Sensatie bij Australian Open: titelverdedigster Naomi Osaka vliegt eruit
De Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het tennisseizoen, is na vandaag beide titelverdedigers kwijt. Na de weigering van Novak Djokovic ligt nu ook Naomi Osaka uit het toernooi. De als dertiende geplaatste Japanse verloor in drie sets van de Amerikaanse Amanda Anisimova. Het werd 4-6, 6-3 en 7-6 (5).
De 20-jarige Anisimova, die in de eerste ronde tegen de Nederlandse Arianne Hartono nog aan uitschakeling ontsnapte, maakte het in de Margaret Court Arena op haar eerste matchpoint af met een ace. Osaka had toen op 4-5 in de derde set al twee matchpoints laten liggen. Bij 6-6 in de derde set wordt er een tiebreak tot de tien gespeeld, waarin Anisimova duidelijk de betere was.
,,Ik ben sprakeloos en ik vind het geweldig om voor jullie te spelen. Soms kan ik tijdens het spelen mijn lach niet onderdrukken. Ik ben zó blij dat ik zo goed kon spelen”, zei Anisimova, die de nummer 60 van de wereld is op de WTA-ranglijst. In de vierde ronde treft Anisimova de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld en de favoriete voor de titel.
Osaka won de Australian Open vorig jaar. De Japanse (24) was toen in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 en 6-3 de baas.
Sterk optreden Ashleigh Barty
Ashleigh Barty heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de vierde ronde. De Australische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-3 te sterk voor de Italiaanse Camila Giorgi. De 25-jarige Barty, die het afmaakte met een lovegame, heeft in haar eerste drie duels in Melbourne nog geen enkele servicegame verloren. Ze heeft pas acht games afgestaan.
Victoria Azarenka is ook doorgedrongen tot de vierde ronde. Dat ging ten koste van Elina Svitolina. De tennisster uit Belarus gunde de als 15e geplaatste Oekraïense slechts twee games: 6-0 6-2. Het eenzijdige duel duurde slechts 67 minuten. De inmiddels 32 jaar oude Azarenka, tegenwoordig de nummer 25 van de wereld, is tweevoudig winnares in Melbourne. Ze won de Australian Open in 2012 en 2013. Vorig jaar verloor ze al in de eerste ronde.
Tot slot knokte de Tsjechische Barbora Krejcikova zich in drie sets langs Jelena Ostapenko uit Letland. De als vierde geplaatste Krejcikova won met 2-6 6-4 6-4, terwijl ze eerder met 6-2 3-1 achter stond. Krejcikova won vorig jaar verrassend Roland Garros, Ostapenko won dat toernooi in 2017.
Bekijk hieronder onze tennisvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM20
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken? -
Real Madrid: acht finales, acht keer winst
Real Madrid breidde de indrukwekkende reeks resultaten in finales van de Champions League zaterdag verder uit. De Spaanse club versloeg Liverpool met 1-0 en heeft nu de acht laatste finales waar het aan meedeed in de Champions League gewonnen. -
1
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Vier jaar na de horroravond van Liverpool tegen Real Madrid: hoe is het nu met doelman Loris Karius?
Liverpool en Real Madrid staan vanavond tegenover elkaar in de Champions League-finale. Denk je aan Liverpool-Real Madrid, dan denk je aan de finale van vier jaar geleden in het miljardenbal. De Koninklijke won op 26 mei met 3-1 in Kiev. Met dank aan Loris Karius, de inmiddels 28-jarige doelman wiens carrière op één avond totaal verwoest werd. -
PREMIUMmet video
Vrooooom: Max’ Monaco in de strip
Het circuit van Monaco, dat morgen het strijdtoneel is van Max Verstappen, duikt in eindeloos veel strips op. Kenner Wim Simons geeft tekst en uitleg bij zes Monegaskische avonturen van de legendarische stripheld/coureur Michel Vaillant.
-
Liveblog
Feest op SV Urk na spectaculaire ontknoping, SC Genemuiden druipt af en VVOG krijgt een flinke tik
Wie bij aanvang van dit seizoen had gezegd dat SV Urk kampioen zou worden van de Hoofdklasse B, was waarschijnlijk voor gek verklaard. Maar de ploeg van Gert-Jan Karsten mag zich toch echt de beste noemen. SV Urk won zelf met 2-1 van Berkum en zag concurrenten SC Genemuiden en RKAV Volendam puntenverlies lijden, waardoor het kampioenschap binnen is. Dat geldt ook voor d’Olde Veste’54, MSC Meppel en SV Twello, terwijl CSV Apeldoorn en asv Dronten nog een weekje moeten wachten. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
NBA Play-offs
Spanning stijgt: Jimmy Butler helpt Miami Heat aan beslissende wedstrijd tegen Boston Celtics
Jimmy Butler heeft Miami Heat weer naast Boston Celtics gebracht in de finale van het oosten in de NBA. Butler maakte maar liefst 47 punten en dwong daarmee in de play-offs een beslissende, zevende wedstrijd af voor de Heat in de best-of-sevenserie. Zondagavond valt de beslissing in Miami.