Carlijn Achtereekte mist NK allround vanwege acute rugblessure
Carlijn Achtereekte doet niet mee aan het NK allround schaatsen dit weekend. De 30-jarige Lettelse heeft acute rugklachten waardoor ze niet kan schaatsen.
Delen per e-mail
Achtereekte, specialiste op de langere afstanden, had goede hoop om een rol van betekenis in het klassement te kunnen spelen door een goede 3.000 en 5.000 meter te rijden, een stabiele 1500 meter en niet te veel tijd te verliezen op de 500 meter.
Maar dat plan kan voorlopig de prullenbak in. De schaatsster van Jumbo-Visma liep acute rugklachten op waardoor ze niet in de karakteristieke schaatshouding kan zitten. Ze meldde zich zaterdagochtend af. Het herstel duurt - zo wordt door de medische staf ingeschat - twee tot drie dagen.
Het NK allround begint vandaag met de 500 en 3000 meter bij de vrouwen en de 500 en 5.000 meter bij de mannen. Morgen (zondag) rijden de vrouwen de 1500 en 5000 meter, de mannen verschijnen aan de start voor de 1500 en 10.000 meter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Statistieken PSV bereikte laatste vier jaar slechts één keer de kwartfinale, ADO moet oppassen voor Broja
In het toernooi om de TOTO KNVB beker staan deze week de achtste finales op het programma. Bij de laatste zestien zitten nog vijf clubs uit de Keuken Kampioen Divisie en elf uit de eredivisie, nadat de KNVB besloot het bekertoernooi te beginnen zonder amateurclubs. Aan de hand van statistiekenbureau Gracenote kijken we vooruit op de drie duels van vanavond. -
Samenvatting Berghuis treurt: ‘We vergeten onszelf te belonen’
-
Historie KNVB-beker Twaalf jaar KNVB-beker: meer plussen dan minnen voor GA Eagles
Na mooie trips langs Almere, Enschede en Spakenburg strandde Go Ahead Eagles vorig seizoen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Donderdagavond tegen VVV in Venlo (aftrap 21.00 uur) doet de Deventer ploeg voor het tweede jaar op rij een poging de laatste acht te halen. -
Vitesse waakt voor onderschatting tegen ADO: ‘Voor experimenten is geen plaats’
Vitesse is in de achtste finale van de KNVB-beker tegen ADO Den Haag de torenhoge favoriet. Maar coach Thomas Letsch wil de Zuid-Hollandse club niet onderschatten. Hij zal zijn basis grotendeels intact laten. -
PREMIUM
Buitink en Broja staan model voor luxe van een topclub: ‘Er ontstaat iets moois bij Vitesse’
Thomas Letsch zet in ‘Super Januari’ de Bende van Vier in bij Vitesse. Met Thomas Buitink en Armando Broja als killers in de spits heeft de Arnhemse club extra wapens in huis. De buit na de 4-1 zege bij FC Emmen bedraagt 38 punten en de tweede plek in de eredivisie. Die is uiteindelijk goed voor Champions League-voetbal.
-
PEC Zwolle verlengt ook contract van Sai van Wermeskerken: twee seizoenen erbij
Na Eliano Reijnders, Dean Huiberts en Sam Kersten heeft PEC Zwolle ook het contract van Sai van Wermeskerken (26) verlengd. De Japanse verdediger tekende voor twee jaar bij en ligt nu vast tot de zomer van 2023. -
Jerzy Brzeczek niet langer bondscoach Polen
Jerzy Brzeczek is niet langer bondscoach van Polen. In de Nations League was het land nog poulegenoot van Oranje. In Amsterdam won het Nederlands elftal met 1-0 en op Poolse bodem met 2-1. -
PREMIUM
video Moeder Monique is geheime wapen van Thomas Krol: ‘Hij was een labrador, maar is nu een pitbull op het ijs’
Was het berichtje van moeder Monique Frei zaterdagochtend aan Thomas Krol doorslaggevend? De mededeling dat zoonlief moest laten zien een ‘pitbull’ te zijn, hielp in elk geval wel. De Deventer schaatser pakte de Europese sprinttitel.