PSV-vrouwen boeken eerste CL-zege: na Lokomotiv Moskou wacht Arsenal
PSV heeft woensdagavond zijn eerste zege ooit geboekt in de Champions League voor vrouwen. In Rusland werd Lokomotiv Moskou in de halve finale van de eerste rondepoule met 3-1 verslagen. In de finale wacht nu Arsenal.
Vanwege noodweer begon de wedstrijd in Moskou een uur later dan gepland. Makkelijk kwam de Eindhovense overwinning zeker niet tot stand.
De keepers leken de bibbers te hebben in de openingsfase. Sari van Veenendaal zag er niet goed uit bij een Russische vrije trap. De bal verdween via Anna Belomyttseva langs haar heen in het doel. Esmee Brugts maakte snel gelijk. Haar inzet na een assist van Naomi Pattiwael leek houdbaar maar werd niet gekeerd door Viktoriya Nosenko.
Op papier uitclub Lokomotiv Moskou organiseert deze week het minitoernooi en speelde dus in het eigen stadion met wat supporters die zongen en trommelden op de tribunes. Vier speelsters maakten woensdagavond hun officiële debuut voor PSV: Maruschka Waldus, Desiree van Lunteren en de Deensen Amalie Thestrup en Caroline Rask.
Het nieuwe drietal in de basis
In de 65ste minuut kwam PSV op voorsprong en die goal is geheel op het conto van het nieuwe drietal in de basis bij te schrijven. Van Lunteren nam de corner, Waldus ging het duel met de doelvrouw aan, Thestrup schermde de bal die bleef hangen vervolgens af voor de Russische goalie en legde 'm terug op Waldus, die via de binnenkant van de verre paal scoorde: 2-1.
Met de laatste actie van de wedstrijd besliste Thestrup het duel. Haar eerste goal voor PSV betekende de 3-1 eindstand.
PSV zit aan de lastige league-kant van het kwalificatieschema, voor ploegen die geen kampioen zijn geworden in een sterke competitie. Eerder deze woensdag won Arsenal met 4-0 van FK Okzhetpes uit Kazachstan. De Londense topformatie is zaterdag om 18.00 uur de volgende tegenstander in de Sapsan Arena. De winnaar van dat duel plaatst zich voor de tweede ronde van de Champions League. Dan wordt er over twee duels uit en thuis gespeeld.
Aan de champions-kant won FC Twente woensdag met liefst 9-0 van WFC Nike, de kampioen van Georgië.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Met samenvatting
Hattrick Lukaku en assist PSV’er Bakayoko bij België-debuut bondscoach, Tadic wijst Servië de weg
België is onder de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco de EK-kwalificatie begonnen met een ruime overwinning op Zweden. In de Friends Arena in Solna wonnen de Belgen dankzij drie treffers van Romelu Lukaku met 0-3. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
PREMIUM
Lieke Martens na jaren van heimwee gelukkig bij PSG én in de liefde: ‘Ik kom thuis en Benjamin en mijn hondje zijn er’
Na omzwervingen door Europa heeft Lieke Martens (30) nu wat ze wil: een club in de wereldtop én een huiselijk leven. De heimwee die haar jaren teisterde, is sinds de overstap naar Paris Saint-Germain verleden tijd. ,,Ik denk dat mijn carrière hierdoor een boost kan krijgen.”
-
Oranje-debuut Lutsharel Geertruida eindigt in mineur: Feyenoorder loopt hamstringblessure op
Lutsharel Geertruida speelde tegen Frankrijk zijn eerste interland voor Oranje, al werd het niet het debuut waar hij van gedroomd zal hebben. Niet alleen ging Nederland in het Stade de France met 4-0 hard onderuit, maar voor de in de basis gestarte Feyenoorder kwam er door een blessure vroegtijdig een einde aan de wedstrijd. -
-
-
Ronald Koeman: ‘Het was heel onrustig afgelopen week, maar dat wil ik niet als excuus gebruiken’
Ronald Koeman sprak na afloop van de 4-0 nederlaag in Frankrijk harde woorden richting zijn spelers. ,,Ik denk dat dit alleen maar positief kan uitwerken. Iedereen weet nu weer waar we staan, zeker als niet iedereen beschikbaar is.” -
FC Barcelona geeft iets meer duidelijkheid over blessure Frenkie de Jong
Oranje moet het vanavond tegen Frankrijk doen zonder Frenkie de Jong, maar wat de middenvelder van Barcelona precies mankeerde, was onduidelijk. De Catalanen maakten vandaag bekend dat de oud-Ajacied kampt met een blessure aan zijn rechterhamstring.