Onbegrip over statement Primoz Roglic na zware val: ‘Ik geloof niet dat ik iets verkeerd heb gedaan’
,,Dit was niet oké”, zegt Primoz Roglic over zijn aanrijding met Fred Wright in de laatste honderden meters van de zestiende etappe van de Ronde van Spanje. De kopman van Jumbo-Visma kwam hard ten val en moest zwaargehavend de Vuelta verlaten.
,,Dit zou niet moeten gebeuren”, zegt Roglic vanuit huis op de site van zijn ploeg. ,,Er wordt snel weer overheen gestapt en we gaan over tot de orde van de dag. Voor mij geldt dat niet. Dit is niet de manier waarop ik wil dat de sport verder gaat en dat signaal wil ik afgeven.”
Roglic liet weten zich inmiddels ‘iets beter’ te voelen. ,,Ik kan een klein beetje lopen", aldus de drievoudige winnaar van de Vuelta. ,,Daar ben ik voor het moment al blij mee. Na de val kostte het me tijd om dingen op een rijtje te zetten. Ik vroeg me af: hoe kan dit? Mijn conclusie is dat hoe deze valpartij gebeurde niet acceptabel is. Niet iedereen heeft dat goed gezien. De waarheid is dat de val niet werd veroorzaakt door een slechte weg of door een gebrekkige veiligheid, maar door het gedrag van een renner. Ik heb geen ogen in mijn rug, anders had ik me breed gemaakt. Wright kwam van achter en reed het stuur uit mijn handen voordat ik het wist.”
‘Ik geloof eerlijk niet dat ik iets verkeerd heb gedaan’
Wright zelf, die vrijdag tweede werd in de 19de etappe, is zich van geen kwaad bewust. ,,Na de rit zat ik vol emotie en toen ik bij de bus kwam, zag ik het statement van Jumbo. Dat was zwaar om te lezen en ik vind het teleurstellend. Ik denk dat het oneerlijk is. Het team en ik hebben de beelden vanavond opnieuw bekeken en ik geloof eerlijk niet dat ik iets verkeerd heb gedaan. Het was gewoon een incident in de wedstrijd.”
,,Primoz is een geweldige coureur. Hij was aan het strijden voor de rode trui en ik snap heel goed dat hij enorm teleurgesteld is. Ik weet zeker dat hij snel weer terug komt en huis zal houden. Hij was de afgelopen dagen zo indrukwekkend. Ik baal echt voor hem.”
Team Bahrain Victorious, de ploeg van Wright, laat weten volledig achter de Brit te staan: ,,Helaas horen valpartijen bij onze sport. De beelden tonen aan dat onze renner niet van zijn lijn afwijkt bij het incident.”
,,Daarnaast geloven we dat als een ploeg bepaalde gevoelens heeft over een incident op de weg, dat na de etappe bij de commissarissen moet worden neergelegd. En niet een paar dagen later in een online statement.
,,Het is te verwachten dat zo'n boodschap leidt tot hatelijke berichten aan het adres van een collega en dat vinden we teleurstellend. Fred is aardig, gul en enorm getalenteerd. Hij verdient dit niet.”
Inzet voor een veiligere wielersport
Jumbo-ploegbaas Richard Plugge staat achter zijn kopman. ,,Ik ben blij dat Primoz zich uitspreekt, in de spiegel kijkt en het gedrag van renners ook benoemt. Tien jaar geleden luidden de oudere renners de alarmbel omdat de jongeren minder respect toonden en onverantwoorde risico’s namen en zich overal doorheen duwden. Die jongeren van toen zijn de ouderen van nu. Maar je hoort nog steeds dezelfde discussie, terwijl we een generatie verder zijn. Dat moet dus veranderen.”
Plugge, die zich inzet voor een veiligere wielersport, sprak daar deze week over met de UCI. ,,Er is onderzoek gedaan naar tal van wedstrijdincidenten. Die zijn in een database in kaart gebracht, waarbij de oorzaken gecategoriseerd zijn. Obstakels, bijvoorbeeld. Maar ook ‘eigen schuld renner’ of ‘schuld andere renner’.”
,,Terecht hebben we de mond vol over onveilige punten in een parcours, zoals de drempel in Burgos, maar uit onderzoek blijkt dat in ongeveer de helft van de gevallen het koersgedrag van de renners debet is aan een valpartij. Niet remmen, maar doorduwen bijvoorbeeld. Het verbaast me niet, want elke renner heeft de wil om te winnen. Ik zou willen zeggen: rem en gebruik je verstand”, aldus Plugge, die pleit voor straffen na misdragingen.
Check hier alles over de Vuelta, met het laatste nieuws, premiumverhalen, columns, video’s en podcasts en alle uitslagen en klassementen.
Klassementen
Rittenschema
Wielerspel!
De Ronde van Spanje begon 19 augustus met de Gran Salida in Utrecht. Inmiddels is het peloton neergestreken in Spanje. Doe mee met ons Vuelta-spel en win mooie prijzen!
Deelnemers
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast | 'Ik krijg verdorie steeds meer zin in het WK’
-
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
Weer drama voor Primoz Roglic: kopman Jumbo-Visma verlaat na val ook Vuelta
Het is niet het jaar van Primoz Roglic. De kopman van Jumbo-Visma moest in juli al noodgedwongen de Tour de France verlaten na een val en vandaag stapte de Sloveen niet meer op in de Vuelta na een zware val gisteren. Hij kan zijn vierde zege op rij in de Ronde van Spanje zodoende vergeten. -
PREMIUM
Primoz Roglic lijkt remontada te kunnen vergeten: ‘Dat het mis gaat in laatste honderden meters is bizar’
Drie etappes op rij maakte Primoz Roglic tijd goed op rodetruidrager Remco Evenepoel. Een zinderend duel in de slotweek leek aanstaande, maar na de valpartij van Roglic in Tomares lijkt een remontada onwaarschijnlijk. -
met video
Ritwinnaar Sam Bennett lovend over sprintaantrekker Danny van Poppel: ‘Een masterclass’
Sam Bennett zal maandag in het vliegtuig naar Spanje met veel plezier terugdenken aan de eerste Vuelta-etappes op Nederlandse bodem. Twee keer was hij in een sprint de beste, mede dankzij geweldig voorbereidend werk van lead-out Danny van Poppel. Na afloop van de derde etappe was de Ier dan ook lovend over zijn ploeggenoot.
-
PREMIUMGrischa Niermann
Jumbo-Visma heeft wind tegen in Vuelta: ‘Mijn vrouw zegt elke avond: Vergeet niet dat jullie de Tour wonnen’
-
-
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente.