‘Dominee’ Ruben van de Belt (30), van luie leerling uit Emmeloord tot kopstuk in politiek Zwolle
ProfielHij verborg zijn dramatische vmbo-rapport voor z’n ouders, stortte zich op gamen en leek in niets op weg naar een belangrijke politieke functie. Een bezoek aan Bangladesh veranderde alles in het leven van de in Emmeloord geboren Ruben van de Belt. Nu leidt de afgestudeerde theoloog de grootste partij van Zwolle en gaat als ChristenUnie-lijsttrekker de verkiezingen in.
Rien van de Belt is inmiddels gewend aan het idee: zijn zoon als opvolger van ChristenUnie-boegbeeld Gerdien Rots in Zwolle. Ruben (30) heeft deze maand in zijn eerste periode als raadslid het fractievoorzitterschap van de grootste partij van Zwolle overgenomen. En hij gaat als lijsttrekker - volgens de partij als duo met Rots - de gemeenteraadsverkiezingen in. ,,Had je me dat vijftien jaar geleden gezegd, dan zou ik het me het écht niet voor kunnen stellen. Hij was juist iemand die een trap onder zijn kont nodig had voor een voldoende op het vmbo’’, zegt vader Rien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
PREMIUM
Gedeputeerde Eddy van Hijum: ‘Stikstofproblematiek dreigt regionale economie stil te leggen’
ENSCHEDE - De stikstofproblematiek dreigt de economie in Overijssel stil te leggen. Ondernemers en gemeenten in Overijssel hebben volgens economisch gedeputeerde van Eddy van Hijum ‘bovengemiddeld veel last van de stikstofregels’. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten. -
Liveblog
SC Genemuiden profiteert van ruime nederlaag SV Urk, DOS verslaat Go-Ahead in derby van Kampen
Bij een overwinning op Eemdijk kwam het kampioenschap wel héél dicht bij voor SV Urk. Maar het liep compleet anders op De Vormt, waardoor de titelstrijd in de Hoofdklasse B toch weer spannend is. In de Derde Divisie kreeg VVOG een flinke tik te verwerken, terwijl DVS’33 dure punten liet liggen in de strijd om de derde periodetitel. Er viel genoeg te genieten deze speeldag, met ook nog de kraker Batavia’90 en de derby tussen DOS en Go-Ahead Kampen.
-
INDEBUURT.NL
Schuttevaerders zingen over mandarijnen en voorjaarsschoonmaak: ‘Want het gaat altijd over liefde’
-
Student in Zwolle? Lees hier tips, columns en interessante verhalen!
-
met VIDEO
CLUBWATCHERS | Schreuder legt bom onder samenwerking met PEC Zwolle, trots GA Eagles snakt naar vakantie
Elke week bespreken clubwatchers Dennis Arentsen en Vincent de Vries het wel en wee bij Go Ahead Eagles en PEC Zwolle. Ze blikken terug op de gespeelde duels, bespreken de actualiteit en kijken vooruit.