Nadal beëindigt seizoen: ‘Ik zal er alles aan doen om nog een tijdje van deze sport te kunnen genieten’
videoRafael Nadal zal dit jaar niet meer op de tennisbanen verschijnen. De 35-jarige Spanjaard zet een punt achter dit tennisjaar vanwege een blessure aan zijn voet. Dat maakt de 20-voudig grandslamwinnaar bekend op Twitter.
,,Ik moet helaas het seizoen 2021 beëindigen. Ik heb eerlijk gezegd al een jaar veel meer last van mijn voet dan zou moeten. Ik heb wat tijd nodig om te herstellen", schrijft Nadal op Twitter. ,,In dit jaar heb ik dingen gemist die er voor mij toe doen, zoals Wimbledon en de Olympische Spelen.”
Dit houdt in dat de nummer 4 van de wereld zich ook afmeld voor de US Open, die maandag 30 augustus begint, traditioneel het laatste grandslamtoernooi van het jaar. ,,Ook dit is een belangrijk toernooi voor mij. Maar ik heb niet de mogelijkheid gehad om te trainen, mijzelf voor te bereiden en de concurrentiestrijd aan te gaan zoals ik dat graag zou willen.”
Nieuw is de voetblessure niet, stelt Nadal. In 2005 speelde de kwetsuur al. ,,Het is tijd om te herstellen en dingen te veranderen, om proberen te begrijpen wat er met mijn voet is gebeurd. Zodat ik een oplossing kan vinden en ook nog de komende jaren te blijven strijden voor de dingen die mij echt motiveren en nog een tijdje van deze sport te kunnen genieten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Feyenoord enkele weken zonder Geertruida, Trauner vraagteken voor derby tegen Sparta
Feyenoord-verdediger Lutsharel Geertruida is enkele weken uit de roulatie met een hamstringblessure. Die blessure liep hij op bij zijn debuut namens Oranje tegen Frankrijk. Ook Gernot Trauner moet mogelijk de derby van Feyenoord tegen Sparta missen. -
Sepp Blatter ontloopt straf voor ‘crimineel mismanagement’ FIFA Museum
Voormalig FIFA-voorzitter Joseph Blatter wordt niet vervolgd voor ‘crimineel mismanagement’ met betrekking tot het FIFA Museum. Volgens het openbaar ministerie is niet bewezen dat er onder Blatter wanbeleid is gevoerd en is het onderzoek gestopt. -
Kippenvel bij minuut stilte voor Thijs Slegers in de Kuip
De EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Gibraltar is voorafgegaan door een schitterend eerbetoon aan Thijs Slegers. In de Kuip bleef het een minuut stil ter nagedachtenis aan de overleden perschef van PSV. Slegers overleed aan de gevolgen van leukemie. -
Update
Politie arresteert verdachte na islamofobe en racistische uitingen jegens Marokkaanse voetbalselectie
De voetballers van Marokko zijn in het hotel Eurostars Madrid Tower slachtoffer geworden van walgelijke racistische en islamofobe uitingen. Medewerkers van het Spaanse hotel waar de ‘Leeuwen van de Atlas’ verbleven, toonden geen enkel respect tegenover de Marokkaanse selectie en de islam. De politie heeft (vooralsnog) één medewerker opgepakt.
-
Slepende voetblessure houdt Nadal aan de kant: ‘Het is geen fijne situatie’
Rafael Nadal heeft zich wegens een slepende voetblessure afgemeld voor het masterstoernooi van Toronto. De 35-jarige Spanjaard deed dat voordat hij zijn partij in tweede ronde van het Canadese tennistoernooi zou spelen. -
-
-
PREMIUM
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
1
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.