Carolien en Joep den Brok en Mary en Sybrand Zijlstra willen helemaal niet weg met hun melkveebedrijven.
Volledig scherm
PREMIUM
Carolien en Joep den Brok en Mary en Sybrand Zijlstra willen helemaal niet weg met hun melkveebedrijven. © Ruben Schipper Fotografie

Komt superkazerne Zeewolde op land van Joep, Carolien, Sybrand en Mary? ‘Je hoeft hier maar één bom te gooien’

De ‘superkazerne’ die staatssecretaris Christophe van der Maat denkt te kunnen bouwen in Zeewolde is volgens de boeren in het gebied een ‘onhaalbare fantasie’. Binnenkort zullen ze de ambtenaren van Defensie en het Rijksvastgoedbedrijf netjes te woord staan, maar de spandoeken voor langs de weg zijn al besteld. ,,Wij willen hier niet weg.’’

30 reacties

  • B Zieleman

    1 maand geleden
    De weg opblazen tussen vaste land en de polder geeft weer dat dit een totaal mislukte overweging is om een superkazerne te realiseren. Wie bedenkt dit nou?! Zo lekker strategisch hoor, vlak langs het water, aan de overkant het vaste land waarvan een superkazerne mooi te bestoken is (ik hoop echt dat het nooit zover komt!). Maar ze doen aan de andere kant ook echt alles om de boeren weg te pesten!!!!
  • kor Flokstra Kor

    2 maanden geleden
    Er komt nu toch grond vrij in nieuw Millingen waar nog een deel van de kazerne van Un gebruik is. Laten ze dat maar vol bouwen inplaats van in de polder. En laat die boeren in alle rust hun werk doen. En hun boerderenbedrijf behouden.
  • Andre Eggerding

    2 maanden geleden
    @ Els Lagerwaard,elders in Nederland bouwen als het maar niet in jouw omgeving is.
  • R. Veldhuis

    2 maanden geleden
    Kan de super kazerne niet gebouwd worden bij lelystad airport. Een stuk nuttigere invulling en ook nog eens een eigen vliegveld.
  • J Breemhaar

    2 maanden geleden
    Ik zou zeggen" bouw die super kazerne aan de andere kant van de A28. Op die dooie droge grond die Veluwe heet". Plek zat en al grotendeels in gebruik bij Defensie. Veel vliegen in één klap.
  1. Lelystad’67 leeft nog, maar de nieuwe voorzitter Oostweegel staat wel voor een flinke uitdaging: ‘Niemand is groter dan de club’
    PREMIUM

    Lelystad’67 leeft nog, maar de nieuwe voorzitter Oostweegel staat wel voor een flinke uitdaging: ‘Niemand is groter dan de club’

    Een doorstart in de vierde klasse, een nieuwe trainer en tientallen jongens die zich al hebben aangemeld om bij het eerste team te komen voetballen. De eerste stappen in de goede richting zijn gezet door Roy Oostweegel, de nieuwe voorzitter van SV Lelystad’67. Maar hij benadrukt dat de voetbalclub nog een hele lange weg te gaan heeft. ,,We zijn dit jaar knock-out geslagen.”
    Lelystad