Brandweerman Bart uit Nijkerk helpt bij evacuaties in Limburg: ‘Een vrouw die we moesten redden was haar man verloren’
Een onvergetelijke ervaring, zegt Bart van Veldhuisen, ploegcommandant van de brandweer in Nijkerk. In de nacht van donderdag op vrijdag reisde hij met collega’s af naar het zuiden van Limburg, om hulp te bieden. Vanwege een dijkdoorbraak werkten hij en zijn ploeg een dubbele dienst. ,,Deze beelden blijven voor altijd in mijn geheugen gegrift.”
Vooral een oudere vrouw zal hij niet snel vergeten. Ze zat nog in haar woning met haar dochter en kleindochter, zegt Bart van Veldhuisen, ploegcommandant van de brandweer in Nijkerk. ,,Het water steeg en ze moest dus uit haar woning. Toen hoorden wij dat deze vrouw een dag ervoor haar man had verloren. Je kunt je er geen voorstelling bij maken van hoe zo’n vrouw zich voelt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM4
Walhalla Harderwijk heeft nieuwe kapiteins: ‘Ze dragen allebei het Walhalla-DNA in zich’
,,Walhalla blijft Walhalla.’’ Hij had z’n ‘kindje’ voor een flinke smak geld kunnen verkopen, er waren zat geïnteresseerden. Steven van Geelen (38) was echter bang dat de ziel van strandtent Walhalla in Harderwijk daarmee verloren zou gaan. Daarmee draagt hij zijn zaak over aan twee werknemers, terwijl hij zelf naar Australië emigreert. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUMUpdate1
Gemeenten in Oost-Nederland maaien met spoed vanwege risico op natuurbrand
Verschillende Oost-Nederlandse gemeenten hebben flinke haast met het maaien van bermen. De struiken en de grassprieten zijn zo droog dat ze gemakkelijk vlam kunnen vatten en het vuur kan zich daarna ook snel verspreiden. In onder meer Bronckhorst en Epe vindt het werk op verzoek snel plaats. -
overzicht
Nieuws gemist? Omgekeerde vlag geschilderd op geluidswal langs A1 • Ervaren klimmer Roland (64) verongelukt in Alpen
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.
-
Tip of vraag? Zo kan je de Stentor bereiken
-
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
47
Wéér protest bij Stroe: geluidsscherm bij afslag A1 beschilderd met omgekeerde vlag
Over een lengte van pakweg 100 meter is de geluidswal langs de A1 bij Stroe beschilderd met de omgekeerde Nederlandse vlag. De schildering is aangebracht op de snelweg ter hoogte van de afslag 17 naar Stroe. Rijkswaterstaat gaat vanavond de boel schoonmaken.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer