Meer teams nodig voor Harderwijkse Geschiedenisquiz
Ruim veertig teams hebben zich aangemeld voor de Harderwijker Geschiedenisquiz die op woensdag 10 november wordt gehouden. Een mooie aantal, vindt presentator Martijn Pijnenburg, maar het is nog niet genoeg.
De inschrijvingen voor de Harderwijkse Geschiedenisquiz liepen als een trein, meldt Pijnenburg. ,,Dat ging sneller dan verwacht. Het aantal aanmeldingen blijft echter steken op veertig, terwijl er nog plek zat is. Individuele aanmeldingen zijn ook zeker welkom.”
De opzet van de Harderwijkse Geschiedenisquiz is om Harderwijkers te interesseren voor de plek waar ze wonen. Want dat Harderwijk een lange en rijke historie heeft, weten de inwoners wel, maar vaak kennen ze de verhalen niet.
Geen saaie jaartallen
Daar willen de quizmasters verandering in brengen. Niet door naar saaie jaartallen te vragen, maar door vragen te stellen over zaken die ze gewoon kunnen zien, zoals het Dolfinarium, de Vischpoort en het nieuwe Waterfront.
,,Natuurlijk worden er ook feitelijke vragen gesteld, maar we willen de geschiedenis tot leven brengen door voorwerpen te tonen en filmpjes te laten zien”, vertelt organisator Pascal Kroon. ,,We hebben bijvoorbeeld tijdens de tweede editie een filmpje van de landing van The A-team op de Stille Wei laten zien. Dat is misschien geen groot historisch feit, maar wel grappig.’’
De Harderwijkse Geschiedenisquiz wordt gehouden op twee naast elkaar gelegen locaties; het Bottermuseum en het Bakkerijmuseum. De teams wisselen halverwege de avond van plek. Na afloop is er tijd en ruimte om na te praten. Deelnemers kunnen zich nog steeds individueel of als team opgeven door een mail te sturen naar harderwiekergeschiedenisquiz@gmail.com.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Lisa Zwep wint voorleeswedstrijd Elburg
De lokale ronde van de Nationale Voorleeswedstrijd in de bibliotheek in Elburg is gewonnen door Lisa Zwep van de Prins Willem Alexanderschool. Zij mag door naar de regionale ronde, waar ze de gemeente Elburg zal vertegenwoordigen.Elburg -
Werkzaamheden beginnen voor nieuwe aansluiting op A28 van Wezep en bedrijvenpark H2O
Het voorbereidende werk voor de realisatie van de nieuwe aansluiting van Wezep en het bedrijvenpark H20 op de A28 is vandaag gestart. De werkzaamheden worden in verschillende fases uitgevoerd.Wezep -
PREMIUM
Moskee Harderwijk stuurt kleding naar aardbevingsgebied Turkije
De Turkse moskee in Harderwijk is een hulpactie gestart voor mensen die getroffen zijn door de aardbeving in Turkije en Syrië. ,,Iedereen is in shock.’’ -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?
-
Ontlading bij Flevo Boys én Olde Veste, HHC blameert zich in Spakenburg en ruime nederlaag voor VVOG
Na de pijnlijke nederlaag tegen DETO was het alle hens aan dek bij Flevo Boys, maar de ploeg uit Emmeloord heeft zich uitstekend hersteld en pakte drie belangrijke punten. Ook d’Olde Veste’54 deed belangrijke zaken in de strijd om handhaving. SV Urk en VVOG leden daarentegen een nieuwe nederlaag, terwijl HHC Hardenberg zich blameerde in Spakenburg. -
-
-
2
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Groen Wit knokt zich terug, Columbia komt heel goed weg en VENO draait het helemaal om
SC Emmeloord had op bezoek bij VENO een volgende stap richting het kampioenschap kunnen zetten en leek ook hard op weg dat te doen, maar de thuisploeg knokte zich op knappe wijze terug. Hoonhorst sleepte eveneens drie belangrijke punten in de wacht, terwijl Columbia niet zal klagen met het punt bij SDO. Ook Groen Wit’62 kwam goed weg.