Nu ook innamepunt kringloop op milieubrengstation ROVA
Sinds kort is er ook een innamepunt van Stichting Kringloop Zwolle op het milieubrengstation van ROVA. Met het innamepunt willen de gemeente Zwolle, de kringloop en ROVA zorgen dat zoveel mogelijk herbruikbare spullen een tweede leven krijgen. Nu brengen inwoners namelijk nog regelmatig spullen naar het milieubrengstation, die eigenlijk nog goed door iemand anders te gebruiken zijn.
Op het milieubrengstation zijn medewerkers van de kringloop aanwezig. Zij kijken wat inwoners bij zich hebben en vragen hen om herbruikbare spullen niet als afval af te danken, maar een tweede leven te geven. Zij nemen in eerste instantie alleen zogenaamd ‘kleingoed’ in, zoals vazen, boeken en nachtkastjes. Uiteindelijk komen die spullen in één van de kringloopwinkels te liggen. Afgelopen maanden is er al proefgedraaid met het innamepunt, zodat de medewerkers van de kringloop en ROVA konden wennen. Inmiddels loopt alles goed en is het innamepunt officieel in gebruik genomen.
Zwolle zonder afval
Een innamepunt op het milieubrengstation was al langer een wens van de kringloop, de gemeente en ROVA. ,,Het draagt ook bij aan de ambitie van een Zwolle zonder afval, waarin we zoveel mogelijk afval hergebruiken of recyclen. De gemeente hoopt inwoners ook aan het denken te zetten of spullen echt afval zijn of nog een ronde mee kunnen.”
Stichting Kringloop Zwolle biedt ook een ophaalservice, waarbij ze herbruikbare spullen aan huis komen ophalen. Inwoners kunnen hiervoor een afspraak plannen via de website kringloopzwolle.nl/services. Via deze weg kunnen inwoners ook meer informatie krijgen over het innamebeleid. Inwoners kunnen spullen die zij niet meer gebruiken, maar die nog wel goed zijn, ook zelf naar de kringloopvestiging aan de Nieuwe Deventerweg brengen. De vestiging aan de Veerallee neemt alleen kleinere spullen aan die met de fiets gebracht worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Nieuw onderzoek in moordzaak Henk Wolters (52) uit Zwolle: is er geknoeid met het wapen?
Zwolle -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Nieuws gemist? Diepenvener komt om het leven in Duitsland • Rijtjeshuizen blijven, maar binnenkant is compleet anders
Goedenavond! Geen tijd gehad om vandaag het nieuws te volgen? Met deze update ben jij binnen 2 minuten op de hoogte.Zwolle -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?
-
Dominicanenklooster in Zwolle zet orgel in de schijnwerpers met zesdelige concertreeks
Zwolle -
-
-
UPDATE
Scooterrijder (17) overlijdt na aanrijding met trein Emmen
Bij een ernstig treinongeval in Emmen is een 17-jarige scooterrijder omgekomen. De jongen raakte bij een botsing met de trein zwaargewond en is aan zijn verwondingen overleden.Zwolle -
PREMIUM3
Eigenaar leegstaande boerderij in Hasselt schrikt van verwoestende brand: ‘Zien dit zeker niet als geluk bij ongeluk’
De felle brand die zondag de leegstaande boerderij in Hasselt tot de grond toe liet afbranden, zit de potentiële plannen voor woningbouw niet in de weg, vertelt eigenaar Heutink Groep. De vervallen en overwoekerde boerderij was menig inwoner een doorn in het oog en zou al afgebroken worden. Dat is nu niet meer nodig, want het huis is helemaal verwoest. „Maar we zien dit zeker niet als een geluk bij een ongeluk.”Hasselt