Brons op WK maximaal haalbare voor Oranje Leeuwinnen onder 20 jaar: ‘Niet te lang treuren’
De Nederlandse voetbalsters zijn er op het WK onder 20 jaar in Costa Rica niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor de ploeg van bondscoach Jessica Torny met 2-1 van Spanje.
Met Spanje troffen de jonge Oranje Leeuwinnen het land dat begin juli Europees kampioen onder 19 jaar werd. ,,Van dat team zijn er negen speelsters ook hier aanwezig”, had bondscoach Jessica Torny al gezegd nadat haar ploeg door winst op Nigeria (2-0) de finale had bereikt.
Dat was vooral in de eerste helft duidelijk te zien in Estadio Nacional de Costa Rica in de hoofdstad San José. Oranje had het vanaf het begin moeilijk tegen de sterke en beweeglijke Spaansen. Na iets meer dan twintig minuten zorgde Inma Gabarro in een tijdsbestek van drie minuten met twee treffers voor de 2-0 voorsprong. Daarmee bracht de topscorer van het toernooi haar voorlopige totaal op zeven goals.
Na rust legde Oranje, gedwongen door de achterstand, meer risico in het spel. Dat leidde al snel tot een paar goede mogelijkheden. Acht minuten na rust bracht Rosa van Gool de spanning in het duel volledig terug met een prachtig afstandsschot van ruim buiten het strafschopgebied. De daarop volgende jacht op de gelijkmaker bleef echter zonder succes.
Nederland speelt in de nacht van zondag op maandag tegen Brazilië om het brons. Spanje en Japan strijden om de wereldtitel. ,,De teleurstelling is ontzettend groot. En dat mag. Maar niet te lang. We kunnen nog steeds een medaille winnen, dus we gaan met opgeheven hoofd naar de laatste wedstrijd. We zijn hier nog niet klaar”, aldus Torny. ,,Dit team heeft op dit WK zo’n grote klasse getoond. Het is een lang en pittig toernooi en dat willen we nu op de best mogelijke manier afsluiten. Dus vol voor die bronzen plak gaan. Doe je dat niet, dan kijk je daar later met spijt op terug.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UEFA-awards
Sarina Wiegman beste coach van Europa, Karim Benzema verkozen tot beste speler
Sarina Wiegman is verkozen tot UEFA Women's Coach of the Year. Dat werd vanavond bekend tijdens de UEFA-show in Istanboel, waar ook de loting voor de Champions League plaatsvond. Wiegman was niet aanwezig in Istanboel om de prijs in ontvangst te nemen. -
PREMIUMInterview Sherida Spitse
‘Ik zeg wat ik vind en daar doet men het maar mee’
Recordinternational Sherida Spitse (29) speelt vandaag de belangrijkste interland van haar carrière, de finale van het WK tegen de Verenigde Staten. Een dialoog over kritiek en het memorabele toernooi van Oranje. -
Nieuwe staking dreigt in Spaanse vrouwencompetitie
De voetbalvrouwen in de Spaanse competitie dreigen met een nieuwe staking. Als het eerder gesloten akkoord niet morgen wordt geformaliseerd, wordt er niet gevoetbald. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Video
Van de Donk vindt speelsters VS ‘nogal arrogant’
Daniëlle van de Donk denkt dat de Nederlandse voetbalsters zondag in de WK-finale misschien wel kunnen profiteren van hoogmoed bij de Verenigde Staten. De Amerikaanse vrouwen zijn regerend wereldkampioen en de grote favoriet voor het goud in Frankrijk. ,,Ik vind die Amerikanen nogal arrogant. Ze leggen zo wel heel veel druk bij zichzelf neer. Dat mag van mij hoor, maar ik vind het niet handig”, zegt de nummer 10 van Oranje op het terras van het spelershotel in Lyon.
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
Met video
Andries Jonker: ‘Ik ben een directe coach, ik hoop dat deze vrouwen daarmee om kunnen gaan’
Andries Jonker (59) presenteerde zichzelf vandaag op zijn persconferentie als een directe trainer die veel affiniteit met het vrouwenvoetbal heeft. ,,We willen structureel in de top-10 van de FIFA-ranglijst staan en nastreven om op elk toernooi mee te doen en daar bij de eerste acht te eindigen.” -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.