Nino Schurter grijpt negende (!) wereldtitel, historisch zilver voor Anne Terpstra
De Zwitserse mountainbikelegende Nino Schurter heeft in het Italiaanse Val di Sole voor de negende keer in zijn carrière de wereldtitel veroverd. Bij de vrouwen was er historisch zilver voor Anne Terpstra.
De 35-jarige Schurter troefde na een spannende tweestrijd vooraan zijn landgenoot Mathias Flückiger af. De Fransman Victor Koretzky werd derde.
Mathieu van der Poel en Thomas Pidcock waren de grote afwezigen op het WK. Van der Poel ging niet van start omdat hij nog te veel last had van de rugblessure die hij overhield aan zijn val in de mountainbikerace op de Olympische Spelen in Tokio. De Brit Pidcock, die in Tokio het olympisch goud won, is namens zijn ploeg Ineos actief in de Ronde van Spanje.
Milan Vader was bij afwezigheid van Van der Poel de Nederlandse blikvanger, maar hij raakte al in het begin van de race op achterstand en kon geen rol van betekenis spelen. De 25-jarige Zeeuw eindigde als tiende. Diezelfde klassering behaalde hij op de Spelen in Tokio.
Zilver Terpstra
Bij de vrouwen was er wel Nederlands succes. Anne Terpstra greep het zilver. De 30-jarige Nederlandse hoefde op het zware parcours alleen de Britse Evie Richards voor zich te dulden. Het brons was voor de Zwitserse Sina Frei.
Terpstra bekroonde een sterke slotfase met een medaille. In de voorlaatste ronde ging ze de Française Pauline Ferrand-Prevot voorbij, die er in het begin van de wedstrijd al vandoor was gegaan. Winnaar Richards was Ferrand-Prevot eerder al gepasseerd en ging solo over de finish.
Terpstra is de eerste Nederlandse die erin slaagt een podiumplaats te pakken bij de WK mountainbike. Vorige maand bij de Olympische Spelen in Tokio eindigde ze als vijfde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast In het Wiel | ‘Wielrennen stelt nooit teleur’
-
Met video
Kijk jij Formule 1 mee, maar snap je er niks van? Dit zijn de basisregels eenvoudig uitgelegd
DRS, de safety car en pole position. Voor een ervaren Formule 1-kijker zijn dit logische begrippen. Maar als je slechts af en toe meekijkt, lijkt er soms geen einde te komen aan de vaktermen. Voor de beginnende raceliefhebber zetten we de basisregels graag op een rij. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Jaar van doorbraak eindigt voor Jeffrey de Lange in Heerenveen: ‘Ieder moment genoten’
Jeffrey de Lange was jarenlang een keeper in de kantlijn van het betaalde voetbal. Tot zijn overstap naar Go Ahead Eagles, waar hij dit seizoen zijn doorbraak beleefde. Dat jaar eindigde zondag tegen SC Heerenveen met een 2-0 nederlaag.Deventer -
PREMIUM
Tallon Griekspoor gaat sorry zeggen na ‘wegsturen’ van zijn coach: ‘Gebeurde in het heetst van de strijd’
Vertrek lekker als je toch niks zegt, zei Tallon Griekspoor vanmiddag tegen zijn coach Kristof Vliegen. De Belg dacht niet na en pakte zijn tas. ,,Geen idee waar hij nu is. Maar ik ga mijn excuses aanbieden.”
-
PREMIUM17
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUMMet samenvatting
Verstappen geeft duidelijk signaal af aan Pérez, Alonso en de rest: ‘Red Bull en Max domineren elke race’
In woord bleef Max Verstappen bescheiden na de Grand Prix van Monaco, maar in daad maakte hij korte metten met de hoop van zijn concurrenten. De Nederlander nam met een uitstekend weekend aan de Côte d’Azur een enorm voorschot op zijn derde wereldtitel. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.