder in. ‘Het Verenigd Koninkrijk is vernederd door de nul punten’, aldus het tabloid. ‘Dit is voor het eerst sinds 2003 dat we het minst mogelijk aantal punten hebben.’ De krant citeert komiek Jack Whitehall: ,,Als het coronavirus een liedje had ingestuurd, had het waarschijnlijk meer punten gekregen.”
The Daily Mail noemt de zero points ‘de zure druiven van de Brexit’ en citeert daarbij een Europese songfestival-fan die zegt: ,,Als dit jullie niet overtuigt van de impact die Brexit heeft gehad, dan zullen jullie het nooit snappen.”
De arme James Newman werd door onze Europese buren begroet met het enthousiasme voor een scheet in een volle kamer.
De Britten blijven verbijsterd achter, ze waren overtuigd van de kwaliteit van hun eigen inzending. Sommige fans vonden het de beste inzending in jaren. Newman werkte in zijn carrière al samen met grote namen als Toni Braxton en Ed Sheeran. Zijn samenwerking met Rudimental leverde hem een nummer 1-hit op voor Waiting All Night. En in 2018 scoorde hij samen met Armin van Buuren een grote hit met Therapy. James werd daarnaast al twee keer genomineerd voor een Grammy.
The Independent concludeert: ‘Het was een redelijk nummer met wat dance, soul en pop, maar het kwam live gewoon niet over.’ De show-redacteur van de krant is boos: ‘De arme James Newman werd door onze Europese buren begroet met het enthousiasme voor een scheet in een volle kamer.’
Deze site omschreef het nummer van Newman in een voorbeschouwing als ‘gemakzuchtig'. ,,Alsof je door de McDrive rijdt: even lekker, maar bevredigen doet het geen moment.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
update
Zanger Måneskin wordt getest op drugs na ‘snuifgate’: ‘Hij ruimde gebroken glas op’
De zanger van de Italiaanse band Måneskin wordt onderworpen aan een drugstest om de geruchten te ontkrachten dat hij gisteravond cocaïne zou hebben gebruikt bij het Eurovisie Songfestival. Op sociale media ontstond controverse rond de winnaar van het feest, omdat in een veelvuldig gedeeld fragment te zien was hoe Damiano David met zijn hoofd naar een tafel ging en een snuifbeweging maakte. Zelf ontkende hij het ten stelligste. Vanavond deed hij dat opnieuw in de Humberto, de talkshow van presentator Humberto Tan. -
PREMIUM
Wij delen alvast punten uit aan de finalisten: en onze douze points gaan naar....?
Omdat u nog een lange dag moet wachten op die spannende puntentelling, deelt onze songfestivalverslaggever nu al zijn punten uit voor de finalisten van het songfestival. Hij zag alle repetities en shows en kon nauwelijks kiezen tussen de nummers 1 en 2. -
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht. -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft?
-
Kijkcijferrecord voor finale songfestival: 5,4 miljoen kijkers zien Italië winnen
Maar liefst 5,4 miljoen mensen hebben gisteravond gezien hoe in Ahoy de Italiaanse band Måneskin de derde Italiaanse zege in de geschiedenis van het liedjesfestijn behaalde. Het is daarmee de best bekeken finale sinds 2014. Dat blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. -
-
-
AD Songfestival Podcast
‘S10 heeft Nederlandse stagemanager gevraagd haar moed in te spreken’
Dit is de tweede aflevering van de Eurovisie Songfestival-special van de AD Mediapodcast. Geen gesprek over de tv- en radiowereld, maar over het grootste muziekfestijn ter wereld. In deze podcast het laatste nieuws vanuit Turijn. Hoe bereidt Stien den Hollander (S10) zich voor op de eerste halve finale op het Songfestival? -
VIDEO
Rotterdam piekt in de finale. De tuien van de Zwaan trillen op de beats van dj Afrojack
We hebben er twee halve finales op moeten wachten, maar dan heb je ook wat. Tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival knalde Rotterdam van het tv-scherm! Aan de muzikale meesterhand van dj Afrojack pompte de machtige Maasstad vele tientallen miljoenen huiskamers in, en kreeg de wereld het schoonste van Roffa voor de kiezen. Duizelingwekkend mooi.