Stagiair Jimi (15) goud waard voor aannemer Aad en deelt zijn geluk op social media
De één stampt met gemak honderd woorden in z’n hoofd, terwijl de ander liever met de handen werkt. In de laatste categorie valt Jimi Gaillard (15). Op school loopt hij al geruime tijd vast, maar in coronatijd vindt hij sinds januari zijn geluk op stage. In de bouw bloeit hij helemaal op en daarom deelt zijn leermeester Aad zijn tevredenheid op LinkedIn. In korte tijd lezen honderdduizenden mensen het bericht.
School
,,Toen Jimi in het begin van dit jaar bij ons kwam, was het eigenlijk een beetje een moeilijk geval”, vertelt Aad Meijndert (55). Hij is de eigenaar van ALM Onderhoud, de plek waar Jimi stage loopt. ,,Jimi en school zijn geen goede combi. Die jongen moet met zijn handen werken, daar is hij het allerbeste in.”
Maar waar gaat het mis op de middelbare school? ,,In de tweede klas vertelde de school al dat ze denken dat Jimi zijn diploma niet gaat halen. Ze hadden hem al een soort van opgegeven. En waarom? Omdat hij niet uit een boek kan leren. Daar heb ik toen best wat tranen om gelaten, want hij heeft zoveel andere talenten die ook het benoemen waard zijn”, vertelt zijn moeder.
Ondanks de berichten vanuit school gaat Jimi door. Hij kiest de richting van de horeca, maar heeft het er niet erg naar zijn zin. ,,Ik mocht alleen tosti’s vouwen en al snel kwam corona. De restaurants gingen dicht. Ik moest op school uit een boek over horeca gaan leren. Dat vond ik maar niks, want ik wil met mijn handen werken”, zegt Jimi gedecideerd.
Nieuwe stageplek
Hij komt in een gat terecht. Zijn structuur is hij, mede door corona, kwijt en zijn motivatie is ver te zoeken. Aad, de neef van Jimi’s moeder, biedt hem daarom een stageplek aan. De bouw gaat immers altijd door. Na een hoop geregel mag Jimi de overstap maken. ,,Dat vond ik wel wennen in het begin. Ik heb namelijk niks geleerd op school over dit werk. Ik moest alles leren door het te proberen.”
Loodgieterswerk, tegelzetten, slopen, timmeren, stucwerk. Ik leer veel en vind het veel leuker dan de horeca
En dus stond Jimi elke dag om stipt 06.00 uur ‘s ochtends op om aan de slag te gaan. ,,Loodgieterswerk, tegelzetten, slopen, timmeren, stucwerk. Ik leer veel en vind het veel leuker dan de horeca, omdat je altijd ergens anders bent en het werk heel divers is. Er zijn fijne mensen en klanten, dus dat maakt het leuk werk voor mij.”
Tevreden
En leermeester Aad? Die is hartstikke tevreden met hem. ,,Jimi leert snel”, vertelt hij. ,,Ik laat hem niet alleen maar naar de bus lopen of dingen aangeven. Nee, op de eerste dag hielp hij gelijk bij het aanleggen van een gasleiding. Wij doen het een keer voor en dan doet hij het zelf. Hij heeft het naar z’n zin en dat is gewoon leuk om te zien.”
In een paar maanden tijd is Jimi dan ook enorm opgebloeid. Waar hij binnenkwam als een ongelukkige jongen, is hij nu een vaste waarde voor het team. ,,Hij is altijd ruim op tijd en is vrolijk. Dat straalt hij uit en ook naar de klanten. Die vinden het leuk om een vrolijk ventje van 15 met plezier te zien werken. Het loopt gewoon goed.”
Aad is erg trots op ‘zijn pupil’. Hij plaatst een bericht op zijn LinkedIn, mede ook om andere jonge mensen te inspireren de bouw in te gaan. Het bericht is al meer dan 600.000 keer bekeken.
Toekomst
Onder de post zijn veel mensen blij voor Jimi. Maar ze vinden het ook belachelijk dat talentvolle kinderen als Jimi buiten de boot vallen op school. ,,Daar ben ik het mee eens”, zegt Aad. ,,Jimi kan heel veel, maar in het huidige schoolsysteem komen z’n talenten niet naar boven. Is dat dan zijn schuld? Ik vind van niet. Dat ligt aan de scholen. Ik ben zelf een groot voorstander van de terugkomst van vakscholen.”
Gelukkig is het Aad in ieder geval gelukt om één persoon enthousiast te maken om in de bouw te gaan werken. Op de vraag wat de 15-jarige Jimi later wil worden, is hij namelijk vrij duidelijk: ,,Ik wil later dít werk gaan doen, want hier ben ik blij.”
Bekijk hier al onze video’s over werk en carrière:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Ruim helft van de Nederlanders ervaart ongezond veel stress op werk
Door de coronacrisis is stress op de werkvloer een nog relevanter onderwerp geworden. Ruim de helft van de Nederlandse werknemers (56 procent) zegt ongezond veel werkgerelateerde stress te ervaren. Een hoog aantal, maar desondanks scoren we beter dan onze buurlanden. -
15
Man trekt op werkvloer broekje van vrouwelijke collega omlaag: ‘Dit vergeet zij nooit meer’
Midden op de werkvloer een kort broekje van een collega naar beneden trekken? Geen ‘onschuldige grap’, maar ernstig grensoverschrijdend gedrag, zo oordeelt de rechter in een spraakmakende ontslagzaak. Het contract van een medewerker van de Limburgse autoproducent VDL Nedcar blijkt na onderzoek terecht ontbonden. -
PREMIUMMet video
Werkgevers kúnnen ouderen niet meer wegsturen: ‘Ze zien meer en meer hun sterke kanten’
Lekker op je lauweren rusten als 65-plusser? Nee, steeds meer mensen werken na hun pensioen door. Staan we aan de vooravond van een grijze revolutie? ,,Jammer dat er nog altijd vooroordelen over ouderen zijn.’’ -
PREMIUM
Safira (31) schoolde zich in tien weken om tot programmeur: 'Aan opgeven doe ik niet’
De vraag naar ict’ers is zo groot dat studenten liever kiezen voor een snelle cursus dan een 4-jarige opleiding. Met een certificaat kunnen ze snel aan het werk. Zijn deze korte leertrajecten de toekomst in de ict?
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Huisarts Leroy (33) start eigen praktijk, met zijn moeder (64) als assistente
Hij zwemt tegen de stroom in. Na lang puzzelen waagt Leroy Richardson (33) de sprong in het diepe. Hij gaat, samen met zijn moeder Louise Klijn (64), een eigen huisartsenpraktijk opbouwen in zijn eigen wijk Haagse Beemden in Breda. ,,Een nieuwe dorpspraktijk in de stad.”Breda