Marianne Vos rekent resoluut af met concurrentie en boekt tweede zege in VS
Marianne Vos heeft in Iowa City de derde wereldbekerwedstrijd veldrijden op haar naam geschreven. De 34-jarige kopvrouw van Team Jumbo-Visma rekende resoluut af met haar concurrenten en kwam na acht ronden op het snelle parcours solo over de finish.
Denise Betsema eindigde als tweede en de Hongaarse Kata Blanka Vas kwam als derde binnen. Wereldkampioene Lucinda Brand finishte op ruim 1 minuut van Vos als vierde, gevolgd door Puck Pieterse (vijfde) en Annemarie Worst (zesde). Vos was vorige week in Waterloo ook al de beste. Afgelopen woensdag eindigde ze als vierde in Fayetteville. Die cross werd gewonnen door Brand. Vos leidt nu in het wereldbekerklassement.
Vos ging onstuimig van start in het warme Iowa. Ze pakte meteen de koppositie en bleef daarna geruime tijd alleen aan de leiding. Bij het begin van de vierde ronde kreeg Vos gezelschap van Betsema, die daarna hard doortrok. Een ronde later voegden Blanka Vas en Worst zich bij het leidende tweetal.
,,Ik liet ze niet bewust terugkeren om de spanning erin te brengen. Zij kwamen heel snel dichterbij en ik wist dat het nog ver was”, vertelde Vos. Zonder Worst gingen Blanka Vas, Vos en Betsema daarna gezamenlijk op jacht naar de winst. Door een slippertje moest de Hongaarse afhaken en begonnen de twee Nederlandse vrouwen zij aan zij aan de achtste en laatste ronde. Vos plaatste snel een demarrage, waarna ze onbedreigd op de finish afging. Betsema kwam met een achterstand van 10 seconden op de winnares over de finish.
Vos keek uiteraard tevreden terug op het drieluik in de Verenigde Staten. ,,Het was een gave ervaring. We hebben drie leuke races gehad in een bruisende atmosfeer. Ik ga met deze resultaten tevreden terug naar huis. Ik neem een korte break en ik ga daarna opbouwen naar het tweede deel van het seizoen.”
Van der Haar
Bij de mannen finishte Lars van der Haar tijdens de derde wereldbeker veldrijden van het seizoen als tweede. De Nederlandse coureur moest in Iowa City alleen de Belg Eli Iserbyt voor zich dulden. Van der Haar finishte na tien ronden op een droog en veelzijdig parcours met een achterstand van 11 seconden op de klassementsleider, die vorig weekeinde in Waterloo de eerste wereldbeker op zijn naam schreef.
Voor Van der Haar was het in Iowa City zijn eerste podiumplaats in het nieuwe wereldbekerseizoen. In Waterloo kwam hij als vierde binnen en afgelopen woensdag moest hij in Fayetteville genoegen nemen met de veertiende plek. Van der Haar staat in het wereldbekerklassement als eerste Nederlander op de vierde plaats.
De Belg Michael Vanthourenhout kwam op ruim een halve minuut van Iserbyt als derde over de finish in Iowa City. Zijn landgenoot Quinten Hermans, de winnaar in Fayetteville, eindigde als vijfde. De Nederlander Ryan Kamp belandde op de achtste plek. Corné van Kessel kwam niet verder dan de twintigste plek.
Wereldkampioen Mathieu van der Poel liet het Amerikaanse uitstapje aan zich voorbijgaan. Hij koos voor een rustperiode na zijn seizoen op de weg. Ook de Belg Wout van Aert en de Brit Tom Pidcock zagen af van deelname aan het Amerikaanse drieluik. De eerstvolgende wereldbekerwedstrijd is komende zondag in Zonhoven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbalpodcast | ‘Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt en Nathan Aké zijn onze drie beste internationals’
Oranje likt de wonden na de 4-0 nederlaag in Frankrijk. Op de persconferentie van zondag was bondscoach Ronald Koeman wederom kritisch en gaf hij een inkijkje in het proces in de kleedkamer. Over Oranje, maar ook AZ en de televisiegelden voor de Eredivisie praat Etienne Verhoeff met Maarten Wijffels in een nieuwe AD Voetbalpodcast. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
met video3
Ronald Koeman: ‘Absurd hoe de eerste en de derde goal valt tegen Frankrijk’
Ronald Koeman weet nog niet of Matthijs de Ligt en Cody Gapko maandagavond aan de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Gibraltar in de EK-kwalificatie kunnen beginnen. -
Met video's
Van Gerwen neemt Van Barneveld lachend de maat na 'Clásico': ‘Een fantastisch persoon, maar hij gooit als VfB Stuttgart’
‘De Klassieker’ tussen Raymond van Barneveld en Michael van Gerwen op de Euro Darts Open in Leverkusen is een prooi geworden voor de Brabander die Barney in de allerlaatste leg brak: 6-4. Na afloop nam hij Van Barneveld op de hak. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
Primoz Roglic slaat aanval van Remco Evenepoel af in slotrit en pakt eindzege Ronde van Catalonië
Primoz Roglic heeft de eindzege in de 102de editie van de Ronde van Catalonië gegrepen. De renner van Jumbo-Visma verdedigde in de zevende en laatste etappe met verve een voorsprong van tien seconden op Remco Evenepoel. Evenepoel trok alles uit de kast en won de slotetappe, maar kon niet voorkomen dat Roglic het eindklassement won. -
met video
Na afgang tegen Frankrijk mag Gibraltar geen enkel probleem zijn voor Oranje
Het Nederlands elftal krijgt al snel de kans om de schaamte over de vernedering van vrijdag door Frankrijk (4-0) een beetje van zich af te spelen. Oranje neemt het maandagavond in De Kuip op tegen Gibraltar, de nummer 200 van de wereldranglijst. De eilandengroep Seychellen staat een positie hoger in het klassement met 211 landenploegen. Eritrea is een plaatsje lager geklasseerd.