

- 53' Görkem Saglam
Het is gewoon code rood in Zwolle: PEC na derde nederlaag op rij hekkensluiter in de eredivisie
Door zijn elftal flink om te gooien, hoopte PEC Zwolle-trainer Art Langeler zaterdagavond op de ommekeer tegen Willem II. In werkelijkheid bleef de ploeg wederom (doel)puntloos: 1-0. De rode lantaarn staat voorlopig in de hoofdstad van Overijssel.
PEC is na drie speelronden hekkensluiter in de eredivisie. Omdat concurrenten Go Ahead Eagles (2-0 tegen Sparta) en SC Cambuur (2-0 tegen FC Twente) wél hun eerste punten pakten, zijn de Zwollenaren samen met AZ nog puntloos. Maar de Alkmaarders lopen twee wedstrijden achter en hebben bovendien een ‘beter’ doelsaldo.
Heggenschaar
Zo leverde de stoelendans van Langeler tegen Willem II niet het gewenste effect op. De keeper en de spits mochten zaterdagavond op hun vertrouwde stekkie blijven staan. Op alle andere posities - negen in totaal - hanteerde de trainer flink de heggenschaar. Dat was nodig ook na twee nederlagen op rij, tegen Vitesse (0-1) en NEC (2-0). Zeker de laatste verliespartij, vorige week in Nijmegen, zorgde in Zwolle voor bezorgde gezichten. Er moest dus wat gebeuren.
Een greep: Bram van Polen, die liever centraal achterin speelt, keerde terug op rechtsback. Siemen Voet en Rav van den Berg vormden een defensief koppel. Yuta Nakayama en Thomas van den Belt stonden op ‘6’. Op de linksbuitenpositie was er een plekje vrij voor Kenneth Paal, wat weer betekende dat Pelle Clement verkaste naar de nummer 10-plek.
Enkelblessure
Maar om nou te zeggen dat er in Tilburg een herboren PEC stond? Nee, allesbehalve. Op een kopbal en een schotje van Tedic na, speelden de Zwollenaren aanvallend amper wat klaar. En dan raakte PEC ook nog eens schaduwspits Clement kwijt: de Amsterdammer raakte in de eerste helft geblesseerd aan zijn enkel en kon niet verder.
Het wachten was op het eerste doelpunt, en aan alles voelde je dat die goal niet door een speler van PEC gemaakt ging worden. Wat ook zo was: na 53 minuten kwam Willem II op fraaie wijze op voorsprong via Görkem Saglam. De speler was het eindstation van een aanval uit het boekje: 1-0.
Aanvallend onmachtig
Een fatsoenlijk slotoffensief zat er tegen Willem II niet in, ook niet na het inbrengen van Gervane Kastaneer. Een schotje van Samir Lagsir in blessuretijd, veel verder kwamen de bezoekers niet. Aanvallende onmacht, wederom.
De wens voor twee nieuwe aanvallers blijft daardoor levend, zowel bij de fans als bij de club zelf. Technisch manager Mike Willems heeft nog een paar dagen de tijd om dat voor elkaar te krijgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie3
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
2
Buurt opgeschrikt door explosie bij woning in Zwolle: ‘Lig stijf in mijn bed’
Zwolle -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUM
Nazikopstuk Göring dacht dat hij een Vermeer had hangen, maar het bleek een kunstwerk van een Deventenaar
Dit doek. Het schilderij dat nu voor je ogen wordt langs getild. Het valt amper te bevatten, maar hier keek nazi-kopstuk Hermann Göring ook naar op een onbewaakt uurtje, zoals wij nu doen in Heino. Maar wat hij toen niet wist, weten wij nu wél. Het opmerkelijke verhaal achter een meesteroplichter uit Deventer.Heino -
PREMIUM
Een dagje snuffelen aan de praktijk in Lemelerveld: 'De fietsenmaker in een stoffige jas?’
Zo’n 320 tweedejaars vmbo-leerlingen van het Carmel College Raalte kijken vandaag een dag rond bij bedrijven en andere organisaties in Lemelerveld. Met een dag praktijkervaring moeten de tieners een goed beeld krijgen van het werk in hun sector.Lemelerveld
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
PREMIUM2
Oksana wil Zwolle Oekraïense oorlogskunst tonen: ‘Gruwelijk? Ik noem het liever krachtig’
De in Oekraïne opgegroeide Oksana Fedorak probeert middels crowdfunding oorlogskunst uit haar thuisland naar Zwolle te halen. Geen betere plek om deze expositie neer te zetten dan bij Ronald Westerhuis, maker van nationaal monument MH-17.Zwolle -
Luister | Ambelt kampt met wachtlijst • Fotograaf uit Deventer succesvol met fruit
Dagelijks praat onze virtuele nieuwslezeres je bij over het nieuws uit onze regio en daarbuiten. Luister hierboven naar het Stentor nieuws van woensdag 22 maart.Zwolle