Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni feest in shirt waarin hij in 1997 al eens wereldkampioen werd
De Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni vierde de wereldtitel in Qatar zondagavond in een shirt dat hij al ruim 25 jaar heeft bewaard. Het was namelijk het shirt dat hij in 1997 al droeg bij zijn eerste wereldtitel.
Scaloni werd op 5 juli 1997 namelijk voor het eerst wereldkampioen. Dat was op het WK onder 20 in Maleisië. Door goals van een 16-jarige Esteban Cambiasso en 19-jarige Diego Quintana wonnen de Argentijnse talenten toen met 2-1 van Uruguay in de finale voor 62.000 toeschouwers in het Shah Alam Stadium.
Lees ook:
• Willem van Hanegem denkt dat de FIFA blij is met de zege van Argentinië
• Messi wil niets weten van afscheid als international
• Miljoenen dolgelukkige fans vieren WK-winst Argentinië
• Mister WK Lionel Messi passeert Pelé, Matthäus en Maldini
Naast de middenvelders Cambiasso en Scaloni (7 interlands, waarvan 3 samen met Lionel Messi) groeiden uit die talentvolle groep van coach José Pékerman (van 1982 tot 2001 coach van de Argentijnse beloftenploeg, van 2004 tot 2006 bondscoach) ook Juan Román Riquelme, Leandro Cufré, Leo Franco, Bernardo Romeo, Diego Placente, Sebastián Romero, Pablo Aimar en Walter Samuel uit tot internationals van Argentinië. Aimar (43) en Samuel (44) behoorden samen met Roberto Ayala (49) tot de drie assistenten van Scaloni op dit WK.
Argentinië pakte zondagavond de derde wereldtitel, na 1978 en 1986. Lionel Messi, met 35 jaar de oudste speler in de selectie, werd op 24 juni 1987 geboren. Op 29 juni 1986 mocht Diego Maradona de wereldbeker omhoog houden in Estadio Azteca in Mexico-Stad.
Messi won het WK onder 20 ook al. Dat deed hij op 2 juli 2005 in Stadion Galgenwaard in Utrecht, waar hij met twee rake strafschoppen voor de 2-1 zege op Nigeria zorgde. Uit die lichting groeiden nog acht spelers uit tot internationals, maar die zijn inmiddels allemaal al gestopt. Sergio Agüero (34) won het WK onder 20 niet alleen in 2005 in Nederland, maar was twee jaar later de grote meneer toen Argentinië voor de zesde en voorlopig laatste keer dat ‘baby-WK’ won.
Agüero moest in december 2021 door hartproblemen abrupt een punt achter zijn loopbaan zetten, na slechts vijf wedstrijden voor FC Barcelona. Daarvoor groeide Agüero uit tot topscorer aller tijden bij Manchester City met 260 goals in 390 wedstrijden. Agüero was het hele WK in Qatar en vierde het feest na afloop uitgebreid mee met zijn oud-teamgenoten.
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie3
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
met Video1
De derde wereldtitel van Argentinië: verlost van vloek en tweede wereldkampioen die openingsduel verliest
Argentinië heeft onder leiding van Lionel Messi na een zinderende finale de derde wereldtitel in de historie veroverd. Na 1978 en 1986 is het nu dus raak in 2022, in Qatar. In dit artikel leest u de meest opvallende feitjes en statistieken. -
FIFA nomineert Cody Gakpo voor ‘mooiste WK-goal’, Oranje-aanvaller heeft flinke concurrentie
Het doelpunt van Cody Gakpo tegen Ecuador maakt kans om te worden verkozen tot mooiste treffer van het WK in Qatar. De aanvaller van PSV schoot Oranje in het tweede groepsduel al vroeg met een hard afstandsschot op een 1-0-voorsprong. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUM
Wie vermoedde dat WK-winst van Messi was gescript, hoefde alleen maar te kijken naar wat er gebeurde
Op een weergaloze voetbalavond voltooide Lionel Messi in Doha zijn WK-droom, na 120 meeslepende minuten én strafschoppen tegen Frankrijk. Een scenario zoals je dat uittekent in een filmscript, maar het gebeurde allemaal echt. Verslag van de spectaculairste WK-finale ooit.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Een corrupt slotstuk van een corrupt toernooi: misschien had dat ons genezen
Columnist Sjoerd Mossou constateert dat voetbal soms de smerigste en saaiste sport ter wereld is, maar dat je snel daarna in een staat van totale, eeuwige verliefdheid kan komen. ,,Voetbal is zoiets als je foutste, gevaarlijkste liefde.’’ -
Bondscoach Argentinië vol vertrouwen naar WK-finale: ‘We weten waar we Frankrijk pijn kunnen doen’
Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de WK-finale tegen Frankrijk. ,,Mijn spelers zijn in topvorm”, zei Scaloni op de afsluitende persconferentie voor de eindstrijd van zondag in het Lusail-stadion.