Leeftijd zit babyboomers en millennials in de weg op arbeidsmarkt
Nederlanders hebben het goed voor elkaar. We zijn het meest tevreden over ons leven van alle Europeanen, blijkt uit onderzoek van LinkedIn. Maar als het aankomt op carrièrekansen, zit bij zowel de Nederlandse babyboomer als millennial de leeftijd in de weg.
Delen per e-mail
LinkedIn onderzoekt jaarlijks wereldwijd waar we naar op zoek zijn in het leven, hoe groot we onze succeskansen inschatten en wat ons daarbij allemaal in de weg kan staan. In totaal werden voor de LinkedIn Opportunity Index 2020 wereldwijd 30.000 respondenten tussen de 18 en 65 jaar ondervraagd, waaronder meer dan 1000 in Nederland.
Wereldwijd scoort India het hoogst in de index. Indiërs hebben het meeste vertrouwen in kansen op een goed leven en carrièresucces. Daarna volgen Indonesië en China. Van alle Europese landen blijken Nederlanders het meest tevreden over de algemene kwaliteit van leven. Wereldwijd staan we op de zesde plaats. Ook zijn Nederlanders van alle Europeanen het meest optimistisch over de economische vooruitzichten (wereldwijd 11e plek) en zijn we erg tevreden over de baankansen (tiende wereldwijd).
Tekst gaat verder onder de afbeelding
De pool van millennials raakt leeg, dus wordt de 60-plusser steeds vaker ingezet
Babyboomers
Over het algemeen zijn mensen uit generatie Z en millennials positiever over hun loopbaankansen dan generatie X (39-54 jaar) en babyboomers (55-65 jaar). Maar elke generatie kent zijn barrières die de kans op een goede baan in de weg zitten. Bijna de helft van alle babyboomers wereldwijd geeft aan dat leeftijd hen soms parten speelt.
Generatie-expert Aart Bontekoning: ,,Dat komt door het vooroordeel dat wanneer je de 55 bent gepasseerd je oud begint te worden. Veel oudere werknemers hebben daar last van.” Maar daar lijkt gaandeweg verandering in te komen. Volgens Bontekoning staan we op een kantelpunt: steeds meer werkgevers zien de oudere werknemer wel staan. ,,Je bent dan juist in de kracht van je leven, en we kunnen ook steeds langer doorwerken. Daarnaast raakt de pool van millennials leeg, dus wordt de 60-plusser steeds vaker ingezet.”
Millennials
Uit het onderzoek van LinkedIn blijkt ook dat jongere werknemers last hebben van hun leeftijd. Een derde van generatie Z (18-22 jaar) zegt carrièrekansen mis te lopen door een gebrek aan werkervaring en een moeilijke arbeidsmarkt.
Volgens Bontekoning hebben millennials het ook lastig op de arbeidsmarkt. ,,Jongeren willen op een hele eigentijdse manier werken, de oudere generaties willen daar wel in mee maar vinden het moeilijk om iets te veranderen. Dan ervaren jongeren dat ze niet serieus worden genomen.” Jonge werknemers zien precies waar het systeem verouderd is en waar het beter kan, maar oudere generaties zitten ‘vastgeroest’ in hun eigen ideeën. ,,Omdat er niets verandert, haken jongeren af of krijgen ze te maken met burn-outs omdat ze geen lol meer hebben in het werk.”
Het is goed om te onderzoeken waar oudere werknemers energie van krijgen zodat dat gestimuleerd kan worden
Samenwerken
Omdat de oudere werknemer steeds vaker wordt ingezet door werkgevers en iedereen steeds langer doorwerkt, kent de arbeidsmarkt steeds meer werknemers uit verschillende generaties. Het is belangrijk dat alle generaties zich betrokken voelen en gemotiveerd blijven, vindt LinkedIn.
Dat onderschrijft ook Bontekoning: ,,Het is goed om te onderzoeken waar oudere werknemers energie van krijgen zodat dat gestimuleerd kan worden.” Maar ook jongeren moeten de kans krijgen om zich te uiten in hun werk, zegt de expert. ,,Een oudere collega moet zeggen: pak dit maar op jouw manier aan, dan kijk ik wel mee.”
Het aantal burn-outs onder millennials ligt veel hoger dan bij andere leeftijdsgroepen. Psycholoog Thijs Launspach legt in zijn boek ‘Werken met Millennials’ uit hoe je kunt voorkomen dat deze generatie opgebrand raakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bouwmarkten gooien deuren tóch open: ‘Nieuwe tegels bestel je niet snel online’
Ikea houdt de deuren vooralsnog dicht voor winkelen op afspraak, maar klanten kunnen vanaf woensdag wel weer terecht bij bouwmarkten Gamma en Karwei. ,,Mensen willen hun nieuwe laminaat of tegels toch in de winkel uitzoeken en niet online bestellen.’’ -
PREMIUMVIDEO
Ibrahim (25) wil jongeren inspireren: ‘Ik heb nooit gedacht dat ik iets níet kan’
Jongeren met een niet-westerse achtergrond kunnen het ver schoppen als ze zelf óók meer in kansen denken. Ibrahim Jabri uit Utrecht wil met zijn drie bachelor- en drie masterdiploma’s een inspiratiebron zijn. ,,Ik heb nooit gedacht dat ik iets níet kan.’’ -
Zo zorg je dat collega’s hun afspraken wél nakomen
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: afspraken nakomen. -
BN’ers zijn fan van het wenkbrauwserum van Marjolein: ‘Kreeg ineens berichtje van Jamie Vaes’
Haar wenkbrauwproducten staan regelmatig in tijdschriften als Glamour, Grazia en Wendy en menig BN’er is fan. Dat had Marjolein Verhart uit Rozenburg niet verwacht, toen ze drie jaar geleden in een zonnestudio begon met het waxen van wenkbrauwen. Nu heeft ze een goedlopende cosmeticalijn met meer dan 250 verkooppunten in Nederland en België én haar eigen salon. -
PREMIUM
Hoezo crisis? Deze sportschool groeit juist dankzij corona: ‘Ondernemers merken dat fitheid loont’
Eenderde van de klanten van sportscholen loopt weg nu de deuren dicht zijn tijdens de tweede lockdown. Mindset Studios groeit juist tegen de stroom in. Het Meernse bedrijf sloeg een grote internationale klant aan de haak. Dankzij corona.
-
Vier op tien millennials denkt op 70ste nog aan het werk te zijn
Vier op de tien millennials verwachten op hun zeventigste nog aan het werk te zijn. En om dat leuk te houden, is een grote meerderheid bereid om zich voortdurend te ontwikkelen. -
Grote groep 65-plussers werkt door, liefst wel ‘simpel’ werk
Met pensioen gaan en ‘niets’ doen; het lijkt misschien een verademing, maar voor veel ouderen is dat het zeker niet. Een grote groep 65-plussers is nog steeds actief op de arbeidsmarkt en heeft een baan - vaak in een compleet andere branche dan ze gewend zijn. -
Corona stelt nieuwe eisen aan managers: ‘Autoritaire type is door het ijs gezakt’
De autoritaire, controlerende en op status gerichte manager is passé, zegt het Nederlands Instituut van Psychologen op basis van een nieuw rapport. Leidinggeven op afstand vergt inlevingsvermogen en betrokkenheid, ziet professor Mark van Vugt van de Vrije Universiteit, één van de onderzoekers.