Nieuwe exploitant bij wijkcentrum Waterkracht
Wijkcentrum Waterkracht in de wijk Waterkwartier in Zutphen krijgt vanaf 1 juli een nieuwe beheerder. De Rotterdamse sociale onderneming Hotspot Hutspot mag van de gemeente ruim twee jaar de exploitatie op zich nemen.
Delen per e-mail
Behalve het draaiende houden van het wijk- en ontmoetingscentrum is Hotspot Hutspot ook van plan een restaurant te gaan exploiteren vanuit het onderkomen aan de Ruys de Beerenbrouckstraat. Met een flinke uitbreiding van de keuken kan de nieuwe exploitant een laagdrempelige vorm van dagbesteding aanbieden aan vrijwilligers uit de buurt en mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Daarnaast blijven alle bestaande activiteiten in het wijkcentrum gewoon doorgaan.
De gemeente Zutphen was sinds afgelopen najaar op zoek naar een nieuwe invulling van het multifunctionele ontmoetingscentrum dat in 2012 werd opgeleverd. De huurovereenkomst van de gemeente met pandeigenaar Woonbedrijf Ieder1 loopt tot 1 juli 2020. Welzijnsorganisatie Perspectief had een overeenkomst met de gemeente over exploitatie, beheer en coördinatie van de programmering van Waterkracht tot komende zomer. Voor de periode tot 2020 werd daarom de afgelopen tijd gekeken naar een nieuwe beheerder, ook omdat Perspectief zelf steeds meer met sociale wijkteams werkt op flexibele locaties. De behoefte aan een groter onderkomen als Waterkracht was daarom afgenomen. ,,Die ontwikkelingen samen maakten dat we op zoek zijn gegaan naar een nieuwe invulling”, licht wethouder Patricia Withagen toe.
Subsidie
De gemeente belegde daarom de afgelopen maanden bijeenkomsten met gebruikers, vrijwilligers en wijkbewoners over de toekomst van Waterkracht. Daaruit bleek dat de meeste betrokkenen vooral voortzetting van de bestaande activiteiten willen. Bovendien zijn uitbreiding van de keuken en activiteiten voor jongeren gewenst. Hotspot Hutspot kan die taken wat de gemeente betreft het beste invullen. De organisatie krijgt voor de periode tot 1 juli 2020 140.000 euro subsidie van de gemeente. Perspectief ontving jaarlijks 60.000 euro voor de exploitatie van Waterkracht. Wat er na juli 2020 met het wijkcentrum gaat gebeuren, is nog niet bekend.
Verder in het nieuws
-
Minder klachten over leerlingenvervoer PlusOV
Het gaat eindelijk weer de goede kant op met de regionale leerlingenvervoerder PlusOV. Het aantal klachten van ouders en leerlingen is de afgelopen tijd afgenomen. Bovendien is de organisatie bij PlusOV steeds beter op orde. Over de hele linie is een daling van het aantal klachten te zien. -
video Politie strijdt in touringcar tegen telefonerende truckers
De politie heeft een nieuw wapen in haar strijd tegen het gebruik van smartphones achter het stuur: een touringcar. In Overijssel en Gelderland werden deze week met behulp van een bus honderden bestuurders aan de kant van de weg gezet. -
Steun voor vluchtelingenproject Buddy to Buddy
Het Zutphense ‘maatjesproject’ voor vluchtelingen Buddy to Buddy krijgt veel steun. Een motie van de Stadspartij, waarin wordt opgeroepen om geld voor de stichting uit te trekken, kan in elk geval al op instemming rekenen van GroenLinks, PvdA, ChristenUnie en BewustZW. -
CDA Gelderland eist provinciaal actieplan tegen verkeersdoden
Wat gaat Gedeputeerde Staten van Gelderland doen om de provinciale wegen veiliger te maken? De CDA Statenfractie in Gelderland wil een gedegen plan van aanpak, nu verkeersminister Van Nieuwenhuizen 50 miljoen euro extra gaat stoppen in onveilige N-wegen waar veel verkeersslachtoffers vallen. -
PREMIUM
Lokaal Belang schuift weer aan bij Brummense formatiegesprekken
Lokaal Belang is weer aangeschoven bij de Brummense formatiegesprekken, met CDA, PvdA en VVD. Een kleine week geleden leek de partij zichzelf buitenspel te hebben gezet toen zij haar leidende positie aan de onderhandelingstafel verspeelde na intern gekrakeel.
-
Dronten, Zutphen en Zwolle strijden om titel 'beste uitstapje van Nederland'
Komt het beste uitje van Nederland uit het verspreidingsgebied van de Stentor? Zou best eens kunnen, nu Aventura Dronten, Zutphen Promotie en Great Escape Zwolle zijn doorgedrongen tot de finales van RTL4-programma De Beste van Nederland. -
Van ontucht verdachte Zutphenaar (42) wordt morgen voorgeleid
De 42-jarige Zutphenaar die gisteren werd aangehouden op verdenking van ontucht met minderjarige kinderen, wordt morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die bepaalt of de man langer in hechtenis blijft. -
'Steve Jobsscholen kregen voorkeursbehandeling'
Het Steve Jobsonderwijs dat Maurice de Hond zes jaar geleden startte, kreeg een ‘voorkeursbehandeling’ van het ministerie van onderwijs en de inspectie. Dat zeggen drie insiders, de medebedenkers van het onderwijsconcept van De Hond, vanavond in televisieprogramma Zembla.