

- 36' Timothy Weah
- Gareth Bale 82'
‘Koning Gareth Bale’ verpest het sprookje van presidentszoon Timothy Weah: ‘Wij blijven vechten’
Aan de hand van Gareth Bale leeft Wales nog op het WK in Qatar. Een goal van de superster is in poule B goed voor een zeer waardevol punt. Het voetbalsprookje van een scorende presidentszoon uit de Verenigde Staten heeft de Welshman wel verpest: 1-1.
Wales zet op het WK alles in op Gareth Bale. De routinier, intussen 33 jaar, heeft vijf keer de Champions League gewonnen met Real Madrid. Hij is niet meer zo snel als vroeger. En hij is blessuregevoelig. Onlangs werd hij kampioen van Amerika met Los Angeles FC, maar zijn bijdrage was beperkt. Hij speelde geen enkele keer een hele wedstrijd in de Major League Soccer.
Pelé en Garrincha
Voor ‘Cymru’ geeft Bale echter alles. Hij heeft aan zijn fitheid gewerkt voor het WK. En hij respecteert het verbod op golf van bondscoach Rob Page, toch zijn favoriete hobby. Voor de mondiale eindstrijd sprak hij ook speciaal met de helden van Wales in 1958, de enige keer dat het land eerder op een WK actief was. Zo maakten de Welshmen kennis met Pelé en Garrincha. Daar putte Bale voor dit WK inspiratie uit.
In het Al Rayyan Stadion kwam de superster pas laat op stoom. Pas diep in de tweede helft zelfs. Maar met een strafschop, goed voor de 1-1, verpeste hij wel de avond van de familie Weah. Team USA kwam voor rust namelijk op voorsprong door Timothy Weah. Daarmee scoorde een presidentszoon. Maar niet die van de Verenigde Staten. Die van Liberia, het land waarvan George Weah, inderdaad vader van Timothy, de president is.
George Weah
George Weah was in de jaren 90 van de vorige eeuw een sensatie in Europa. Hij werd als eerste Afrikaan wereldvoetballer van het jaar in 1995. Grote kerel, fabelachtige techniek. Goalgetter bij Monaco en Paris Saint-Germain, maar opgeklommen tot het sterrendom bij AC Milan. Als opvolger van Marco van Basten, die chronisch geblesseerd was.
Die Weah won landstitels. Maar op de mondiale eindstrijd was hij nooit te bewonderen. Hij werd een van de beste voetballers ooit om nooit een WK te spelen. Liberia was eenvoudigweg te klein op het wereldtoneel. Een burgeroorlog verscheurde het land ook.
Sprookje
Weah ging daarom na zijn voetbalcarrière de politiek in. Om het land te stabiliseren. En om de oude Amerikaanse kolonie te ontdoen van Charles Taylor en zijn schrikbewind. Weah toog daarvoor naar de Verenigde Staten. Voor een studie. En daar groeide zijn zoon Timothy op. Die Timothy scoorde op een WK. En dat was bijna een sprookje. Gareth Bale besliste alleen anders. Zoals het de superster van Wales dan toch betaamt.
,,Ik moest mijn verantwoordelijkheid nemen”, zei de aanvaller van Los Angeles FC over zijn benutte strafschop. ,,Natuurlijk had ik last van zenuwen, maar ik heb vertrouwen in mezelf. Ik heb ook weleens gemist. Maar je moet er staan voor je land en gelukkig ging de bal er deze keer in.” Na een mindere eerste helft kwam Wales na rust opzetten. Bale: ,,Ik weet één ding over ons team: wij geven nooit op. We blijven vechten. Uiteindelijk is dit een goed punt. We proberen voort te bouwen op deze prestatie.”
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
| Speelschema
Het Nederlands elftal opent het WK op 21 november om 17.00 uur tegen Senegal, één dag na het openingsduel Qatar-Ecuador. Bekijk het complete speelschema in Qatar. Bekijk hier het speciale WK-matchcenter!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Met video
‘Zilveren’ Fransen door tienduizenden fans gehuldigd in Parijs: ‘We hebben veel tegenslagen gehad’
De Franse voetbalploeg heeft vanavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De wereldkampioen van 2018, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen werd onttroond door Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde. -
met Video
Lionel Messi’s missie volbracht: Argentinië wereldkampioen na krankzinnige finale
In één van de mooiste finales ooit moesten strafschoppen aanwijzen wie de wereldtitel zou pakken in Qatar. De Argentijnen wonnen de serie (4-2) met Montiel die de beslissende penalty achter Lloris mikte, nadat het na 120 minuten spektakel 3-3 stond. -
Louis van Gaal heeft gezelschap van omstreden doelman Emiliano Martínez op lichaam Argentijn
Emiliano Martínez mag de laatste weken met zijn acties dan voor de nodige controverse zorgen, populair is de Argentijnse doelman zeker. De man die in de gewonnen strafschoppenreeks van de WK-finale tegen Frankrijk uitgroeide tot held van de natie is in zijn meest opmerkelijke pose vereeuwigd op het lichaam van een fan. -
PREMIUM
Weggegooid geld? Dit gebeurt er met de stadions in Qatar nu het WK erop zit
De acht WK-stadions in Qatar hebben miljarden gekost. Maar na dit WK zal er amper nog in gevoetbald worden. Ondanks de PR-campagne over duurzaamheid en de barmhartige plannen om onder meer 170.000 stoeltjes aan ontwikkelingslanden te schenken, lijkt het weggegooid geld. Een overzicht.
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
-
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Bondscoach vol lof over Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech: ‘Met alle respect voor Fiorentina...’
De Marokkaanse bondscoach Walid Regragui was tijdens het WK behoorlijk onder de indruk van Sofyan Amrabat en Hakim Ziyech. Met het duo binnen de lijnen bereikte Marokko de halve finales in Qatar, waarin Frankrijk uiteindelijk te sterk bleek.