Het uitgelekte filmpje met Miedema
VideoVerslaggevers Tim Reedijk en Daniël Dwarswaard volgen de voetbalsters van Oranje tijdens het WK in Frankrijk. Dagelijks schrijven ze een blog over wat hen opvalt en bezig houdt. Vandaag: het uitgelekte filmpje met Vivianne Miedema.
Door Daniël Dwarswaard
Als volger van Ajax heb ik de afgelopen jaren prachtige filmpjes gezien van het social mediateam van de club. Ajax was een soort pionier als het gaat om gelikte en toffe montages. De filmpjes werden miljoenen keren bekeken. Het is tegenwoordig mode. Een transfer? Daar hoort een beklijvend filmpje bij. De lancering van het nieuwe shirt? Yep, mag ook niet zonder zinderende promo.
Ik ben daar persoonlijk blij mee, liefhebber van deze korte snacks op internet. Natuurlijk is de één beter geslaagd dan de andere, maar klikken doe ik altijd. Ook nu er een filmpje van Adidas is uitgelekt om het nieuwe shirt van Arsenal te promoten (werkelijk een geweldig shirt met een knipoog naar het verleden, maar dat terzijde).
Een geweldig filmpje dat de trots op Noord-Londen en de club subtiel vangt. De hoofdrolspeler is clublegende Ian Wright. Verder prominente rollen voor huidige helden als Mesut Özil en Pierre-Emerick Aubameyang. Ik zat bijna twee minuten met volle aandacht naar het staaltje marketing te kijken toen ik toch echt even terug moest spoelen.
Zag ik daar nou Vivianne Miedema in beeld? Ook in het prachtige nieuwe tricot? Een seconde of drie in beeld? Ja dus. Change the whole game, zegt ze met een soort natuurlijk Engels accent. Adidas heeft haar gekozen als één van de gezichten van Arsenal, tussen haar wereldberoemde mannelijke collega’s. Als topscorer van de Premier League én beste speelster van die competitie is het eigenlijk best logisch. Al betrapte ik mezelf er op dat ik het juist bijzonder vond. Over een paar jaar is het waarschijnlijk heel normaal.
Vanmiddag in de kwartfinale van het WK tegen Italië zal Oranje weer afhankelijk zijn van haar. Beslissend of niet. In Noord-Londen is Miedema al een heel grote.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van der Ende: Strafschop Amerika een abc’tje
Stefanie van der Gragt werd de schlemiel van Oranje door in de WK-finale tegen Amerika een strafschop te veroorzaken. Op advies van de VAR ging de bal na een uur spelen op de stip. Terecht, zo vindt voormalig toparbiter Mario van der Ende. -
De verloren WK-finale door de lens van Pim Ras
Hoewel de Nederlandse voetbalvrouwen de WK-finale verloren van de Verenigde Staten (2-0), schoot onze fotograaf Pim Ras vanavond tal van prachtige foto's in Lyon. Daarom: een historisch duel door de lens van zijn camera. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
1
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM19
Goedkoop tanken? Volgende week loont het om zelfs 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zó hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro, wat vergeleken met de Nederlandse prijzen nu minimaal 40 cent per liter lager is. Loont het om daarom ver om te rijden om te tanken?
-
Chelsea en City zetten poorten stadion open voor vrouwenteams
De vrouwenploegen van Chelsea en Manchester City spelen hun eerste wedstrijden van het komende seizoen in het stadion van de mannen, respectievelijk Stamford Bridge en het Etihad Stadium. -
PREMIUM
Iedereen feest mee met de Leeuwinnen, maar wie zendt de eredivisie uit?
Na de tweede plaats op het WK gaat het Nederlandse vrouwenvoetbal een glanzende toekomst tegemoet. Toch? Niet iedereen is overtuigd. Er worden zelfs alarmbellen gerinkeld. ‘Het WK-succes van nu het gevolg is van beleid dat je voor je ogen ziet afbrokkelen.’ -
Alex Morgan: met z’n allen op bezoek bij Trump of niet
De kans dat de speelsters van Amerika naar het Witte Huis gaan als ze de WK-finale van Nederland winnen, is uiterst klein. Alex Morgan, de ster van het team, zegt dat ze alleen op bezoek gaat bij president Donald Trump als de hele selectie meegaat.