WK Voetbalpodcast | ‘Die 2-2 van Weghorst was ongelooflijk, hoe kun je nou zo’n balletje geven’
Oranje is er niet in geslaagd de halve finale te halen van het WK Voetbal. Argentinië was na strafschoppen te sterk voor Nederland. Louis van Gaal neemt afscheid met een ongeslagen status op twee WK’s, maar geen titel. Over de strafschoppen, de goals van Weghorst, de scheidsrechter, de gele kaarten, Messi en onsportief gedrag praat Etienne Verhoeff in de AD Voetbalpodcast met Maarten Wijffels en Sjoerd Mossou.
,,De uitschakeling is niet onterecht. Oranje was voor de laatste vier niet goed genoeg”, concludeert Maarten Wijffels. ,,Eigenlijk is het elftal niet verder gekomen sinds de finale van de Nations League in 2019. Toen zei Koeman al dat als we bij de wereldtop wilden horen, dat het aanvallend beter moet.”
Oranje had lange tijd hoop. Mede door twee goals van Wout Weghorst. ,,Die 2-2 van Weghorst was natuurlijk ongelooflijk” zegt Mossou. ,,Dat je als speler de tegenwoordigheid van geest om de vrije trap zo te nemen in de slotfase. In plaats van blind te rammen op doel. Dat is wel een moment van zeldzame beheersing’, vult Wijffels aan. Mossou: ,,Je moet ook het lef hebben, want als het mis gaat dan krijg je heel Nederland over je heen. Hoe kan je nou zo’n balletje geven.”
Maar in de strafschoppenserie met Argentinië ging het net als in 2014 weer mis. ,,Je mag niet de eerste penalty missen in zo’n serie. De aanvoerder neemt zijn verantwoordelijk en die mist. En dan begin je de reeks toch in mineur.”
Beluister de AD WK Voetbalpodcast via AD.nl, de AD App of jouw favoriete podcastplatform.
| Speelschema
Bekijk hier alle uitslagen, de doelpuntenmakers, het scoreverloop van alle wedstrijden, de (eind)standen in alle groepen en het resterende programma van het WK voetbal in Qatar. Check ook ons speciale WK-matchcenter!
Check hier alles over het WK voetbal in Qatar, met het laatste nieuws en het speelschema van Oranje, het speelschema, de premiumverhalen, columns, video’s en podcasts.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Zo pakken de internationale kranten uit: de mooiste covers na de ‘beste WK-finale ooit’
Argentinië en Lionel Messi zijn wereldkampioen, een historisch voetbalmoment dat ook de internationale kranten in vervoering bracht, met schitterende ‘covers’. We hebben de 22 mooiste van de finale van het WK van ‘22 voor je geselecteerd met veelal vreugde, maar vanuit Frankrijk begrijpelijkerwijs ook verdriet. -
WK voetbal 2022 | Zo werd Argentinië wereldkampioen
Argentinië heeft voor de derde keer de wereldtitel voetbal gewonnen. De ploeg nam na een zinderende finale in Qatar met een gelijke stand na de reguliere speeltijd (2-2) en de verlenging (3-3) de strafschoppen beter dan titelverdediger Frankrijk. Kylian Mbappé scoorde driemaal voor de Fransen. Lionel Messi maakte twee doelpunten voor Argentinië. De sterspelers van beide ploegen waren ook succesvol in de strafschoppenserie. De Argentijnen benutten alle strafschoppen. Kingsley Coman en Aurélien Tchouaméni misten voor de Fransen.
-
Liefde op eerste gezicht: Lionel Messi slaapt met wereldbeker
Lionel Messi heeft de nacht doorgebracht met de wereldbeker. Dat gebeurde na het onthaal van wereldkampioen voetbal Argentinië in eigen land, gisteravond laat. De selectie van bondscoach Lionel Scaloni werd in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires onder luid gejuich verwelkomd. -
-
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Een corrupt slotstuk van een corrupt toernooi: misschien had dat ons genezen
Columnist Sjoerd Mossou constateert dat voetbal soms de smerigste en saaiste sport ter wereld is, maar dat je snel daarna in een staat van totale, eeuwige verliefdheid kan komen. ,,Voetbal is zoiets als je foutste, gevaarlijkste liefde.’’ -
Met video
‘Zilveren’ Fransen door tienduizenden fans gehuldigd in Parijs: ‘We hebben veel tegenslagen gehad’
De Franse voetbalploeg heeft vanavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De wereldkampioen van 2018, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen werd onttroond door Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde.