Fabio Jakobsen sprint in Vuelta op verjaardag naar derde ritzege
VideoFabio Jakobsen heeft ook de zestiende etappe in de Ronde van Spanje op zijn naam geschreven. De vandaag 25 jaar geworden sprinter uit Heukelum was voor de derde keer, overtuigend, de sterkste in de massasprint. Jakobsen won eerder al de vierde en de achtste etappe. Ook in de strijd om de puntentrui doet de Nederlander uitstekende zaken.
De kopgroep van de dag bestond vandaag uit Jetse Bol (Burgos-BH), Stan Dewulf (AG2R-Citroën), Dimitri Claeys (Qhubeka-NextHash), Quinn Simmons (Trek-Segafredo), Mikel Bizkarra (Euskaltel-Euskadi). Later vond ook Harm Vanhoucke (Lotto-Soudal) nog aansluiting. Groot werd het verschil met het peloton echter nooit.
De rit was vooraf aangeduid als een sprintersetappe, maar het glooiende parcours zorgde ervoor dat er toch ploegen waren die dat wilde voorkomen. Zo gaf UAE Team Emirates van Matteo Trentin op 57 kilometer van de finish op een heuveltje flink gas in een poging Jakobsen te lossen. Dat lukte, maar dankzij zijn Deceuninck - Quick Step-ploeggenoten, kon de Nederlander weer terugkeren.
In het laatste uur van de koers waren er nog wel wat fors oplopende stroken, maar geen van de ploegen deed nog een poging het toch al hoge tempo nog verder op te voeren. En dus kwam er een massasprint. Daarin stond er geen maat op Jakobsen, die in de bochtige finale veruit de snelste was.
,,Een verjaardag is altijd een mooie dag", zei Jakobsen in een eerste reactie na zijn zege. ,,Maar hier ben ik heel erg blij mee. Het team wachtte op de klim op me, daarna maakte ik het af. Het was allemaal dankzij hen, zij deden het werk, ik moest alleen nog de sprint winnen.”
,,Ik wil graag van de mogelijkheid gebruikmaken om drie mensen die enorm belangrijk zijn geweest bij mijn herstel te bedanken”, ging Jakobsen verder. ,,Het gaat om dokter Meijer van het ziekenhuis in Nijmegen, teamdokter Yvan Vanmol en mijn osteopaat Cor van Wanrooij. Ik hou van jullie en deze is voor jullie.”
In de strijd om de groene trui is Trentin de nummer twee. De Italiaan heeft 123 punten, terwijl Jakobsen er na zijn derde zege 250 heeft. In de top van het algemeen klassement zijn er geen wijzigingen.
Lagos de Covadonga
Morgen is het weer de beurt aan de klassementsmannen. In 181,6 kilometer moeten de renners over een berg van de derde categorie en twee van de eerste categorie om vervolgens te finishen op Lagos de Covadonga, een monsterklim van de buitencategorie. Odd Christian Eiking blijft in het bezit van de rode trui.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
PREMIUMmet Video
Rode trui vervroegd afscheidscadeau voor Mike Teunissen: ‘Ze hoeven het niet te doen hè, maar het is wel heel mooi’
Het is de ongekende luxe die Jumbo-Visma zelf heeft afgedwongen. Na het moment van glorie voor Robert Gesink mag nu Mike Teunissen in de rode leiderstrui van de Vuelta door eigen land rijden. Een vervroegd afscheidscadeau van de vriendenploeg in deze Ronde van Spanje. -
Na Vuelta-succes droomt Fabio Jakobsen van WK: ‘Samen met Mathieu van der Poel kan ook’
Na twee ritzeges in de Vuelta hoopt Fabio Jakobsen op een uitverkiezing voor het aankomende WK in België. De Nederlandse sprinter van Deceuninck - Quick Step begint morgen na de rustdag als groenetruidrager aan de slotweek van de Vuelta. Jakobsen: ,,Wat ik hier laat zien is een open sollicitatie om het WK te rijden.’’ -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | De Vuelta is allang beslist, Evenepoel staat na de tijdrit twee lichtjaren voor
Columnist Thijs Zonneveld is diep onder de indruk van Remco Evenepoel, die de Vuelta momenteel domineert en ogenschijnlijk zonder moeite op weg lijkt naar de eindzege. ,,Tweeëntwintig is hij pas en het is zijn eerste Vuelta, maar hij rijdt rond alsof hij de koning van Spanje is.’’ -
Uitslagen en klassementen Vuelta: Roglic heeft derde eindzege voor het grijpen, Jakobsen in groene trui
De Ronde van Spanje nadert het einde. Rodetruidrager Primoz Roglic gaat met een geruststellende voorsprong op de concurrentie de slottijdrit in. Fabio Jakobsen was al goed voor drie sprintzeges en is zeker van winst in het puntenklassement als hij deze Vuelta uitrijdt.
-
PREMIUM1
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
-
-
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Kan Thymen Arensman een grote ronde winnen? ‘Jumbo zal er wel ziek van zijn dat hij naar Ineos gaat’
Zijn ritzege in de koninginnenrit van de Vuelta is de doorbraak van Thymen Arensman (22). Het maakt nieuwsgierig naar zijn toekomst. Zeker nu Nederland dringend behoefte heeft aan nieuwe klassementsrenners. ,,Jumbo zal er wel ziek van zijn dat hij naar Ineos gaat.’’