Na Egan Bernal tweede Ineos-renner in ziekenhuis door ongeval tijdens training in Colombia
Het zit de renners van Ineos-Grenadiers bepaald niet mee tijdens het trainingskamp in Colombia. Waar eerder Egan Bernal met zware verwondingen in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is nu zijn ploeggenoot Brandon Rivera gewond geraakt.
Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend, maar Rivera is in hetzelfde ziekenhuis opgenomen als Bernal. Ook hij liep de verwondingen op tijdens een training, zo bevestigt zijn ploeg. Colombiaanse media melden een gebroken arm en sleutelbeen, maar die berichten zijn nog niet bevestigd.
Bernal botste maandag tijdens een training op zijn tijdritfiets keihard achterop een stilstaande bus. De winnaar van de Tour de France van 2019 liep gebroken ruggenwervels, een gebroken dijbeen, een gebroken knieschijf, een borsttrauma, een klaplong en enkele gebroken ribben op. Na een aantal geslaagde operaties zou hij aan de beterende hand zijn.
Een aantal verslaggevers van de Colombiaanse nieuwszender Noticias RCN was bij het ziekenhuis om de situatie van Bernal te verslaan, toen de ambulance met Rivera aan kwam rijden.
Tom Pidcock
Olympisch kampioen mountainbiken Tom Pidcock, ploeggenoot van Bernal en Rivera stelt dat het met de moderne tijdritfietsen te gevaarlijk is om te trainen op de openbare weg. ,,Je ziet niet goed waar je naartoe gaat", aldus de 22-jarige Brit. In 2019 raakte Chris Froome, op dat moment in dienst van Ineos, zwaargewond toen hij tijdens de verkenning van een tijdrit in de Dauphiné op hoge snelheid tegen een muur botste.
Ook Richard Carapaz, Daniel Martinez, Andrey Amador, Carlos Rodriguez en Omar Fraile maken onderdeel uit van het trainingskamp van de Brits ploeg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
-
2
Aanklager wil Ajax-aanvaller Steven Berghuis twee duels schorsen voor slaan FC Twente-fan
De aanklager betaald voetbal wil Steven Berghuis voor drie wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk, schorsen. De 31-jarige Ajax-speler krijgt dat voorstel vanwege het maken van een slaande beweging naar een fan van FC Twente. Dat gebeurde na afloop van de competitiewedstrijd tussen FC Twente en Ajax op 28 mei, die de Enschedeërs met 3-1 wonnen. -
Goed nieuws voor Bernal: ‘Hij ademt weer zelfstandig en bewoog al zijn ledematen’
Positief nieuws omtrent Egan Bernal uit Colombia. De winnaar van de Tour in 2019 kan na zijn zware crash en operaties zelfstandig ademen. Bernal zou ook zijn armen en benen bewogen hebben, dat meldt het Clinica Universidad de la Sabana. -
Dit kan helemaal niet! Alcaraz maakt punt van het jaar in halve finale tegen Djokovic
-
TransferTalk | Twente veegt eerste bod op Cerny van tafel en heeft Regeer definitief binnen
Over enkele weken opent de internationale transferwindow weer. Dat betekent weer een zomer lang potentiële transfers, geruchten en done deals, maar nu al vliegen de berichten je om de oren. Welke spelers worden gekocht of verkocht? En welke trainers zijn gewild? Volg de laatste ontwikkelingen in onze rubriek TransferTalk.
-
PREMIUM
Doodse stilte in kleedkamer als Denzel Dumfries zegt dat hij prof wil worden: ‘Namen hem niet serieus’
Barendrecht, Rhoon -
-
-
PREMIUM1
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.