De voormalige droogschuur van de koffieplantage Peperpot in Suriname, die vanaf 1793 door een erfenis eigendom werd van de familie De Vos van Steenwijk.
Volledig scherm
PREMIUM
De voormalige droogschuur van de koffieplantage Peperpot in Suriname, die vanaf 1793 door een erfenis eigendom werd van de familie De Vos van Steenwijk. © Martin van der Linde / Joop van Putten

Historicus duikt in Overijssels slavernijverleden en vindt 800 archiefstukken: ‘Het gebeurde ook hier’

Niet een paar, maar honderden connecties. Martin van der Linde, historicus bij Overijsselacademie in Zwolle, ontdekte zo'n 800 archiefstukken waaruit blijkt dat slavernij ook echt tot het Overijsselse verleden behoort. ,,Het doel? Dat het slavernijverleden tijdens het herdenkingsjaar in 2023 ook regionaal wordt herdacht.”