Unieke prestatie: Reinier de Ridder pakt ook wereldtitel in andere gewichtsklasse MMA
VIDEOReinier de Ridder heeft woensdagnacht (Nederlandse tijd) in Singapore ook de titel in de licht zwaargewicht divisie (tot 102 kilo) van ONE Championship gewonnen. Net als in oktober, toen hij de titel in het middengewicht (tot 93 kilo) won, was hij te sterk voor Aung La N Sang.
De MMA’er is nu wereldkampioen in twee gewichtsklassen, een unieke prestatie in de vechtsportwereld. Bovendien behoudt hij met de zege zijn ongeslagen status.
De Ridder was eind oktober snel klaar met N Sang, hij won via een verwurging in de eerste ronde, maar had ditmaal de volledige 25 minuten nodig. Hij kwam echter geen enkele keer in de problemen. Het gevecht speelde zich grotendeels op de grond af, het gebied waar ‘The Dutch Knight’ excelleert. De jury wees hem na afloop unaniem aan als winnaar.
Ik heb laten zien dat ik vijf rondes kan vechten
N Sang, door de commentatoren betiteld als ‘bekendste inwoner van Myanmar’, had geen antwoord op de vele takedowns van De Ridder. Wel had hij zich overduidelijk verbeterd ten opzichte van maanden geleden, iets wat de uitgeputte Bredanaar na afloop ook erkende.
,,Hij was veel sterker dan de vorige keer, en ik was een stukje slordiger”, aldus De Ridder, die pas vorige week te horen kreeg dat hij zou vechten nadat de oorspronkelijke tegenstander van N Sang positief testte op corona. Hoewel de Bredanaar in topvorm verkeerde, speelde de geringe voorbereidingstijd hem wel parten. Hij vloog afgelopen zaterdag pas naar Singapore en had daarna nog een hoop verplichtingen. ,,In een paar dagen komt er een hoop op je af. Het was echt een race om in de kooi te komen. Normaliter heb je meer tijd om je mentaal voor te bereiden.”
Opluchting
Bij de 30-jarige De Ridder heerste na afloop vooral opluchting, nadat hij voor de tweede keer de posterboy van ONE had verslagen. ,,Ik heb laten zien dat ik vijf rondes kan vechten, dat was voor het eerst. En ik ben blij dat ik de naam Aung La N Sang hierna nooit meer hoef te horen.”
Het is de vraag wat De Ridder nog te bewijzen heeft in de Aziatische vechtsportcompetitie, nu hij twee titels bezit. Na zijn overwinning gaf hij aan zijn zinnen te zetten op een de titel van zwaargewicht-kampioen Brandon Vera. Nog nooit eerder won een MMA-vechter in een van de grote organisaties titels in drie verschillende gewichtsklassen.
,,Ik heb nu twee belts. Deze partij voelde ook al minder spannend aan dan de vorige. Bij het eerste gevecht met N Sang zat er veel meer druk achter. Ik probeer steeds een volgende uitdaging te zoeken, om mezelf verder te ontwikkelen”, zo verklaarde hij zijn volgend doel om ook de titel in het zwaargewicht te pakken.
Historie
‘The Dutch Knight’ schreef eerder al historie door als een van de weinige Nederlanders ooit een wereldtitel te winnen in een grote, vooraanstaande MMA-organisatie. Nu gaat hij ook op mondiaal niveau de geschiedenisboeken in. Maar zeer weinig vechters lukte het ooit om wereldtitels te winnen in verschillende gewichtsklassen. Hij schaart zich daarmee in een rijtje met onder andere Conor McGregor.
Door de overwinning behoudt hij eveneens zijn ongeslagen status. De Bredanaar wist tot nu toe al zijn 14 profpartijen te winnen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Anthony Joshua onthult: ‘Ik deed na gevecht tegen Vladimir Klitschko bod op belangrijke USB-stick’
Voorafgaand aan het gevecht tussen boksers Anthony Joshua en Vladimir Klitschko in 2017 beweerde de Oekraïner een USB-stick te hebben met alle belangrijke details over zijn tegenstander. Joshua heeft toegegeven te hebben geprobeerd die stick te kopen. -
Arek Wrzosek is respect voor Badr Hari volledig kwijt: ‘Hij is mijn idool niet meer’
Arek Wrzosek heeft geen enkel respect meer voor Badr Hari na het uit de hand gelopen Glory-event in Hasselt. De 29-jarige Pool haalt bovendien hard uit naar Glory. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken. -
Koken & Eten
Dit gebeurt in je lichaam als je 's avonds nog aan het snaaien slaat
We houden er allemaal van om zo nu en dan 's avonds laat een snack te nemen. Sommige mensen beweren dat het niet goed is om heel laat nog iets te eten, omdat je er sneller dik van zou worden. Klopt die bewering? Deskundigen geven het antwoord.
-
PREMIUM
Reinier de Ridder is klaar om zijn wereldtitel te verdedigen: ‘Ik ga hem slopen’
Voor de tweede keer dit jaar zal Reinier de Ridder (31) zijn wereldtitel gaan verdedigen, vandaag rond 12.30 uur te zien op YouTube. De Bredase MMA-vechter bezit twee wereldtitels bij ONE Championship: één in het middengewicht en één in het licht zwaargewicht. Ditmaal zal hij proberen zijn middengewicht-titel te behouden. ,,Proberen? Nee, dat gaat gewoon gebeuren.” -
PREMIUM
1 meter 60, maar graniet in haar vuisten: Denise Kielholtz ‘kan gewoon écht slecht tegen verlies’
Buiten de kooi uiterst vriendelijk, maar daarbinnen is Denise Kielholtz een gifkikker die enorm kan uitdelen. De Nederlandse MMA-vechter (33) wil vanavond weer een stap dichter bij de Bellator-titel komen. In gesprek met ‘Miss Dynamite’ over die uitdaging, haar dromen en haar topsportgezin. -
Reinier de Ridder is snel klaar met Vitaly Bigdash en blijft wereldkampioen MMA
Reinier de Ridder heeft nog niet één volle ronde nodig gehad om zijn wereldtitel met succes te verdedigen. De Bredanaar had de Rus Vitaly Bigdash bijna de gehele ronde onder controle en maakte het af met een nekklem.