Ashleigh Barty en Danielle Collins soeverein naar finale bij Australian Open
Ashleigh Barty en Danielle Collins hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de Australian Open. De nummer 1 van de wereld liet de Amerikaanse Madison Keys met 6-1 6-3 kansloos. Barty is de eerste Australische tennisster in de eindstrijd van de Australian Open sinds Wendy Turnbull in 1980. De Amerikaanse Collins rekende in twee sets af met de POoolse Iga Swiatek: 6-4, 6-1.
De 25-jarige Barty, die het na 62 minuten op haar eerste matchpoint afmaakte, is in Melbourne nog zonder setverlies. Ze heeft op weg naar de eindstrijd pas 21 games verloren en stond in zes duels pas 6 uur en 6 minuten op de baan.
Barty brak Keys (26) meteen in de openingsgame en ze dwong de Amerikaanse met haar afwisselende spel tot veel onnodige fouten. Waar Keys in de vorige rondes indruk maakte met haar aanvallende spel, produceerde de nummer 51 van de wereld nu veel afzwaaiers.
Bij 2-2 in de tweede set kreeg Keys een breakpoint maar dat wist ze niet te benutten. Barty drukte vervolgens door en serveerde het duel eenvoudig uit.
Op het grandslamtoernooi in eigen land kan Barty haar derde grandslamtitel pakken. Ze was in 2019 de beste op Roland Garros en won vorig jaar Wimbledon. In Melbourne treft ze zaterdag de Amerikaanse Danielle Collins, die veel te strek was voor Iga Swiatek. In 78 minuten werd het 6-4 6-1. De nummer 30 van de wereld stond nooit eerder in de eindstrijd van een grand slam.
Drie jaar geleden beleefde Collins haar doorbraak door op de Australian Open tot ieders verbazing door te dringen tot de laatste vier. Ze werd toen in de halve finales gestuit door de Tsjechische Petra Kvitova. Na iets meer dan vijf kwartier maakte Collins het af met een verwoestende backhand, die de Poolse te machtig was. In de tweede set werd Swiatek ‘overpowered’ door haar opponente, die de ene na de andere winner produceerde. In totaal sloeg ze liefst 27 winners, waaronder 7 met haar return. Ze noteerde 13 onnodige fouten.
,,Ik kan niet blijer zijn en het voelt geweldig”, zei Collins (28) na het bereiken van de finale. ,,Ik denk terug aan de reis hiernaartoe, al het harde werken, de vroege ochtendtrainingen met mijn vader, voor school. Het is ongelooflijk.”
Eind 2019 werd bij Collins reuma geconstateerd, maar ze kwam knap terug. ,,Ik ben ondertussen begonnen met een behandeling en ik ga deze uitdaging aan. Iedere dag dat je gezond bent, is een gift. Ik ben voor 100 procent gemotiveerd om te vechten, op en naast de baan”, schreef ze toen. In 2020 haalde ze de kwartfinales op Roland Garros, maar verder kwam ze nergens voorbij de derde ronde.
Collins neemt het zaterdag in de finale op tegen de Australische Ashleigh Barty, die nog zonder setverlies is in Melbourne. De nummer 1 van de wereld heeft dit toernooi pas 21 games verloren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bekijk hier hoe Charles Leclerc pole position pakt in Barcelona
Charles Leclerc heeft pole position weten te bemachtigen op de zaterdag in Barcelona. De coureur van Ferrari was te sterk voor Verstappen die problemen kende met zijn DRS-systeem. Sainz eindigde als derde. -
Met video
Max Verstappen tweede in slottraining, drie uit drie voor Charles Leclerc
Drie trainingen achter de rug in Barcelona en drie keer was Charles Leclerc de snelste coureur van het veld. In de laatste oefensessie bedroeg zijn voorsprong op Max Verstappen echter slechts 72 duizendsten. De Nederlander lijkt in aanloop naar de kwalificatie dus gevonden te hebben wat hij gisteren nog zocht. -
Pijnlijke nederlaag Michael van Gerwen op European Darts Grand Prix, Danny Noppert maakt indruk
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Stilte en verdriet bij gedegradeerd Heracles: ‘Gifbeker moest blijkbaar helemaal leeg’
Heracles-trainer René Kolmschot wist zaterdag na de gelijkmaker van Excelsior dat degradatie naar de eerste divisie onvermijdelijk was. ,,We zijn na dat moment niet samen gebleven. Dan worden het allemaal individualisten en is er nog weinig aan te doen. Na de 1-1 heeft het er helemaal niet meer ingezeten”, aldus Kolmschot tegen ESPN.
-
Vak-P stookt vuurtje op in aanloop naar cruciaal duel in Almelo: 'Karma Heracles, groeten Vak-P’
Supportersvereniging Vak-P heeft in de aanloop naar het cruciale duel van Heracles Almelo tegen Excelsior alvast het vuurtje opgestookt. De harde kern van FC Twente heeft een vliegtuigje boven Almelo en Erve Asito laten vliegen met de tekst: ‘Karma Heracles , groeten Vak-P’. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.