Australische premier juicht uitzetten Novak Djokovic toe: ‘Besluit in het algemeen belang’
De Australische premier Scott Morrison juicht het toe dat Novak Djokovic na een soap die bijna twee weken duurde alsnog het land wordt uitgezet. De Servische tennisser heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus, maar dacht met een medische vrijstelling alsnog te kunnen meedoen aan de Australian Open.
Het federale gerechtshof bepaalde zondag, één dag voor de start van het toernooi, dat de autoriteiten geldige redenen hadden om het visum van Djokovic in te trekken.
,,Dit besluit is genomen vanwege gezondheids- en veiligheidsredenen en omdat het in het algemeen belang was om dit te doen”, schrijft Morrison op Facebook. ,,Ik ben blij met het besluit om onze grenzen sterk te houden en de Australiërs veilig te houden.”
De regering neemt altijd besluiten en acties die nodig zijn om de integriteit van onze grenzen te beschermen
Morrison vervolgt: ,,Australiërs hebben veel offers gebracht tijdens deze pandemie en ze rekenen er terecht op dat het resultaat van die offers gewaarborgd blijft. Gedurende de pandemie hebben we samen één van de laagste sterftecijfers, één van de sterkste economieën en de hoogste vaccinatiegraad ter wereld bereikt. Sterke grenzen zijn fundamenteel voor de Australische manier van leven. De regering neemt altijd besluiten en acties die nodig zijn om de integriteit van onze grenzen te beschermen. Ik dank het gerechtshof voor de snelle behandeling van deze zaak en het geduld van alle betrokkenen. Het is nu tijd om te beginnen met de Australian Open en weer te genieten van het tennis.”
Organisatie respecteert beslissing
Ook de organisatie van de Australian Open kwam met een reactie en ,,respecteert” de beslissing van het federaal gerechtshof. Dat staat in een korte verklaring van de Australische tennisbond, organisator van het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
,,Tennis Australia respecteert de beslissing van het federale gerechtshof. In lijn met de regels van de grandslams wordt de nummer 1-positie in de loting nu ingevuld door een lucky loser. We kijken uit naar een goede en spannende Australian Open 2022 en wensen alle deelnemers veel succes.”
Djokovic, negenvoudig winnaar van de Australian Open, was als nummer 1 van de wereld ook als eerste geplaatst in Melbourne. De Italiaanse ‘lucky loser’ Salvatore Caruso neemt de plek van Djokovic in het speelschema over. Caruso, de nummer 150 van de wereld, was in de laatste ronde van de kwalificaties blijven steken.
Bekijk hieronder onze tennisvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Geen Australian Open
Einde aan soap: Novak Djokovic ‘extreem teleurgesteld’ na verlies beroepszaak
Een bijna twee weken durende tennissoap die zijn weerga niet kende is voorbij. Novak Djokovic verloor vandaag zijn beroepszaak bij de federale rechtbank van Melbourne en moet zijn visum inleveren. Hij kan zijn titel bij de Australian Open niet verdedigen. Beroep is niet meer mogelijk voor Djokovic, die om 12.30 uur vanaf Melbourne naar Dubai vliegt. -
Wimbledon streeft naar meer gelijkheid en schrapt aanspreektitel ‘Miss’ en ‘Mrs’ van winnaarsbord
Wimbledon gaat de aanspreektitels ‘Miss’ en ‘Mrs’ verwijderen van het bord met daarop alle winnaressen van het grandslamtoernooi. Volgens de krant The Times is dat besluit van Wimbledon weer een stap naar gelijkheid tussen mannen en vrouwen. Van de winnaars van het mannentoernooi staan alleen hun voorletter en achternaam op het bord. -
PREMIUM16
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Juist de interesse in spelers van Feyenoord maakt nederlaag tegen AS Roma extra wrang
Als het verdriet van de verloren Conference League-finale een plek heeft gekregen, kan Feyenoord vooruit op de ingeslagen weg. De nederlaag in Tirana zal als een gemiste kans blijven voelen, maar de club weet inmiddels welke koers succes kan opleveren.
-
‘Lucky loser’ Salvatore Caruso vervangt Novak Djokovic bij de Australian Open
De Italiaanse tennisser vervangt Novak Djokovic op de Australian Open. De nummer 150 van de wereld neemt als ‘lucky loser’ de plek in het speelschema over van de Servische aanvoerder van de wereldranglijst, die Australië vlak voor de start van het grandslamtoernooi moet verlaten. Caruso had in de laatste kwalificatieronde verloren van de Japanner Taro Daniel. -
FC Utrecht winkelt bij Feyenoord en Ajax, koopoptie op Ramon Hendriks
Ramon Hendriks (20) wordt alweer de vijfde zomerse versterking van FC Utrecht, dat deze zomer een metamorfose ondergaat. De centrale verdediger annex linksback komt over van Feyenoord. Hendriks wordt gehuurd, maar FC Utrecht laat ook een optie tot koop opnemen in de overeenkomst. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.