Italiaanse privacywaakhond blokkeert ChatGPT
AI-systeem ChatGPT wordt voorlopig verboden in Italië. Volgens de Italiaanse privacytoezichthouder Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP) houdt OpenAI, het bedrijf achter het systeem, zich niet aan de regels voor vergaring van persoonsgegevens.
Ook zijn er geen systemen om de leeftijd van minderjarigen te controleren en legt het bedrijf niet goed uit aan gebruikers welke persoonlijke gegevens worden verzameld en wat er met die data gebeurt.
Gegevens
Volgens GPDP was er eerder deze maand ook een datalek bij ChatGPT. Daarbij zouden gegevens zijn gelekt over gesprekken die gebruikers met het systeem hadden gevoerd en betalingsgegevens van abonnees. Daarnaast klaagt de toezichthouder dat er helemaal geen juridische basis is voor het massaal verzamelen en opslaan van gegevens om de algoritmes ‘te trainen’.
OpenAI krijgt twintig dagen de tijd om bekend te maken welke maatregelen zijn getroffen om de gebreken te verbeteren. Doet het bedrijf dit niet, dan dreigt een boete die kan oplopen tot 20 miljoen euro of 4 procent van de jaaromzet.
Naar schatting 100 miljoen mensen wereldwijd gebruiken maandelijks ChatGPT. Dat programma baarde wereldwijd opzien doordat het op basis van enkele eenvoudige aanwijzingen complete teksten kon maken die niet zijn te onderscheiden van teksten van mensen. Dat doet het programma onder andere door naar patronen te zoeken in gigantische hoeveelheden data.
De opkomst van dit soort ‘generatieve’ kunstmatige intelligentie baart critici ook zorgen. Zo waarschuwde een agentschap van de Europese Unie voor misbruik van het programma bij oplichtingspogingen, verspreiding van onwaarheden en cybercriminaliteit. Ook zijn er ethische en juridische bezwaren tegen het inzetten van kunstmatige intelligentie die steeds geavanceerder wordt.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twitter-topman Elon Musk kondigt Linda Yaccarino als opvolger aan
-
Musk vervangt Twitterlogo met blauwe vogel door memehond Doge
Het bekende Twitterlogo met blauwe vogel is maandagavond vervangen door een memeplaatje van een Shiba Inu, een Japans hondenras. Dat is tevens het logo van de dogecoin, die naar de meme is vernoemd, en de favoriete cryptomunt van Twittereigenaar Elon Musk (51) is. De waarde spurtte meteen omhoog. -
Radiostilte voorbij: sofwarebedrijf Nebu moet van rechter nu écht meer info over hack geven
Softwareleverancier Nebu uit Wormerveer moet meer informatie geven aan een van zijn opdrachtgevers, marktonderzoeker Blauw uit Rotterdam, over een datalek. Dat heeft de Rotterdamse rechtbank besloten in een kort geding dat was aangespannen door Blauw. -
Cristiano Ronaldo, de paus en ja, ook het AD raken blauw vinkje op Twitter kwijt
Beroemdheden en organisaties die niet zijn aangemeld voor de nieuwe abonnementsdienst van Twitter, zijn donderdag hun blauwe vinkje kwijtgeraakt. Het gaat onder andere om de officiële accounts van de paus, auteur J.K. Rowling, voetballer Cristiano Ronaldo en ja, ook het Algemeen Dagblad. -
Kun je dat contract van die gehaaide telefonische verkoper nog ongedaan maken?
‘Nee’ zeggen tegen een getrainde, telefonische verkoper is niet altijd makkelijk. Zeker niet als een energiebedrijf dolgraag een contract met je wil afsluiten. In deze rubriek legt Consumentenbond-redacteur en onderzoeker Marco van ’t Woudt je rechten als consument uit. Deze week: er is je een contract aangepraat, wat nu?
-
Vogelpoep en insectenresten zijn hardnekkig, maar met dit trucje is je auto zo weer schoon
-
-
-
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
AI-pionier verlaat werkgever Google en waarschuwt: ‘Het is angstaanjagend’
Een van de grondleggers op het gebied van kunstmatige intelligentie, de 75-jarige Geoffrey Hinton, heeft ontslag genomen bij zijn werkgever Google. De onderzoeker wil nu waarschuwen voor de gevaren van de technologie die hij een halve eeuw lang heeft helpen ontwikkelen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer