Van Gerwen onderuit in EK-finale: ‘Ik speelde verschrikkelijk slecht’
VideoMichael van Gerwen heeft vanavond in Salzburg naast zijn vijfde Europese titel gegrepen. De Nederlandse nummer drie van de wereld werd in de finale verslagen door Rob Cross, die met 11-8 won en net als in 2019 het EK op zijn erelijst mag bijschrijven.
Van Gerwen had eerder op de avond in een heuse thriller nog afgerekend met Nathan Aspinall. Hij gaf tegen de Engelsman een voorsprong van 7-1 uit handen, om uiteindelijk in de 21ste en beslissende leg alsnog de overwinning uit het vuur te slepen.
Tegen Cross, die in de halve indruk maakte door Joe Cullen met 11-3 opzij te zetten, bleek Van Gerwen dat kunstje niet te kunnen herhalen. Tot 2-2 ging het nog gelijk op, maar daarna luidde een break een tegenvallende finale in voor de Brabander, die het vooral op zijn finishes liet afweten.
De 31-jarige Engelsman plaatste een indrukwekkende tussensprint en liep uit naar 9-4. Pas daarna begon Van Gerwen beter in zijn ritme te komen, terwijl Cross het even helemaal kwijt was. ‘Mighty Mike’ knokte zich terug tot 7-9 en kreeg zelfs de kans om het écht spannend te maken, maar faalde op dubbel-4. Cross profiteerde en gaf zijn voorsprong in de laatste leg, die hij zelf mocht beginnen, niet meer handen.
De laatste Europese titel van Van Gerwen dateert van 2017. Dat was toen zijn vierde op rij, na een zegereeks die in 2014 was begonnen. Bij de vorige drie edities wist hij de finale niet te halen.
Verschrikkelijk slecht
Hoewel Van Gerwen op het einde nog veerkracht toonde, oordeelde hij hard over zijn eigen prestatie. ,,Ik speelde een verschrikkelijk slechte finale”, zei hij direct na afloop tijdens het interview op het podium. ,,De dubbels vielen niet en de triples ook niet. Ik heb het gewoon niet laten zien vanavond, ik weet dat ik veel beter kan.”
Daarmee wilde Van Gerwen niets af doen aan de overwinning van Cross. ,,Maar het publiek had gewoon een betere finale verdiend. Ach, soms zijn finales dramatisch. Over het algemeen genomen begin ik de laatste tijd wel weer wat beter aan het gooien, dus dat is positief.”
Daarmee doelde hij mede op zijn sterke optreden in de kwartfinales, waarin hij wereldkampioen Gerwyn Price met 10-8 aan de kant zette. De 32-jarige darter deed dat na eerst met 4-1 achter te zijn gekomen. Het geeft hem wat vertrouwen tijdens een moeizaam seizoen, waarin hij tot september (Nordic Darts Masters) moest wachten op zijn eerste toernooizege.
Noppert onderuit
Danny Noppert werd bij het EK in de kwartfinales uitgeschakeld. De 30-jarige Fries delfde na een ware thriller tegen Aspinall het onderspit: 9-10. Noppert bereikte vorige week al de halve finales van de World Grand Prix en zette die vorm door bij het EK in Salzburg. Zo versloeg hij op weg naar de kwartfinales Krzysztof Ratajski en Ryan Searle.
Noppert, 22ste op de wereldranglijst, kwam tegen Aspinall twee keer in de partij op voorsprong, maar zag zijn tegenstander terugkomen. Zelf maakte hij ook achterstanden goed, waardoor het bij 9-9 op de laatste leg aankwam. Daarin nam Aspinall een grote voorsprong door een score van 180 te gooien. Noppert deed dat ook nog, maar Aspinall - die een ronde later werd uitgeschakeld door Van Gerwen - trok de partij toch naar zich toe door 52 uit te gooien.
Noppert was vooral ijzersterk op de dubbels (ruim 69 procent), maar scorend liep het in de eindfase van de partij minder bij ‘The Freeze’. Aspinall profiteerde en boekte dus een ticket voor de halve finales. Noppert kwam tot een gemiddelde met drie pijlen van 99,97 punten, Aspinall tot ruim 103 punten.
Bekijk hieronder onze sportvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Spanje zet Noorwegen dankzij 32-jarige debutant ruim opzij, Wales in slotminuut naast Kroatië
Spanje heeft in eigen huis overtuigend afgerekend met een Haaland-loos Noorwegen (3-0) in het eerste EK-kwalificatieduel. Orkun Kökçü scoorde voor Turkije, dat met 2-1 won op bezoek bij Armenië. Ik dezelfde groep had Wales weinig in te brengen had tegen Kroatië, maar in de slotminuut wist het toch nog een punt te pakken. -
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Louis van Gaal wordt niet opeens een betere trainer door het zwakke resultaat onder Ronald Koeman
Willem van Hanegem zag hoe Oranje werd afgedroogd door Frankrijk en kon de reacties na afloop wel raden. ,,Koeman zal wel weer worden geconfronteerd met het feit dat hij met drie spitsen begon. Alsof met vijf verdedigers spelen een garantie was geweest op succes.” -
Tennisduo Haase en Middelkoop alweer uit elkaar: ‘Het is anders gelopen dan we hadden gehoopt’
Het leek zo’n logische keuze, afgelopen november. Robin Haase en Matwé Middelkoop, samen al geregeld succesvol geweest in het dubbelspel, gingen een vast duo vormen. Een paar maanden later zetten ze alweer een punt achter de samenwerking. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
PREMIUM
100x Blind in Oranje: ‘Mooi dat we als vader-zoon het record van Paolo en Cesare Maldini braken’
100 interlands in Oranje. Daley Blind is pas de negende Nederlandse voetballer die deze mijlpaal heeft bereikt. Welke wedstrijden zet hij in zijn persoonlijke top 5? En aan welke interland wordt hij het liefst nooit meer herinnerd? -
EK darts | Van Gerwen verpulvert Wade en treft nu Price: ‘Ze zijn allemaal bang voor me’
Michael van Gerwen heeft overtuigend de kwartfinale van het EK Darts bereikt. De Nederlander vermorzelde James Wade met 10-4.