Europees akkoord over strengere regels grote internetbedrijven
De EU-lidstaten, de Europese Commissie en het Europees Parlement zijn het in de nacht van vrijdag op zaterdag eens geworden over definitieve, strengere wetgeving die de macht van grote internetbedrijven moet beperken en consumenten beter beschermen.
De zogeheten Digital Services Act (DSA) regelt onder meer het verwijderen van illegale berichten en desinformatie, stelt transparantie over de werking van algoritmen verplicht en verbiedt het verzamelen van informatie van gebruikers over gezondheid, seksuele geaardheid of politieke voorkeur.
,,We hebben een deal. De DSA zal ervoor zorgen dat dat wat offline illegaal is, ook online als illegaal wordt gezien en behandeld - niet als een slogan, maar als realiteit”, zei de Europese Commissaris die gaat over mededinging, Margrethe Vestager, op Twitter. De overeenkomst volgde na onderhandelingen die ruim zestien uur duurden.
Overtreding van de wetgeving kan leiden tot een boete die kan oplopen tot 6 procent van de wereldwijde omzet van de bedrijven. Herhaaldelijke overtredingen kunnen er bovendien toe leiden dat ze geen zaken meer mogen doen binnen de EU.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TikTok op de vingers getikt: toezichthouders dwingen tot beter onderscheid reclames
TikTok moet van Europese toezichthouders, waaronder de Nederlandse ACM, voortaan heel duidelijk maken wat nu precies reclame is en wat niet. Het videoplatform, waarop vooral jongeren filmpjes delen, is op de vingers getikt omdat dit onderscheid niet helder was. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Apple geeft geen krimp na dwangsom ACM van 45 miljoen euro
Al negen weken achter elkaar legt de Autoriteit Consument & Markt een boete van 5 miljoen euro op aan Apple om de techgigant te dwingen de betaalvoorwaarden in datingapps aan te passen. De teller staat al op 45 miljoen euro, maar Apple geeft geen krimp. -
Veel sites onbereikbaar door storing ddos-bescherming Cloudflare
Veel grote internetsites zijn vandaag slecht bereikbaar. Dat komt door een storing bij het softwarebedrijf Cloudflare, dat vooral bekend is van zijn dienst om ddos-aanvallen af te slaan. Cloudflare zegt dat de oorzaak van de storing is gevonden en dat wordt gewerkt aan een oplossing. Wat de oorzaak is, is nog niet bekend.
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Europa breekt macht van ‘big tech’
Europa zet een flinke rem op de ongebreidelde machtsuitbreiding van techreuzen als Google, Apple, Amazon en Booking.com. Er komt veel meer controle op hun overnamebeleid. Verder moeten hun online communicatiediensten ‘interoperabel’ worden, zodat gebruikers van kleinere berichtendiensten vrij kunnen communiceren met iemand op WhatsApp of Facebook Messenger. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger.