FIFA nomineert Cody Gakpo voor ‘mooiste WK-goal’, Oranje-aanvaller heeft flinke concurrentie
Het doelpunt van Cody Gakpo tegen Ecuador maakt kans om te worden verkozen tot mooiste treffer van het WK in Qatar. De aanvaller van PSV schoot Oranje in het tweede groepsduel al vroeg met een hard afstandsschot op een 1-0-voorsprong.
Van de negen andere genomineerde doelpunten werden er drie gemaakt door Brazilië, blijkt uit een selectie van wereldvoetbalbond FIFA.
Zo staat de openingstreffer van Neymar in de kwartfinales tegen Kroatië op de lijst. De aanvaller van Paris Saint-Germain omspeelde de keeper na een snelle combinatie. Zijn teamgenoot Richarlison is met twee doelpunten genomineerd, één keer met zijn omhaal tegen Servië en één keer met de 3-0 tegen Zuid-Korea.
Kylian Mbappé
Wereldkampioen Argentinië is eenmaal genomineerd, met de treffer van middenvelder Enzo Fernández tegen Mexico. Ook verliezend finalist Frankrijk maakt kans op de prijs, met de 3-0 van Kylian Mbappé tegen Polen in de achtste finales. Verder staan Vincent Aboubakar (Kameroen), Paik Seung-ho (Zuid-Korea), Salem Al-Dawsari (Saudi-Arabië) en Luis Chávez (Mexico) op de lijst.
Het is nu mogelijk om via de site van de FIFA de doelpunten te bekijken en te stemmen. De stemming staat open tot en met donderdag.
| Dossier WK voetbal
Lees hier alles terug over het WK voetbal in Qatar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Weggegooid geld? Dit gebeurt er met de stadions in Qatar nu het WK erop zit
De acht WK-stadions in Qatar hebben miljarden gekost. Maar na dit WK zal er amper nog in gevoetbald worden. Ondanks de PR-campagne over duurzaamheid en de barmhartige plannen om onder meer 170.000 stoeltjes aan ontwikkelingslanden te schenken, lijkt het weggegooid geld. Een overzicht. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Met video
Lionel Messi en ploeggenoten ontsnappen in Buenos Aires maar net aan drama op open bus
De Argentijnse selectie is vanmorgen vroeg aangekomen in Argentinië. Het vliegtuig met de wereldkampioen voetbal landde op Ezeiza International Airport in Buenos Aires. Direct daarna stapten de spelers op een open bus en al snel daarna ging het bijna mis. -
Bondscoach vol lof over Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech: ‘Met alle respect voor Fiorentina...’
De Marokkaanse bondscoach Walid Regragui was tijdens het WK behoorlijk onder de indruk van Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech. Met het duo binnen de lijnen bereikte Marokko de halve finales in Qatar, waarin Frankrijk uiteindelijk te sterk bleek. -
Met video
Argentijnse doelman Emiliano Martínez zet Louis van Gaal te kijk tijdens huldiging in zijn geboortestad
De festiviteiten na de wereldtitel zijn in Argentinië nog altijd in volle gang en Emiliano Martínez steelt de show. De omstreden doelman zorgde de afgelopen week met zijn acties voor de nodig consternatie en vond het tijdens een huldiging in Mar del Plata nodig over de rug van Louis van Gaal te scoren bij het publiek.
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
-
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Met video
Penaltyheld Martínez baart opzien met obsceen gebaar en vraagt moment stilte voor Kylian Mbappé
Emiliano Martínez ontpopte zich tijdens het WK als penaltyheld, maar ook buiten de wedstrijden om wist de keeper van Argentinië zich te onderscheiden. Toen hij na de finale werd beloond met de ‘Golden Glove’ als beste keeper van het toernooi, besloot hij dat op een wel heel opmerkelijke manier te vieren.