De SLM-ramp en het hartverscheurende verhaal van Jerry en Winnie Haatrecht
Elke dag belichten we een historisch sportmoment van dezelfde datum. Vandaag 7 juni 1989: de SLM-ramp en het droevige verhaal van de broertjes Winnie en Jerry Haatrecht.
Winston ‘Winnie’ Haatrecht is zaakwaarnemer. Hij behartigt de belangen van spelers als Ryan Babel, Ruud Vormer en Kenneth Vermeer. Ooit voetbalde Winnie zelf ook, via de straten van de Amsterdamse Kinkerbuurt en de amateurs van Argonaut mocht hij zich begin jaren tachtig bij Ajax melden. Of hij een centraal duo met Frank Rijkaard wilde vormen. Daar had Winnie wel oren naar.
Dienstplicht gooide roet in het eten, de doorbraak bij Ajax kwam er nooit. Winnie Haatrecht belandde na wat omzwervingen bij sc Heerenveen. In de late lente van 1989 kreeg hij een uitnodiging voor een toernooi in Paramaribo met het Kleurrijk Elftal, een gelegenheidsformatie van Surinaamse profvoetballers in Nederland. Maar Winnie moest verstek laten gaan, Heerenveen speelde nacompetitie en had Haatrecht zelf nodig.
Er werd een oplossing bedacht: Winnie overtuigde de coach van het Kleurrijk Elftal ervan om zijn broer Jerry, een verdienstelijk amateurvoetballer, als plaatsvervanger mee te nemen. De coach ging akkoord, dus in de avond van 6 juni 1989 stapte de trotse amateur Jerry Haatrecht samen met zestien profvoetballers aan boord van Surinam Airways-vlucht 764. Kort voor de landing raakte het vliegtuig twee bomen en stortte het neer. Jerry was een van de veertien voetballers die de SLM-ramp niet overleefden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM6
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUM
Steeds als je denkt dat Groningen de bodem heeft bereikt, wordt het weer een beetje erger
Het malheur bij FC Groningen heeft een nieuwe dimensie bereikt. De ploeg faalde gisteravond andermaal, ook nog eens tegen een directe rivaal in de eredivisie, Cambuur. De sfeer in de Euroborg was ronduit grimmig, met zelfs fans die het veld betraden. -
PREMIUMTransfertalk4
Wegwezen of blijven: wie bij GA Eagles doet er wijs aan uit te kijken naar een andere werkgever?
Het is de laatste volle week van de winterse wegwezen-of-blijven-weken. Menig voetballer verandert nog van club, al dan niet vanwege elders lonkend nóg mooier perspectief of juist gebrek daaraan op de huidige plek. Wie hebben bij Go Ahead Eagles weinig tot geen zicht op speeltijd en kunnen - nu of komende zomer - beter hun blik verbreden? -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
-
PREMIUM
Op papier klopte het huishoudboekje van PEC, maar in werkelijkheid vraten we droog brood
-
-
-
‘Schandalige’ rode kaart NEC-verdediger Márquez tegen Feyenoord geseponeerd
De rode kaart die NEC-verdediger Iván Márquez woensdagavond kreeg in de uitwedstrijd tegen Feyenoord, is geseponeerd. Dat heeft de nummer 9 van de eredivisie een dag na de 2-0 nederlaag bekendgemaakt. -
PREMIUM
Weer een kraker tegen de Belgen voor hockeyers: ‘Zij hebben per speler 200 interlands meer dan wij’
Na de overtuigende 5-1 winst op Zuid-Korea komt het voor Nederland ook op dit WK hockey tot een treffen met België. ,,Zij hebben per speler 200 interlands meer dan wij. Maar we gaan het toch proberen.”